Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

Syna.1990

Moc zajímavý příběh a hlavně excelentní Dustin Hoffman, který za tuto roli zaslouženě dostal Oskara a kdyby bylo možné získat něco víc, tak on by si to určitě zasloužil!! Tom Cruise ho hodně slušně doplňuje, dále výborná hudba mého oblíbeného Hanse Zimmera. Film jako celek je super a já musím dát 95%. ()

anyonecek

Dustin Hoffman jakoby se narodil jako autista. Skvělé herecké výkony, pro Hoffmana bych řekl životní role. Nejvíc se mi líbila scénka, kde si vykládal ten záznam, který slyšel a počítání sirek a následně karet. Nádherný a zároveň smutný film. ()

J*A*M*B*O

Rain man ma až tak nedostal aj keď myšlienka filmu bola dobrá. Nebolo to to čo by ma až tak uchvátilo, ale snaha sa berie. Film beriem ako bratranca Shawshank Redemption a ďalľích tých filmov s myšlienkou: Život je krásny tak si ho nezkaz. Dávam 8/10 bodov. ()

bloody21

pěkné, poutavé, koukáte na to s takovým klidným zájmem, hezký přiklad toho jak peníze kazí charakter...a Dustin Hoffman byl fakt skvělý, ani bych nevěřil, že to někdo může zahrát. V některých pasážích by si Charlie zasloužil proliskat, ale důležité je, že přišel na to, na čem v životě opravdu záleží :) ()

zuzzuli

Krásný film s Dustinem Hoffmanem a Tomem Cruisem. Raymond ((Hoffman) autista, který si potrpí na své zvyky, a přestože je několik kilometrů od K-Mart, chce spodní prádlo jen od tohoto podniku. Takže tento film obsahuje spousty vtipných scén: javorový sirup musí být vždy na stole před palačinkami, jaká byla tvá první pusa? Mokrá... Film vřele doporučuji :-) ()

Berry0153

Některé momenty byly velmi silné - koupelna s fotkou z dětství, javorový sirup na palačinky a "C-H-A-R-L-I-E. Main man." - úžasné momenty, velmi emotivní. Dustinův výkon rozhodně perfektní. I Cruisovy výbuchy hněvu a dobrácké slzy v očích na konci filmu. Přesto je příběh zaobalen do velmi mainstreemového obalu a cítím to tak, že mu víc jak 4 hvězdičky dát nemohu. 85% ()

bohhous22

Podle mne sice výborné drama,místy vtipné,Dustin Hoffman si střihl skutečně veleroli,ale přes to všechno s filmu necítím nic originálního a nezapomenutelného!Při zdejším hodnocení zřejmě moje chyba.........................😀😁😂 už to chápu ()

PAVLIS

Road movie kterak samolibý frajírek cestu ke svému autistickému bratrovi našel. Škoda, že se tak v mých očích stalo z minuty na minutu. Nějaký pozorovatelný vývoj by se hodil... ()

Tominni

Ty jsi se s ní líbal? Ano. A jaké to bylo? Bylo to mokré. Vynikající film o bratrech Babbittech, kteří se poprvé potkají až posmrti jejich otce. Jeden mladý floutek, druhý autista, který zdědí všechny peníze. Výkon Dustina Hoffmana v roli Raymonda snad ani nejde popsat slovy, jedno z nejlepších hereckých představení všech dob. Trochu smůlu má Tom Cruise, který je také výborný, ale Dustin ho zkrátka zastiňuje. Raymonde, kolik bylo těch párátek? ()

helrohir

Kto mal niekde možnosť vidieť či poznať autistického človeka musí uznať, že Dustin Hoffman sa svojej úlohy zhostil tak dokonale, až má človek pocit že sa pozerá na osobu skutočne trpiacu týmto stavom. Naozaj jeden z najlepších hereckých výkonov histórie. On ani Tom Cruise nehral vôbec zle, ale popri Dustinovi bol len ako tieň. Celkove ide o klasickú road movie s pár zábavnými aj dojemnými scénami, ktorá ma možno nedostala až tak ako drvivú väčšinu filmových fanúšikov, ale minimálne mi ukázala, ako môže vyzerať jeden dokonalý herecký výkon. 80%. ()

Guran

Marně dumám nad tím, jak tenhle film mohl mít úspěch. Začátek nějaký divný, příběh hloupý a Tom Cruise ve své roli naprosto propadl. Jediné, co tenhle snímek drží nad vodou je Dustin Hoffman, který zde opět předvádí své herecké nadání. Něbýt něho, dal bych i míň hvězdiček. ()

tronka

"Prečo mi nikto nepovedal, že mám brata? Rád by som ho poznal dlhšie, ako len týchto 6 dní." Bolo to vynikajúce, vtipné a nakoniec dojímavé. ()

johnny01

První půlka filmu byla vyloženě utrpení, pak už to trochu šlo. Rozhodně je třeba odmítnout slova o "hluboce dojímavém a silném filmu" - Charlie začal mít bratra rád až díky tomu, jak ho využil, aby si vydělal. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)