Cobra Kai - Série 1

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2018, 4 h 48 min (Minutáž: 22–36 min)

Kamera:

Cameron Duncan

Ralph Macchio, William Zabka, Mary Mouser, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo, Martin Kove (viac)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. Další pokračování série filmů Karate Kid. (Netflix)

Trevor

Karate Kid sa dočkal svojho pokračovania a v prvej sérii má zrejme väčšie sympatie väčšiny fanúšikovJohnny Lawrence ako Daniel LaRusso a najmä v záverečnej epizóde sú žiaci Cobra Kai až príliš zmenený. V každom prípade ide o pekné oživenie spomienok z detstva a solídny, aj keď miestami až príliš romantický seriál. ()

celticek

Už dlouho se mi nestalo, abych se z roboty těšil na nějaký seriál! Je jedno, že Daniel San měl na začátku natáčení 57 let! 1. sérii jsem sjel za 2 dny (částečně proto, že díly mají cca 30 min:). Parádní mix nostalgie (použity originální flashbacky z původního Karate Kid, na který seriál defacto přímo navazuje) a minidramatu trenérů ve středním věku. Zajímavé je také obsazení - beze změny - paráda. Souboje jsou sice takové předpotopní, ale je jasné, kdo jde cestou obrany (Miyagi Do Karate) a útoku (Cobra Kai). Samozřejmě se nevyhneme pubescentních výjevů ze školy ala Beverly Hills 902 děcek, ale nevadilo mi to. Není to ani žádný recyklát, velmi umně to scénáristé zmákli a dle závěrečné epizody se ještě máme na co těšit. PS: Je mi úplně jasné, že to bude spousta lidí hanit, ale to nevadí. V dnešní přetechnizované době, kdy se každý za něčím žene, je fajn, si u něčeho zrelaxovat. A to se tomuto seriálu daří náramně. ()

UhLee

1. série - (8,5/10). Jsem nadšený jako malé dítě. Vždy jsem měl hrozně rád sportovní filmy, kde proti sobě bojovaly nějaké dvě strany. Poté vyústilo v nějaký turnaj a ještě lépe, když jde o bojový sport. Celá série utekla jako voda a já jsem se ani na minutu nenudil. Délka epizod je tak akorát, takže si užijete každou minutu. Musím říct, že jsem původního Karate Kida neviděl. Viděl jsem pouze verzi s Jadenem Smithem. Z té jsem byl jako malý kluk naprosto odvařený. Tímto seriálem jsem se opět vrátil do dětských let. Málo kdy se mi stane, že si oblíbím záporáka více než klaďase a fandím mu ať to stojí cokoliv, ale u Zabky tomu jinak ani nejde. Ten chlap je Bůh a hrozně si to užívá. Líbí se mi ten styl toho seriálu, že to je takové oldschool a to mu hrozně sluší. Nechci si vystřílet všechny superlativy u první série, takže už raději mlčím a s velkým očekáváním pouštím sérii druhou. Nejlepší epizoda: Svlékání kůže (S01E08) ()

vyfuk

Upřímně řečeno, ze začátku slušná jeba. Seriál, který má základ v kultu a neotřele s elegancí dokázal na svého předchůdce navázat. Samozřejmě se silnou formou nostalgie v zádech. Nicméně hlavním problém někdy zůstane to, že se to točí kolem toho samého problému, a co hůře, moc to připomíná seriály, co jsme tu měli už tisíckrát. Obecně, na YouTube hodně dobrá práce a něco, co si zaslouží nějakou tu sérii navíc i její pozornost. Ale jinak nic extra nového. Bohužel. ()

Clark_Kent

Tak popravdě, málokdo ví, že právě ta skutečná #power totiž vyvěrá zevnitř a skrze svaly "pouze prochází. ☯️ Tenhle pocit, jsem opět zažíval, když jsem sledoval tento energicky a emočně nabitý seriál. Báječná a plně svižná oddechovka se spoustou motivace a poučení o karate, které je i mou velkou součástí. ()