Julie je osmnáctiletá středoškolačka, která žije s babičkou a má spoustu starostí, jak se vyrovnat se ztrátou rodičů a svými teenagerskými problémy. Tvrdí hoši ze speciální tahle drsná školní parta nijak neimponuje - takže má o další problémy postaráno. Ale babička odjíždí v pravý čas a s Julií teď bude dočasně sdílet společnou domácnost dávný přítel jejího mrtvého otce, zdánlivě subtilní Japonec Miyagi. Starý drobný pán má sice trochu problémy s angličtinou, ale v očích zvláštní jiskru a v každém malíku klasickou vysokou školu karate. A Julie má slibný karatistický základ, velkou chuť dále se zdokonalit a vcelku oprávněný pocit, že by se ji vylepšení bojového stylu mohlo někdy v blízké budoucnosti hodit. A protože je zrovna na čtrnáct dnů podmínečně vyloučená ze školy, rozhodne zkušený Miyagi, že nejlepším místem, kde by se mohla znovu "nalézt", je klášter, v němž mniši pěstují tradiční filozofii Zen a bojová umění. Zdá se, že nazpět se vrací už poněkud jiná dívka, ale staré problémy nadále přetrvávají. Duganovi drsňáci si prostě nedají pokoj, a když si v přístavu podají jejího přítele Erica, rozhodne se Julie, že čerstvě nabyté znalosti ověří v praxi. Její zápas, stejně jako závěrečné střetnutí Miyagiho s agresivním Duganem, dopadne přesně podle Japoncovy moudré poučky: boj není dobrý, vždy se při něm někomu něco stane... (oficiálny text distribútora)

Mik_e

Příjemná vzpomínka na doby dávno minulé, kdy byl pan Myiagi hrdinou našich VHSek. Odrostlý, a poněkud prkenný Daniel-san byl nahrazený skvělou Hilary Swank. Samozřejmě, místy je to opravdu hloupé, bojových scén není moc a ani nejsou nic extra, navíc mi vadilo, že byly vyvolávány většinou dost 'uměle'. Na druhou stranu, nebylo to výrazně horší než předchozí díly a byla celkem legrace, třeba mniší z kláštera tančící na Cranberies neměli chybu. :) ()

RigorMortis

Napriek všetkým tým klišé (zmena problematického puberťáka na hrdinu, ázijský učiteľ karate, putovanie na posvätné miesto, nechutný tréner - záporák so žiakmi, ponaučenia...) celkom príjemný oddychový film. Samozrejme, na pôvodnú trilógiu to nemá, no aspoň snaha bola. Z pozitív spomeniem Hillary Swank, vtipné momenty, atmosféru a zopár dobrých scén (zen bowling bol super). Nuž, nastal čas si znova pozrieť trilógiu. ()

Logicomix

To mě jednou napadlo podívat se na mladou Hilary Swank a vybral jsem si asi nejhorší možnost – totiž film Nový Karate Kid. Ten je opravdu špatný. Od strašlivé hudby, přes chyby ve střihu až po naprosto strašné „bojové scény“. Místy to vypadá jako parodie, ale těch záměrně parodických scén je málo, a zbytek je nechtěná sebeparodie. Jestli chcete vidět mladou Hilary, volte jinak. ()

PanPyzamo

Nechápu, proč tohle vzniklo. Jestli to měla být verze pro holky nebo co. Nevím. Bylo to ale naprosto zbytečné. Začnu ale tím dobrým. Sérii Karate Kid žeru a viděl jsem celou trilogii a mám za sebou i seriál Cobra Kai, tak jsem se nakonec pustil i do tohoto, abych to měl kompletní. Sice nelituji, protože jsem zas mohl vidět pana Miyagiho, což sice bylo fajn, ale to je asi tak vše. Příběh byl za mě dost o ničem. Lokace taky nic extra, ačkoliv klášter byl podle mě furt záživnější než Okinawa, ale i tak nic moc. Já to prostě nechápu. Beru to, že šlo o pouhé dojení značky a chtělo se zkrátka ještě něco ze série vydělat. Tohle bylo tak zbytečné. Za mě špatný film, který nedoporučuji a to ani fandům série. 3/10 ()

castor

Stejné limonádové téma, vesměs nový tým a snaha vydělat ještě nějaké ty zlaťáky. Zůstal jen hudební skladatel Bill Conti a legendární svérázný učitel Miyagi. Danny holt zestárnul, tudíž tvůrci vsadili na obyčejné dospívající děvče (to „překvapivě“ po letech získalo dva herecké Oscary), jejíž otec kdysi Miyagimu zachránil život. Je holt třeba se postavit agresivnímu okolí. A nejde jen o to někoho seřezat, ale rovněž o určitý způsob myšlení. I když výsledek nenabízí tolik karatistických scén, znovu platí za nenáročný film pro celou rodinu. A to se počítá. ()

• V severoamerických kinech film utržil 8,9 milionu amerických dolarů, celosvětově 15,9 mil. (NIRO)
  • Akční režii měl na starosti Michael B. Louis. (Epistemolog)

Karate Kid hlásí comeback

Karate Kid hlásí comeback

07.08.2017

Ralph Macchio se po 28 letech vrátí do role Daniela LaRussa, jehož určitě znáte jako Karate Kida ze tří filmů z osmdesátých let. V roce 1994 vzniknul spin-off Nový Karate Kid s Hilary Swank a před… (viac)