V době svého uvedení byl tento film dosti přezírán, protože ona válka v názvu snímku, je II. světová válka, tedy válka spravedlivá a nezbytná. V té době byla v plném proudu válka ve Vietnamu, ale neprotestovalo se proti ní v takové šíři, jak by bylo záhodno. I tak publikum předpokládalo (zřejmě správně), že v tomto filmu se zesměšňuje právě vietnamský konflikt. A to byla (a je) škoda, protože tyto okolnosti odvedly diváky od skutečně odvážného filmařského počinu. Lesterův frenetický styl už byl všeobecně znám, ale v tomto filmu do svého filmařského slovníku přidal cosi nového - nejvýrazněji se to projevilo tím, že každý zabitý voják se vrací do filmu, a to v jiném světle a barvě (je těžké to popsat, to byste musíte vidět).

Ohlas dobového tisku: John Lennon ve filmu působí namíchnutě a zároveň vtipně a duchaplně. Těch několik málo lidí, kteří se přišli na film podívat, vlastně přišlo kvůli němu. Velmi rád bych tento film viděl znovu. Byl bych také rád, kdyby jej všichni lidé, kteří na něj tehdy nešli (ať už z jakéhokoliv důvodu), shlédli poprvé. (oficiálny text distribútora)

Zevon

Nevydržel jsem do konce. Pokud si film vybere knižní předlohu takovýmto způsobem vykrádání úseků z kontinuity, nemůže to dopadnout nikdy dobře. Výkon Johna Lennona byl velmi amatérský, což bylo druhé velké zklamání. Jako osobnost má obrovské charisma, v týmové práci je šedivou myší. Doporučuji přečíst knihu, film raději nesledovat. ()

FireTight

Knížku Patricka Ryana jsem si zamiloval takřka od prvních několika stránek a tak jsem byl velmi zvědavý, jak se Britové o čtyři roky později popasovali s jejím filmovým přepisem. Upřímně... byl jsem zmaten a to hodně. Tohle je totiž pořádný mišmaš, z knížky si to bere pouze pár částí (hlavně severní Afriku a most v Německu) a celé je to takové... zmatené. Jo, tak jsem se vlastně cítil po celou dobu sledování tohohle filmu - zmateně. Škoda! ()

Inozuka odpad!

Nechápu, jak lze udělat z vynikající knihy, při jejíž čtení slzíte smíchy takový šrot, při němž brečíte zoufalstvím... ()

Rodin

Netuším, kam se potenciál knižní předlohy v tomto filmovém zpracování vlastně poztrácel, ale nezůstalo z něj rozhodně mnoho. Nicméně protože jsem celoživotním opravdu velkým fanouškem Johna Lennona, přihodil jsem jednu hvězdu navrch. ()

Hollister

Naprostý souhlas s komentářem Galadriel. Knížka není špatná, ale rozhodně jsem z ní nebyl natolik nadšen jako někteří čtenáři v okolí. U filmu je spíš potřeba přinutit se dokoukat ho až do konce ()

knihovna odpad!

Klasický příklad toho, jak lze v podstatě geniální předlohu zkurvit. Pokud si někdo hraje na umění, dosadí tam Lennona a má pocit že je in, tak to může dopadnout i takhle. A protože nejsem artový milec, Lennona nesnáším a naopak Ryanovu knihu miluju nic jinýho než odpad dát nemůžu. ()

Bratr

Zatímco knížku jsem si zamiloval, ve filmu jsem se naprosto ztratil. Řekl bych, že je naprosto nemožné se orientovat ve zmateném sledu událostí, a tím pádem je pro mě "Jak jsem vyhrál válku" jasným filmovým zklamáním číslo jedna. Je mi až smutno. ()

mr.bredok

Jako kluk jsem se na ten film strašně těšil, protože stejnojmennou knihu od Patricka Ryana jsem měl již několikrát přečtenou. Shlédnutí filmu pro mne bylo obrovským zklamáním. Děj neměl žádný spád, chvílemi to bylo vyloženě nudné a nezachránil to ani sympatický vojín John Lennon. ()

rigby

Film se začal natáčet v září 1966 v Německu. John Lennon se pro potřeby natáčení nechal ostříhat. Postava seržanta Gripweeda nosí brýle s kulatými obroučkami, které se záhy staly Lennonovým symbolem i v soukromém životě. John předtím na veřejnosti brýle nenosil, i když špatně viděl. Po několika dnech v Německu se filmový štáb přesunul do Španělska, kde John Lennon během přestávek píše skladbu Strawberry fields forever. Pouhé dva dny po návratu do Británie se Johnovi zásadně změní celý život, i když to ještě v té době netušil. 9. listopadu 1966 se totiž v galerii Indica poprvé setkal s Yoko Ono. Film jako takový mi přijde velmi nudný. Ani po několikerém shlédnutí jsem zde nenašel jediný moment, který by mi udržel oči otevřené. Vždy se mi podařilo usnout. Naopak mohu vřele doporučit stejnojmennou knížku, která je velmi zábavná a působí přesně naopak. Neusnete, dokud ji nedočtete do poslední stránky. Film tedy doporučuji pouze nejvěrnějším fanouškům Johna Lennona a filmového umění Richarda Lestera. Pro ostatní by to bylo velké zklamání. ()

gstudio

Knihu Patricka Ryana mám rád. Je v ní humor i vpravdě nadčasové absurdní zobrazení válečné křeče největší tragédie 20. století. Ve filmu z toho nezůstalo zhola nic. Richard Lester zvládá hippie absurdity filmů s Beatles, ale v seriózní filmařině neudrží ani krok s průměrem. Výsledkem je naprosto zbytečná a nepovedená adaptace. U filmu jsem se téměř hodinu neskonale nudil a poté televizi za nevěřícného kroucení hlavou raději dobrovolně vypnul. ()

SNCF

Knihu si buďto zamilujete, nebo ne... S filmem je to složitější. Pokud čekáte přesnou adaptaci osudů poručíka Ernsta Goodbodyho, 131313, tak jste na omylu. Ve filmu je jen jedna malá kapitola, rozvedená na 1o9 minut. I pro mě to bylo při prvním shlédnutí šok a moc se mi nechtělo film dokoukat, ale pak sem se na něj koukl po druhé a po třetí a hle! film sem si zamiloval! Proto vše doporučuji dát filmu alespoň druhou šanci. ()

Winster

Až se mě moje dítě zeptá, jakej film nejhůře reprezentuje knihu řeknu "jak jsem vyhrál válku" taková slátanina o ničem...o partě "vojáků" pobíhajících po poušti. Ještě ty záběry autentické...to bych se styděl dát do takové blbiny. Kluci a holky co máte tuto knihu v povinné četbě, přečtěte si to prosím...hlavně nekoukejte na tenhle film prosím! :) 1x* za zvolené téma. ()

Hugajev

Špatně, špatně a špatně. Z předlohy se toho dalo vytřískat hodně. Tady se nevytřískalo nic. Kdybych nečetl knížku tak bych dal možná slabé tři hvězdičky, takhle je to za dvě a z odřenýma ušima. Škoda, přitom si kniha o zfilmování prakticky říká. Bez výčitek 20% ... ()