Marguerite

Paríž, dvadsiate roky. Marguerite Dumont je bohatá žena, milovníčka hudby a opery. Už celé roky pravidelne spieva pro svojich hostí. Spieva hrozne falošne, ale nikto jej nikdy nepovedal pravdu. Všetko sa skomplikuje, keď sa rozhodne zaspievať pred skutočným publikom, v parížskej Opere. (ASFK)

curil

Catherine Frot odvádí stejně výborný herecký výkon jako Meryl Streep v "Božské Florence" (r. St. Frears - 2016), což je téměř totožný film v britské verzi. Francouzský film vznikl o rok dříve, ale zřejmě myšlenky na zpracování podobného příběhu se v hlavách autorů vylíhly nezávisle. Nádherné zpracování v oblasti kostýmů, výpravy interiérů, ostatní herecké role (zejména komorník Madelbos), pěvecká operní čísla ostatních zpěváků perfektní. Kdo má rád vážnou hudbu a známé operní árie, bude určitě spokojen. Závěrem nutno dodat, že film se natáčel částečně v Česku a podíleli se na něm čeští herci (Nesvačilová, Hybner, Novotná, Veselý) a technické štáby. ()

ostravak30

Je to šílené o to víc, že je to opravdu možné a pravda. Je neuvěřitelné, že i v tak relativně moderní době se tohle mohlo stát. O to víc, že nikdo nebyl schopen Marguerite Dumont říct pravdu. A vlastně to svým způsobem bylo i smutné. Velmi se líbily herecké výkony, jen je možná škoda toho konce. Ale výprava i kostýmy byly také výborné. Možná je škoda, že snímek zabila zdlouhavost. Jakmile si divák zvykl na jisté pravidlo, chtělo by to děj posunout dál. ()

blondboss

Trošku zbytočný film podľa môjho názoru. Neviem, pre milovníkov opery ok, ale mňa akurát tak boleli uši pri záverečných titulkoch. Pointa celkom zaujímavá aj to herecké predstavenie Catherine Frot bolo brilantné, avšak dejovo ma to nenadchlo a bolo to také čisto priemerné filmové ničím nezaujímavé klišé. 50 % ()

Leník

Na začátku trochu trvalo, než se děj rozjel, a konec se zase trochu vlekl. Kdyby se to sestříhalo, dala bych ještě o jednu hvězdičku víc. A dějová linie Lucien-Hazel byla navíc. Ale je to velmi originální a hlavní představitelka je výborná. Nevím, jestli bych to nazvala komedií, k smíchu jsou hlavně ta nepovedená pěvecká vystoupení, ale jinak je to spíš takové melancholicky podzimní :-) ()

silvusaak

Catherine bych sezrala v teto roli cokoliv. Smutno a fales a jeden velky sen. Nemelo to oslnit ani rozbrecet, ale nasadit brouka do hlavy a to se povedlo. ()

PTuranyi

Námet by mohol zvádzať, že ide o príbeh excentrickej nešťastnice podobne ako Božská Florence, ale v tomto prípade ide v skutočnosti o komorný príbeh lásky rovnako nešťastnej ženy, s  malým kúskom thrilleru, ktorý sa vyjaví až vo finále. V porovnaní s Marguerite spieva totiž božská Forence ako slávik a jej túžba po sláve je len prchavá epizóda. Marguerite síce nevie spievať ale vie milovať, no od milovaného manžela sa jej neodstáva pozornosti. Čo vskutku trefne odhaľuje jej učiteľ spevu vetou: "Nech ju manžel riadne obskáče a ona prestane zavíjať." Produkcia je perfektná a pristupuje k námetu s citom a nehou, podporenou výbornými hereckými výkonmi, takže na konci budete Marguerite milovať. ()

hanca.uh

Pro mě určitě zajímavá a nepříliš tradiční podívaná. Myslím, že film by zasluhoval celkové hodnocení vyšší než tady těch 70 % - můj názor. Naprosto skvělé a sympatické ztvárnění hlavní postavy - prostě herečka, které to věříte! A její "zpěv"- pokaždé mě rozesmál (pusťte si aspoň trajler a uvidíte, že nekecám:-))). To jsem si pak říkala: je vůbec možné, aby sama tato dáma fakt netušila, že ty tóny, co vydává z hrdla, zní tak naprosto příšerně a falešně??? Aby si ani trošku nevšimla těch předstíraných jakoby ovací svých posluchačů? To přece muselo jednou prasknout... Nečekejte od filmu žádné další velké herecké výkony, ostatně - o tom to není. Ta působnost vám docvakne až k závěru. Ačkoliv se film ze začátku a místami (hlavně v hudební sekci) jeví spíš jako komedie, je to v podstatě sonda (tvářící se okrajově) do charakteru postav, kde nakonec vychází na pravdu, že ti, co se celou dobu jevili a chovali jako nejlepší přátelé jsou v podstatě bezcharakterní sobecká hovada. A nebo i naopak. Takže - celkem smutné. No....trochu občas jako v životě: nevěř nikomu, kdo se na tebe jen usmívá a poklonkuje. Trpký závěr, který se ovšem dal čekat. Hodnotím 80% (filmu by prospěla pouze kratší stopáž). ()

Mates Hradecky

Shlédnutí tohoto filmu s nálepkou distributora- KOMEDIE jsem odkládal, 127 min se smát ženě, která neumí zpívat? Bavil jsem se výborně, ale o humor tu nejde. Je to především silný příběh o potřebě být milován, být obdivován a hlavně o velké samotě a opuštěnosti. Byl natočen na základě skutečné postavy - bohaté Američanky, známé též pod přezdívkou "královna kraválu". Režisér nikoliv ke škodě přesunul děj do Paříže dvacátých let a zaplnil snímek mnoha svéráznými figurkami. Ovšem jeho hlavní síla spočívá v úchvatném hereckém výkonu Catherine Frot v hlavní roli. ()

dogrose

Jednak je to dlouhé, jednak, a to je podstatné, zcela chybí odhalit motivaci všech postav. Takže to vlastně celé nedává moc smysl, na rozdíl od Božské Florence. Nevíme, z jakého důvodu Marguerite zpívá, jaký vztah k ní má její muž, co ten mladý novinář s básníkem, proč se tam motá ta mladá zpěvačka a jak je to s oddaností černošského sluhy. Komediálního tam není zhola nic, spíš touha šokovat diváka lacinými atributy (transvestita, vousatá dáma, anarchistické představení apod.) Jednu hvězdu za výkon hlavní představitelky. ()

kahakliha

Výkon Carherine Frot bol fantastický. Pri jej falošnom speve sa nedalo nahlas nesmiať! Celý dej sa vyvíjal naozaj zaujímavo. Fantastické bolo to zameranie na psychológiu takejto tragikomickej postavy, zobrazenie jej samoty a výstrednosti, človek ju nemohol neľutovať... A potom prišiel koniec. Tak ten to u mňa zabil. Prvých 90% filmu super a na konci si človek povie "da fuq?!" A kvôli nemu nechávam 3 hviezdičky. PS: Zaujímalo by ma, ako to poňali Američania, ale už len kvôli ich ustavičnej potrebe mať aj tú "svoju verziu", si to nekuknem :D ()

pupidup

Příběh sám o sobě je tragikomický..ta osubka musela být nesmírně zhýčkaná,i když ani jeden z filmů (Božská Florence) toto příliš nenaznačuje. Nechápu,proč se ji nikdo z jejich blizkych nesnažil ochránit od ostud. To bylo trestuhodné, ať už to bylo z jakýchkoliv pohnutek. Jinak rovněž nechápu, proč se točí s odstupem jednoho roku dva úplně totožné filmy. Které mají i obdobnou kvalitu. ()

César Awards - výsledky

César Awards - výsledky

27.02.2016

41. ročník vyhlášení Césarů, francouzských filmových cen, měl trio hlavních filmů, od kterých se očekávalo vítězství. S jedenácti nominacemi to byly filmy Trois souvenirs de ma jeunesse a Marguerite,… (viac)