Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

stiewe

Kdo je na první? Tuhle otázku jsem si pokládal ještě dlouho po dokoukání Rain Mana, jenž si mě naprosto podmanil. Dustin Hoffman předvedl něco tak úžasného že se to nedá ani popsat. A souhra s Cruisem byla okouzlující. Ani by mě nenapadlo, že se mi bude Cruise někdy takto líbit. Oprávněné oskary si film zaslouží. Ještě bych vyzdvyhl hudbu která v rukou Hanse Zimmera byla skvělá. ()

danielwanderer

Ak by Dustin Hoffman nedostal za tento snímok Oskara, tak by ho nemohol dostať nikdy nikto! Charlie je mladý, ambiciózny aaaa na peniaze. V čase keď mu oznámia, že zomrel jeho otec, veľa to s ním nespraví, no to, že jeho otec zanechal dedičstvo niekomu o kom dosiaľ nevedel, to ho naštve. A razom sa dozvedá novinu, ktorá mu zmení budúci život. Má staršieho brata. Raymond však trpí autizmom. Kto túto diagnózu trochu pozná, vie, že osoba, ktorú zoberú z jej "prostredia" môže reagovať skutočne rôzne. A, že si užijeme skutočné kuriózne situácie, to Vám ručím. Čo sa však časom stane? Čo vyhrá? Túžba po peniazoch, alebo novo-objavená bratská láska? Nuž určite vyhrá to, že tento snímok musíte aspoň raz za život vidieť. ()

MRPitivier

Psychologické drama, které sledujete se zaujetím, příběh je dost silný a zpracování brilantní! Autistický výkon Dustina Hoffmana je neuvěřitelný, tolik reálný a tak skvěle zahraný, že se divíte Tomu Cruisovi, že to dokázal vydržet! I Cruise předvedl, že dobrým hercem doopravdy je, jeho přesvědčivý výkon dodá filmu na reálnosti prostředí, protože jeho role představuje ty horší lidské vlastnosti v dnešním světě peněz. Barry Levinson natočil skvostné drama, které zaujme snad každého! ()

seiffs

Absolutně nepřekonatelný soundtrack Hanse Zimmera to posunul na jeden z nejlepších filmů všech dob. Neopomenutelný je také vynikající herecký výkon Dustina Hoffmana. ()

Rodin

Jsem trochu na rozpacích, Dustin byl opravdu skvělý, nicméně celkově mě ten film nenadchnul zdaleka tolik, jako drtivou většinu ostatních. Těžko říct, v čem to je, na moje gusto jde opět o příliš okatý útok na první signální, je to ovšem opravdu jen můj dojem, který jsem si v průběhu let jen potvrdil opakovaným zhlédnutím. Za mě poctivých 85%. ()

departed

Myslím, že ode dneška budu mít Hoffmana navždy vrytého v paměti jen jako Rain Mana, protože myslím, že tento výkon už ničím přebít nemůže. Jeho neustálé pohupování, jedení párátky a to jeho roztomilé ,,O-ou"... to vše bylo prostě mimořádné. Navíc jeho výtečně zahrané hysterické scény byly taky fascinující. K tomu mu ještě skvěle sekundoval Cruise, ještě jako ucho s jehož ,,Son of a bitch!", které mě upřímně hlasitě rozesmálo. Tady to s hodnocením nejde jinak, Rain Man je prostě nádhernej snímek a konec to jen potvrzuje. ()

smajly

Naprosto chápu vysoké hodnocení tohoto filmu a stejně jako já jsem mu původně chtěl přidělit hodnocení nejvyšší. Pak jsem se ale zamyslel a řekl jsem si, co by byl Rain Man bez Dustina Hoffmana...a sám jsem si odpověděl, že pokud chci objektivně hodnotit film jako celek, musím přihlédnout i k ostatním věcem, než je výkon jedné z hlavních postav, ať je jak chce brilantní. Odhlédnu-li tedy od Hoffmanova skvělého hereckého výkonu, zbude mi sice krásný a dojemný příběh, ale také poměrně rozvláčný film, který rozhodně nepostrádá několik hluchých a málo záživných částí a navíc je po prvních dvaceti minutách jasné, jak se přibližně bude zbytek příběhu odehrávat. Pro mě to vychází na 80%. ()

Jacccob

Perfektní film, který disponuje mimo jiné i podle mě nejlepším hereckým výkonem všech dob. Pro Dustinův výkon ani nejsou slova, to prostě musíte vidět, budete mu bezmezně věřit každou vteřinu. A Hans Zimmer vše ještě vylepšuje krásným hudebním doprovodem. Cruise také skvělý, vedle Hoffmana by zde ale každý herec hrál druhé housle. ()

DK.Lukas

5***** Bezpochyby jeden z nejlepších filmů. Dlouho jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal snad 2-3 roky jsem chodil o kolo než jsem se na něj koukl. Nepatřím zrovna mezi fanoušky tohoto druhu filmů ale tenhle je skvělý... Spíš než politováni hodné drama mě tento film mile pobavil a rozesmál... Půlení rybích prstů :-D Opakování frází Jsem dobrý řidič a posléze vymetání kaluží a příkopů :-D K-mart je hadr :-D Přistižení bratra inkognyto a následná hádka... a mnoho dalších... Hoffman to zahrál pár exeláns a pozadu nezůstal ani Tom Cruise. Přerod obchodníka a vyděděnce rodiny který chce dostat právem svůj podíl v starostlivého bratra za necelý týden je asi trochu nadsázka a nepřijde mi zrovna jako reálný ale to je asi ta jediná výtka k filmu. Rád si tento film pustím znovu i když tato filmová témata moc nemusím... ()

markyzgero

to takhle jednou potká laurence olivier dustina hoffmana po půlroční přípravě na film rain man v domově pro mentálně postižený a říká: "nebylo by to lepší zahrát?" ()

Misulka93

Jaký je Váš bratr - artistický? ... nenene, je to autistický! --> a co to znamená? co mu je? Působivý příběh o penězích, bratrském poutu, cestování a lásce. A v neposlední řadě o tom, co to znamená být autistou. Všechno to, co jsem vyjmenovala bylo hezky udělané, až na realizaci autismu. Myslím si totiž, že by stačilo jen to, aby ho bratr Charlie chtěl odvézt z místa, které Ray zná nejlépe a už by tu byl záchvat, přes který by se třeba ani nedalo přejít. O nějakém objímání, tanci a polibku ani nemluvě. U autistů kolikrát stačí nedat červené brčko, na které je ten člověk zvyklý, ale nahradit ho brčkem modrým, protože je to přece jedno - funkci plní --> a další záchvat na světě. A naučit autistu dělat a chápat vtípky --> další nemožné. Nicméně chápu, že proto, aby ten film mohl být takový, jaký byl, muselo dojít k nějakým úpravám, které akceptuji a přes nedostatky, které jsem vyjmenovala, jsou 4* naprosto zasloužené :) ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)