Cobra Kai - Série 1

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2018, 4 h 48 min (Minutáž: 22–36 min)

Kamera:

Cameron Duncan

Ralph Macchio, William Zabka, Mary Mouser, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Vanessa Rubio, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo, Martin Kove (viac)

Pár desítek let po turnaji, který jim změnil život, na sebe znova narazí soupeři Johnny a Daniel. Další pokračování série filmů Karate Kid. (Netflix)

celticek

Už dlouho se mi nestalo, abych se z roboty těšil na nějaký seriál! Je jedno, že Daniel San měl na začátku natáčení 57 let! 1. sérii jsem sjel za 2 dny (částečně proto, že díly mají cca 30 min:). Parádní mix nostalgie (použity originální flashbacky z původního Karate Kid, na který seriál defacto přímo navazuje) a minidramatu trenérů ve středním věku. Zajímavé je také obsazení - beze změny - paráda. Souboje jsou sice takové předpotopní, ale je jasné, kdo jde cestou obrany (Miyagi Do Karate) a útoku (Cobra Kai). Samozřejmě se nevyhneme pubescentních výjevů ze školy ala Beverly Hills 902 děcek, ale nevadilo mi to. Není to ani žádný recyklát, velmi umně to scénáristé zmákli a dle závěrečné epizody se ještě máme na co těšit. PS: Je mi úplně jasné, že to bude spousta lidí hanit, ale to nevadí. V dnešní přetechnizované době, kdy se každý za něčím žene, je fajn, si u něčeho zrelaxovat. A to se tomuto seriálu daří náramně. ()

Blazkowicz

Tři týdny jsem to oddaloval, protože se mi do toho vůbec nechtělo. Staří herci budiž, ale na nové a blbě vypadající děcka nemám chuť. Ale jakmile jsem si to pustil, už nešlo jinak. Teď jsem v půlce druhé série a jedu jak kolovrátek díl za dílem. Příběh kopíruje v podstatě první film (s drobnou odchylkou na konci), což je na jednu stranu fajn, na druhou stranu bych neměl problém klidně s nějakou větší změnou. Výběr dětských herců je ale takový zvláštní. Jako zvykl jsem si, ale nacpat tam úplně kohokoliv s více či méně přiblblým výrazem a do toho promíchat pěkně rasy a kdoví co ještě, no nevím. Nenarážím na to hnidopišsky, ale dřív bývaly obsazení mnohem lepší a hlavně zapamatovatelnější (viz první díl). 5-* ()

adamix

Až v polovici ma to začalo skutočne baviť. A to som zvažoval, že to vzdám... Dej je atraktívny, ide na to z opačného konca a sústreďuje sa viacej na tú ,,zlú stranu" a zobrazuje ju tak, aby sme ju tak nevideli, čo je fajn. Často to znie však až moc ako teenage telenovela alebo dramatický seriál z televízie, občas však dobre nakopne a emočne naplní. Ale zatiaľ to nie je také úderné, ako som počítal, keďže toto považuje súčasná divácka komunita ako novodobý fenomén na poli seriálov. Druhej sérii dám ešte šancu a potom sa uvidí. ()

diccon

Z Karate Kida jsem mel vzdycky srandu, protoze i kdyz je to prekvapive dobre zahrany (zvlast ve srovnani s filmama JCVD apod.), scenar je mistama nechtene vtipnej a na Danielsanovi je videt, ze i po vycviku pana Miyagiho zna karate porad vic z fotek a casopisu, nez z realnyho treninku. Takze Cobra Kai jsem si pustil vicemene z nostalgie na zkousku. A jak tady pise vetsina, bylo to super prekvapeni. Misto cheesy pribehu je to temer drama o dvou bejvalejch rivalech z mladi, ktery nema problem delat si srandu samo ze sebe. Osobne musim rict, ze po par dilech me Danielsan se svym pseudo-mirkodusinovskym pristupem zacal lizt na nervy a hlavni KLADNEJ hrdina serie je Johny. Je to sice blban, ale jedna primo a ne zakerne, jako ta mala sketa LaRusso, kterej ma sice plnou tlamu kecu o rovnovaze a vnitrnim klidu, ale pak chysta jeden podraz za druhym, 10/10. ()

Dejf4

Tak tohle jsem nečekal. Vtáhlo mě to neuvěřitelným způsobem. Není to žádný ambiciózní projekt, který chce útočit na ceny. Ale velmi dobře fungující jednohubka, která sakra baví. Samozřejmě, že nostalgie to vytahuje hodně nahoru, ale tvůrcům se povedlo napsat skvěle postavy, kterým budete fandit od první do poslední minuty. Jak s hlavními, tak vedlejšími charaktery se pracuje vážně bravurně a to je ta hlavní síla Cobra Kai. Veliké překvapení a spokojenost. 8/10 ()

muti

Seriálu nechýba nič - spája staré s novým, ukazuje vzostup a pád, protichodné filozofie, povrchné víťazstvá a hlboké krízy, skvelé ako pre mladých tak aj pre starších. ", You take that back, clown! I'm nothing like Ralph Macchio!" (Barney S.) ()

Scanerior

Cobra Kai jsem dlouho odkládal, protože jsem si myslel, že půjde mnohem více o karate a sportovní drama. Hned první  epizoda mě však vyvedla z omylu a já dostal skvělé a místy komické drama spíše z "obyčejného" života. Karate se do příběhu nenuceně vlilo a nakonec z toho byla fajn podívaná. Dost postav mi sedlo, nicméně absolutně jsem začal nesnášet Jestřába a ke konci i Miguela. ()

imaginer21

Seznamujeme se po 30 letech s osudy těch, kteří se střetli na legendárním zápase v roce 1984. Dětští hrdinové se snaží pokračovat v jejich (nejednoznačných) odkazech a podle toho to tak vypadá. Mezi Danielem a Johnnym se neustále střídá pomyslná ručička na vahách sympatií a Johnnyho vnitřní svár se divákovi nakonec stává tím nejzajímavějším na celé sérii. Parádně završeno nástupem... vy víte, koho. ()

Jonypony4CZ

Prvni serie je svou kratkou stopazi a predvidatelnou, ale přesto uspokojující dějouvou linkou (z kluka co neumí karate se vyklube kluk co umí karate a k tomu už není lúzr), skvělým seriálem na bingwatching. Spor s mezi jednotlivými Dojy se v následujících sériích okouká, přesto seriál stojí za pokus. Plus je tam hustý karate teda ()

Bestfan112

Cobra kai první série je fantastická, nostalgická, co se týče původní série Karate Kid, tak se vrátili Johnny Lawrence, Daniel LaRusso, a na konci série se vrátí John Kreese, jednak mimo původní sérii má Cobra kai dobrý příběh, je to napínavé, někdy umí rozesmát, je to zajímavé, a doporučuju to dětem od 12 let, hned v první epizodě tam řeknou hodně vulgární slovo ( které začíná na ”p„ ) ale tohle nemusí být jenom pro starší děti, ”děti doporučuji koukejte se na tenhle seriál, žádná cenzura, kromě násilí„ většina postav jsou sympatické, hlavně Miguel. Shrnutí: První série jako každá jiná, jinak řečeno začátek dobrého seriálu. PS: zbožňuju Jestřába a Miguela. Série 9/10 ()

Sashmen13

Říka se, nevstoupíš znova do stejné řeky. No, ale co když vstoupím do stejné řeky po několika desitkách let? Může to být buď úspěch, nebo katastrofa. No, podle hodnocení vídíte sami, mě to chytlo od začátku a do finále nepustilo. Jo, je to cheesy, jo je to možná příliš metaforické a někdy "dramatické", já říkám, no a co, ten core je super a to mě baví. ()

Jaroslaw

9/10 Wow! Původní Karate Kid je fajn film,ale kdo by čekal,že po třiceti letech někdo opráší klasiku osmdesátých let,zmodernizuje ale zárovenˇ nezapomíná na své kořeny.Málokdy se stane a kor v dnešní době,že by se navázání na klasiku vyrovnalo originálu,ba co víc byla lepší než originál.Je asi zbytečné tu psát že postavy jsou hrozně sympatické a každý si tu najde toho svého favorita.Hrozně mě baví že konec Karate Kida má dozvuky a,že obou hlavním protagonistům změnil život,bytˇ si tu tak trochu vyměnily role,ale sakra ono to funguje,z tohodle by si měl vzít Hollywood příklad,oprášit klasiku,nezapomínat na své kořeny a co je hlavní,dát do toho srdíčko. ()

BStone

Pokračování filmu Karate Kid tentokrát v seriálovém hávu. A musím říct, že pokračování povedené. Oba hlavní protagonisti jsou o nějaký ten pátek starší, avšak averze z minulosti pokračuje dál. Baví mě, jakým způsobem se tahle story vyvíjí. William Zabka přesvědčivě hraje násosku a ultrazmrda, kterému v dětství vymýval mozek jeho trenér karate a on bohužel ani za roky nedospěl a pokračuje ve vymývání mozku dalším dětem. Daniel si z počátku žije svůj americký sen, ale začíná si pomalu vzpomínat na svého učitele a vytváří tak skvělou opozici rovnováhy a bojové cti oproti vymytým, agresivním žákům Cobra Kai. Seriál disponuje slušnými hereckými výkony a skvělým soundtrackem, ale jednoznačně nejlepší je Courtney Henggeler, která hraje manželku Daniela. Krásná, inteligentní a s nadhledem je opravdu nej a svoji roli si evidentně užívá. Líbilo... 80% ()