Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

Nekroskop

Všechno je tak, jak má být. Vynikající režisér, herci, hudba, kamera... Ale proč je to, proboha, tak dlouhý? Místy to byla až nuda. Filmu by prospělo vypuštění několika scén, možná celé jedné vedlejší dělové linie. ()

mogul01

Film, u kterého si užívám i úvodní titulky s hudbou Ennia Morriconeho. Nezapomenutelné scény (např.: Když Tuco hledá hrob s pokladem!) vynikající Clint Eastwood a pro mě nepřekonatelný a excelující Eli Wallach! Tento western je navíc vtipný a oba výše jmenování vytvoří v průběhu filmu skvělou dvojici. Z mého hlediska nemůžu nic vytknout a dávám maximalní možné hodnocení. ()

markotter

Nevím, jestli kdybych to viděl v roce 1980 tak, jako poprvé Tenkrát na Západě, jestli bych nedal vyšší hodnocení. Ted po 30 letech mi ale tenhle film připadl jako legrační filmík pro kluky. Do 3/4 se to ještě dalo vydržet, pak ale tý parodie bylo už moc. Na rozdíl od TNZ, kde byl obsažen i ženský prvek a všechny příběhy byly vyvážené, tady to bylo takové naskládané na sebe halabala. Ale Clint Eastwood byl tehdy fešák! ()

BDMarty007

Skutečně velkolepý western. Bohužel jsem tento film viděl až po Tenkrát na západě a Tenkrát v Americe a nemohu se zbavit dojmu, že Sergio Leone točil celý život v podstatě jeden film, akorát v různých modifikacích a délka naznačuje, že je asi placený od metru celuloidu. Ale ač je to pořád to samé, je to pořád to samé zatraceně dobré, do každého detailu dotažené filmové veledílo. Dalo by se to sestříhat na poloviční čas, ale už by to prostě nebylo ono. V tomto případě jsou předlouhé záběry, často předcházející rychlé akci, kořením filmu. Pánbůh zaplať za tyhle paličáky, kteří trvali na tom, že rychleji se to stříhat prostě nebude. ()

spacylemon

Tentokrát se na Západě žádné zvyšování napětí pomocí hodinového záběru na padající kapky nekonalo, což může třeba znamenat, že toho napětí je pak logicky míň... ale jsou i jiné důsledky - třeba víc akce, více vtipu, více dějových zvratů (takže z oprátky do vězení pro jižany přes yankeejskou armádu zpátky do oprátky? hahá!)... ano, nakonec jsou i filmy, u kterých se i 3 hodiny zdají být málo. ()

RajAthen

Za mě skvělý film, jakkoli divoký západ není mým šálkem kávy, zde bych si klidně došel (a jistě i dojdu) pro další hrníček. Tři skvělé charaktery, chytlavá hudba, dobrá pointa, válka v pozadí... Co víc chtít. I v presu jsem si musel udělat čas a dokoukat, co jsem náhodou načnul. Jen pořád nevím, proč Eli Wallach vyfasoval nálepku toho "ošklivého". Skoro tříhodinová délka, která by většinu filmů zabila, popřípadě zabíjí, zde nikterak nevadí, pánové se vzájemně pěkně dostávají, ač několikrát deus es machina bylo, na můj vkus,trochu skutečně moc na poslední chvíli a přespříliš náhodné. Každopádně jednoznačně doporučuji, kojotí znělka diváka bude provázet pár dalších dní. ()

Forty-

Ja neviem. Nebol tam taký frajer ako Sundance Kid, ani takí charizmatickí hrdinovia ako istý harmonikár alebo Butch Cassidy. Neviem čím to bude, asi svojou chlapskou vyspelosťou na mňa tento film tak zapôsobil. O Sregiovi hovoria, že si týmto filmom pripravil skvelú pôdu pre najlepší western - vtedy na západe. Ja hovorím, že najlepší je tento. Moja obľúbená hláška (skvelá referencia na ňu je v hre Fallout 2, viď Lloyde) : You see my friend, there are two kinds of people in this world. Those with loaded guns and those who dig. You dig. ()

marusaj

This Is Western! Neopakovatelná atmosféra, skvělá trojice hlavních desperátů, excelentní hudba. Dlouhé, nikoli zdlouhavé. Vážné, ale vtipné. Napínavé. Krásné. ()

Colour

I keď je to western, na môj vkus je to až príliš prestrieľané, prebité a premučené. Chvíľami sa mi už na to ani nechcelo dívať. Veľkým plusom sú herci a réžia. Mám rada filmy s mnohými dejovými líniami, ktoré sa pretnú. Len vďaka tomu 4* 73% ()

Withree

Asi jediný western, na který jsem se dodíval až do konce. Trojice titulních představitelů je tak charismatická a skvěle padnoucí do svých rolí, že je to až k neuvěření. No a závěrečný souboj u pokladu je paráda. Hudba Ennia Morriconneho je parádní. ()

radeckator

Westerny jako filmový žánr nemám moc rád a až na vyjímky, beží-li v televizi, jej vždy přepnu. Hodný, zlý a ošklivý je zřejmě klasika ale, která by měla dostat automaticky 5 hvězd, Jenže já se chvílemi nudil, protože film se táhne a směřování děje je založeno na moc velkých náhodách. Jediná věc, která mě skutečně uchvátila byla válka severu proti jihu, která si jen tak běžela na pozadí a zřejmě je to ona, co staví tento western tak vysoko v hodnocení i oblíbennosti. A co se finále týká, tak jediným kdo si poklad opravdu zasloužil je zlý, protože on jediný šel po něm opravdu cíleně, kdežto ošklivý a především hodný k němu přišli jako slepý k houslím, což teda u westernů, kde většinou vítězí spravedlnost, moc fér teda nebylo :-). ()

greigor

Tohle stojí opravdu za to! I když třeba nemáte rádi western tak tohle mít rádi budete. Musím tedy říct, že příběh je dokonalý a Clint Eastwood vypadá ve filmu uchvátně. Spousta bočním zápletek. Můžu jen souhlasit s ostatními, že tohle a Tenkrát na západě nemá mezi westerny konkurenci. 100% ()

LabySo69

Pro mě rozhodně nejlepší western, který jsem doposud viděl. Naprosto skvěle natočenej film, jehož celková stopáž je bez mrknutí oka 3 hodiny, ani na chvilinku nenudí. Film je doplněnej skvělou hudbou Ennia Morriconeho, výbornými výkony herců, špinavým, zaprášeným prostředím... Prostě geniální film, jenž se mi o fous nevešel do Top 10. ()

Tamten

Na western relativně dobrý film, ačkoliv se z velké části jedná o komedii založené na přehánění jedné postavy. Ale stále je to klasický western, tzn. dlouhé pomalé záběry, jen pozvolna se táhnoucí děj a veškeré napětí soubojů děláno jen pomocí hudby. Ta je ovšem velmi dobrá. ()

Mr. Kodama

Hlavním důvodem shlédnutí filmu nebyla ani tak touha po večení porci divokého západu, jako fakt, že mi chyběla poslední fakjfka u 20-ti nejoblíbenějších filmů na ČSFD. Od prvních okamžiků filmu si vás podmaní výrazná Morriceneho hudba, vyzdvihující dílo z krabice westernového průměru. Záběry Uglyho obličeje, na kterém téměř nikdy nezapomene vysedávat moucha (zajímalo by mě, jak to v praxi provádí), stále si připalujícího doutníky Gooda( o kterých mě režisér přesvědčil, že mají nazev Arch Stanton) nebo finální scéna, trvající několik minut a sestávající se pouze ze záběrů na obličeje hlavní Trojky, stojí za proležení před obrazovkou další, bezmála 3 hodiny života. 90% ()

sehe

Sergio Leone,Ennio Morricone i Clint Eastwood sú páni,ktorí patria na pomyselný westernov Olymp.Hodný,zlý a ošklivý teda blonďák s prižmúrenými očami Clint Eastwood,krutý zabiják Krásnoočko Lee Van Cleef a Tuco Eli Wallach na spoločnej ceste naprieč Amerikou za pokladom zakopanom na cintoríne.Absolútna klasika spaghetti westernov.Proste paraaada. ()

afroadam

Skvělé obsazení, zápletka, namíchání vtipných situací/hlášek a nervy drásající konec. Nemůžu opomenout ani hudbu, která krásně dokresluje atmosféru. Je to jeden z filmů, u kterých se těžko něco vytýká, proto je to bezpochyby jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

matt85

Hodný, zlý a ošklivý vyniká z dolarové trilogie hlavně skvostnou hudbou(ne, že by u ostatních dvou filmů byla špatná, ale není rozhodně tak nabušená), skvělým scénářem(roztahaný děj Leonemu stylu pomáhá) a opravdu mistrovskou režií Leoneho(závěrečná scéna tří pistolníků v kruhu je jedna z nejlépe natočených scén, co jsem kdy viděl). Konec opravdu nemohl být lepší. Il Buono, il brutto, il cattivo aneb tento film si vskutku zaslouží být uctíván. ()

Ceberus

Ale jo, na ty čtyři hvězdy to dosáhne. Čekal jsem sice něco vážnějšího, ale humornější stránce filmu jsem rychle přišel na chuť. Zatímo v prvotině celé trilogie, Pro hrst dolarů, celý film táhl v zásadě jen Eastwood, a pokračování Pro pár dolarů navíc zkvalitnil účinkováním Van Cleef, tak v závěru trilogie byl znovu mnohem zajímavější postavou nováček - Wallachův ošklivý Tuco. Van Cleefův zlý Krásnoočko měl sice své momenty, ale tentokrát mě nijak zvlášť neoslnil. Konec filmu mě samozřejmě nanejvýš potěšil, protože končí naprosto stylově tak, jak má. ;-) ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)