Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

klaus

Jak jsem již několikrát řekl, filmi o zaostlích a slabomyslných mají určité kouzlo. A zvlášť když je zaostalý geniální. No řekněte, dokázali by jste za pár sekund spočítat něco okolo 300 párátek? ()

azopard

Ke všem těm oslavným komentářům asi netřeba nic dodávat. Takže jen doplním pro mě asi nejpoutavější moment z celého filmu. Když na konci Tom Cruise a Dustin Hoffman dávají hlavy k sobě a ozve se tklivá hudba Hanse Zimmera, tak si říkáte "...nebudu brečet!". Jenže když ten tichý moment ukončí Cruise větou "Jsem rád, že jsi můj velký bratr." tak tu slzu prostě neudržíte. ()

Molerat

Rain Man je třpytivý, ale není všechno zlato co se třpytí.Nenamítám nic proti hereckému výkonu Hoffmana, ale když si to shrnu, tak celkový pocit z filmu lze hledat i u jiných.Prostě dvě postavy, kde jedna je ta arogantní a druhá ublížená, ale ke konci filmu vznikne láska jako trám.Tudíž ve své podstatě nic až tak originálního co by mě pohltilo.Nuž dobrá, 80% ()

Bakoš

Tom Cruise, jinak známý jako absolutní klaďas a hrdina si v Rain Manovi zahrál Charlieho Babitta, který prochází zajímavým psychologickým vývojem z rozhazovačného sobeckého floutka k normálnímu citově založenému člověku. Za tuto proměnu vděčí svému autistickému bratru Raymondovi, kterého skvěle ztvárnil Dustin Hoffman. Film symbolicky naznačuje boj peněz, majetku a blahobytu se skutečnými hodnotami života. Skvělé zpracování, gratuluji tvůrcům. ()

crazyflow

Tento film jsem videla teprve ted a lituju, ze ho neznam dyl, protoze ho okamzite radim mezi svoje oblibene filmy. Forest Gump ma velkou konkurenci. Mene komercni Rain Man ma pro me snad vetsi kouzlo nez zminovany trhak. Naprosty skvost. Niceho nebylo moc ani mene, zadne prehnane emotivni sceny, ale spravne vystihnute, aby divak nemel pocit ze kouka na kyc,nebo naopak moc suchy snimek. Tom Cruise opet presvedcil, ze neni jen ten velmi pohledny frajirek, ale ze je v nem velky talent a urcite nam toho jeste hodne predvede. Co se tyce Dustina Hoffmana, o tom jsem vedela, ze je skvely herec, po dnesnim shlednuti Rain Mana mi ale zustava pusa otevrena a nevim, co bych dodala. Dokonale. ()

Inner

Film, který se mě dotkl nejenom tím, jak krásný je, ale jak skutečný. Cruise je zde super, věřím mu celou jeho přeměnu, Hoffmanovi zase jeho autismus. 100% ()

petch

Příliš rozvleklé. Jeden autista, druhý nepovedený syn, který prvního unesl, aby získal dědictví, kterému nepatří. Na cestě sebe navzájem poznávají, aby pak ten druhý zjistil, že je (vlastně byl) doopravdy špatný. No tak jo, možná v době vzniku při prvním sledování to bylo zajímavé, ale teď s odstupem času mě ani nenapadne se na tento film podívat ještě jednou, spíše mě to odrazuje, z důvodu mé první připomínky nudné, rozvleklé. Tři hvězdy dávám jen kvůli Dustinu Hoffmanovi. ()

whass

Tohle vás pohladí na duši.Ano mluvím o Rain Manovi.Pět hvězd je ale hlavně za výborný herecký výkon dustina hoffmana v roli autisty.No ated když o něm píši tak si ho asi půjdu znovu pustit. ()

bramborak89

zbytecne natazene a nudne. tri hvezdy jen kvuli vykonu hofmanna. uznavam, ze hloubku to ma, ale ja na tyhle psychologicke blbosti s dobrym koncem nejsem. asi tomu neverim ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)