Mission: Impossible - Fallout

• USA Mission: Impossible - Fallout (viac)

Ethan Hunt si vždy vyberal nesplniteľné misie. Vždy v nich bol úspešný, napriek okolnostiam. Na začiatku tohto príbehu však čelí úplne novej situácii. Niečo sa pokazilo, pasca neklapla a vinou jeho zlyhania sa ocitnú v smrteľnom ohrození vybrané svetové metropole. Ethan je presvedčený, že len on so svojím týmom dokáže tragickú chybu napraviť. Je však sám, kto si to myslí. Do hry vstupujú ďalší hráči, ktorí mu možno pomáhajú, ale možno tiež sledujú svoje vlastné záujmy, ktoré sú v rozporu s tými Ethanovými. Rozdelenie na kladných a záporných hrdinov nebude tentoraz vôbec jednoduché. V pozadí navyše čím ďalej rýchlejšie uteká čas v ústrety momentu, ktorý dramaticky zmení mapu sveta. (Cinemart SK)

Marty7CZ

V IMAXu neskutečná záležitost! Největší bijak roku, Cruise je fakt proti ostatním úplně někde jinde, McQ režíruje prostě dokonale, film valí jak stará parni superlokomotiva, zaporak je fakt zaporak, ostatní postavy nejsou jen do počtu, KAMERA JE ULTRA BEST OF, takže 95%, zaslouženejch... ()

john.h

Cruise je frajer. Jede si to svoje, vytvoril si vlastniho "Bonda" a ja mu to uz 22 let nebo jak dlouho zeru. Vse uz bylo receno. Realna akce, ktera bere dech, je hlavnim hnacim motorem filmu. Nevim pak, jestli to byl zamer, ale libily se mi motivy ci spis narazky na druhy dil - Cruise splhajici po skale, hlas v helikoptere oznamujici "terrain terrain, go up, go up". Celkove paradni zabava. Vlastne si nevzpominam na film s Cruisem, kterej by me nebavil. Tesim se na jeho pristi projekt. ()

Middra

S filmem kde si hlavně pamatuji, že hlavní představitel si dělal všechny kaskadérské kousky sám, ale již si nevybavuji nic z filmu samotného je něco prostě špatně. ()

Michal.Jezek

Nevím, jestli jsem z filmu tak moc na hypu, ale pro mě možná nejlepší kamerové záběry, co jsem v akčním filmu podobného žánru viděl. Zápletka prvotřídní, hudba skvělá a Tom Cruise je pořád zvíře s velkým Z i ve svých 56 letech. A Cavill, ten ať se drží takových rolí ! :D ()

Clark_Kent

POZITIVNÍ DOJMY Z AKČNÍ MISE - FALLOUT 💣 Tom Cruise nepolevuje a předvádí perfektní a jěště lepší kaskadérské kousky i v šestapadesáti letech. Zkrátka Tom je pořád stejnej a taky tradičně nepoučitelnej. Akčně energická, atmosférická jízda, které vás uchvátí a taky výtečně naladí. Svižnější oživení do MI:6, přináší již už famózní Supermanův knírek, kde záporácká role Henry Cavilla je rozhodně jedna z těch větších kladů šesté mise, ale překvapí i půvabná Vanessa Kirby. Kompletně celý příběh nemá žádnou chybu, perfektní zvraty, skvělé herecké výkony, vynikajcí hudba a dobrá kamera. Ch. McQuarrie umí a prodává svoje řemeslo velice pěkně. Fallout nabízí i jednu z nejlepších akčních scén poslední doby, finální adrenalinově intenzivní honička s helikoptérou vám rozhodně vyrazí dech. Přemýšlím, jestli jsem vůbec viděl za poslední roky takhle vostře nabušený letní blockbuster . Pro všechny filmové fanšmejkry je návštěva biografu, rozhodně nutná. ()

RAFT

Režisér Christopher McQuarrie po druhé s Tomem Cruisem natočil vynikající Mission: Impossible - Fallout .I když je pravda že, co nový díl tak, jak to většinou bývá nový režisér.Ale no co zkusily to podruhé .U tohodle filmu sem měl i husí kůži akce a zase akce ,Cruise nepolevuje a naplno si užívá svoje kaskaderské kousky ,který herec by dokázal to co on bez kaskadérů.Za tomá palec na hoře ostatní v 56 letech tak jenom kafíčko a sedačka a Tom si zvolna skáče dál a dál,ten jeho skok Halo z letadla mezi bouřkovými mraky no sem byl napnutý jak struna .Trochu toho svižnějšího oživení vážně neuškodilo .Henry Cavill a jeho záporná role no, nemohl sem tomu uvěřit ,ta role mu nehorázně sedla.Tak trochu mi to připomínalo Skyfall ,i když tento díl je takový temný.Žádná hluchá místa ve filmu nenajdete,jenom tu akci.A to je dobře .Těším se na pokračování doufám že, za pár let bude.Soundrack dost dobrý.Nejlepší film roku 2018 ,žádný film letos Cruise nepřekoná.Za mě 88% ()

existimi

Nechápu potřebu Američanů konkurovat Bondovi. Hunt prostě není Bond. Nemá charisma. Děj je stupidní, rádoby zvraty jsou hrozně předvídatelné, postavy svým chováním naprosto směšné. A to nemluvím o absolutním nerespektování nějakých základních přírodních zákonů. Nerozumím popularitě téhle série. ()

nenet

Nevím, jak to Tom Cruise dělá, ale jeho Mission Impossible baví i napošesté. Člověk by stěží uvěřil, že se v rámci tradičních schémat dá vymyslet ještě něco nového, ale Fallout velice přesvědčivě dokazuje, že to lze. Skvělá, jako obvykle do krajnosti napnutá akce, dostatek komplikovaných motivů, charismatické postavy, střípky svěžího humoru, zajímavé filmové lokace a působivý soundtrack dělají z tohoto filmu velmi příjemný zážitek. ()

El.Negros

Opět se prokázalo moje oblíbené rčení, že se I s malým Kašpárkem dá zahrát velké divadlo…… Ať si má v soukromí třeba oltáříček se svlečenou figurkou pana Spoka, ale na plátně to prostě umí svými origo-stuntmanskými kousky rozparádit (i tu helikoptéru pilotoval sám!). Ať se mu lije do žil každý týden nová krev malých čínských děti, ale pořád dokáže ze svého xs rozkroku na podpatcích vytáhnout pořádně chlupaté chlapské koule a vytřít nám s nimi zrak. A tak věru učinil. Jeden z nejznámějších fiktivních charakterů všech dob, Ethan Hunt, si ve svém temném špionském kutlochu opět otevřel obálku s dalším úkolem. Nejde o nic menšího než získat tři atomovky, postřílet zbytek chuligánů ze Syndikátu, a přitom se nenechat vodkrádlovat. Normálka ne? Ale autoři opět utáhli šroubky o pár nemožných závitů. Na všechno má tolik času, jako jepice před infarktem a neustále se pohybuje na hraně totálního nezdaru. Protivníci mají celou dobu očividnou převahu a Ethanovi se neustále věci vymykají z rukou. Jedinou titěrnou nadějí je jeho tým, jedna kámoška a schopnost opravdu efektně sprintovat přes celý Londýn. Vše podbarvené vypiplaným soundtrackem, až jsem si (urcrbajíc) říkal, jestli za ním nestojí samotný stréc Zimmer. Filmek, ač možná působil malilinkato více komorněji, dává každou minutou všem divákům na obdiv svou největší a roky vymazlenou filosofii – šance na úspěch právě téhle mise nikdy nebyla mizivější. A jsem rád, že se Ethan opět rozhodl ji přijmout. ()

ŠpetaMarek

Temer dokonale. Filmu nejvic ubira ten kontrast mezi genialne zinscenovanou realitou a relativne odflaklym cgi. Coz potvrzuji titulky, kde 3 min bezi crew jako za starych casu a pak 30s pofidernich cgi vfx housu. ()

KillerZeli

Jsem spíše na 70%. Mnohem více Mission Impossible 2 než by se mi líbilo. Špiónskou akci vystřídala over-the-top-akce, kde chybí napětí, protože Ethan Hunt už není zranitelný agent, ale najednou z něj je superhrdina, strážný anděl naší planety a každého člověka s mesiášským komplexem. Nakonec je z toho velmi dobrý do sebe zahleděný akční film. ()

MAAUZ

Tom Cruise je HOMO CELER, neboli člověk rychlý, svižný. Jeho kaskadérské kousky jsou reálné a obdivuhodné. Člověk se u nejen jeho scén zapotí, protože se ví, že si je hraje on sám, za čímž si stojí. Takže je to vesměs docela takový blázen. Každopádně dostává plný počet hvězd. Příběh je celkem jednoduchý, ale jeho průběh velmi rafinovaný... Prostředí Indických hor bylo úchvatné. Fakt mě to bavilo! Honičky ve městě mě strhly do centra Paříže. Jeho crew občas prohodila do vážného ticha nějaký ten vtípek. M:I FALLOUT utekl jako zmiňovaný homo celer. ()

vetsinezobri

Záchodová rvačka má u mě tak 15 hvězd. A to jsem si myslel, že lepší než ta z Pravdivých lží se Švarcíkem už nikdy žádná nebude. Cavill je borec, ale ani on nezachraňuje tu brutálně přestřelenou stopáž. Občas je to dost průhledný, občas zbytečně překombinovaný, ale celkově chválím. Cruise je jistota. ()

Dantte..

Akce znovu špičková a Tom Cruise ve svých 56 let ukazuje, že pro některé je věk opravdu jen číslo. Bohužel to je všechno, žádný strach z hlavního padoucha jako tomu bylo u předchozího dílu, slabý příběh a tristně nevyužitá Rebecca Ferguson. Chyběli emoce a taky jsem neměl za celý film pocit, že jde do tuhého. Rogue Nation je prostě někde jinde. Do kina určitě povinnost, protože i tak je to minimálně solidní akční jízda a snad nám to McQuarrie a Cruise příště vynahradí s lepším scénářem. 60 % ()

Limous

Tohle je starý dobrý akčňák, přesně takový, jaký chcete. Minimum digi serepetiček, spousta akce a zlámanejch žeber Toma Cruise. Začínám se bát, co bude se značkou dál, Tomášovi je teď 56, tak doufám že stihne ještě alespoň 2 filmy. ()

J.e.r.e.c

Tom Cruise opakovaně dokazuje, že na velikosti fakt nezáleží. Ani na věku. Ve svých 56 letech a 170 centimetrech je největší akční hvězdou dneška a je jí naprosto zaslouženě. V novém vydání své prémiové značky opět posunuje laťku kvality a šílenství v kaskadérských kouscích o nějaké to patro výš a nabízí se otázka, co si bude muset zlomit příště, aby se opět překonal. Každopádně, bitka na záchodcích, honička ve vrtulnících i seskok, kolem kterého bylo takové haló, patří už teď do zlatého fondu akční kinematografie. Film sám o sobě až tak boží, pardon, cruisí není, byť první cca hodinku jsem si užíval na maximum. Tomužel, pak se začne naplno projevovat chameleonská podstata příběhu, který neustále mění perspektivu a rozbíjí různé scénáře a s nimi i identity postav a utváří nové. Což zdánlivě tvoří základ každého paranoidního špionážního thrilleru, jenže tady je těch převlékání kabátů fakt tolik, že je po nějaké době už přestanete sledovat a všechno to „kdo s kým a proti komu“ vám bude tak nějak jedno. Příliš nefunguje ani snaha vyvolat emoce prostřednictvím osobních návratů do minulosti, ale chápu, že Cruise a spol. chtěli do šestky narvat prostě všechno, takže tohle nemohlo chybět. Přestože z hlediska „logiky“ bylo Rogue Nation asi o něco lepší, hlavně díky přehlednějšímu příběhu a výbornému záporákovi, Fallout na mě zapůsobil víc. To kladu jednoznačně za vinu IMAXu (a vcelku solidnímu 3D), který povyšuje bombastické akční scény na kulervoucí a kinoatrakci přetavuje v takřka fyzický zážitek. V rámci akčních popcornovek tu už letos nic lepšího nebude. Vlastně silně pochybuju, že něco srovnatelného uvidím do další Mise. Nejen proto mám chuť jít se na Fallout podívat ještě jednou... 82% ()

playboy_05

z mého pohledu o chlup horší než Rogue Nation...předlouhé, s ne uplně konzistentní dějovou linkou, ale za to nádhernými lokacemi a skvostnou akcí...k dokonalosti chybí výraznější pointa a motivace postav dělat to, co dělají...McQuarrie se tady oficiálně zařazuje mezi mé oblíbence. ()

Alojs

Po stránce čisté akce totálně neprůstřelné. Naopak po stránce příběhové průstřelné, až to místy dosti bolí. Nejen uši, ale i oči. Což je trošku škoda, protože ten náběh na "nového Temného rytíře" byl (a je) velký. Ve chvíli, kdy se začne běhat, skákat, střílet, jezdit na všem (a ve všem) možném, není snímku co vytknout. Perfektní kamera (opravdu hodná Oscara) je naváděna neomylnou režií a do toho hrají temné modifikace důvěrně známých hudebních motivů. Cruise navíc hraje jako o život. Všechno je více špinavé, krvavé, udýchané a intenzivní. Divák je dokonale vtažen do obrazu. Prožije si tak na vlastní kůži seskok do rozbouřeného nebe, zběsilý let vrtulníkem i totálně protisměrnou jízdu na motorce... A co víc - pocity při sledování jsou skutečně na prahu orgasmu. Bohužel, vyvrcholení vždy oddálí (nebo spíše znemožní) nezbytná příběhová vata. A přestože není nová Mission Impossible až tak nová, co se týče příběhu, roztažení dějové linky "odnaposled" je činěno poněkud zbrkle, lehkovážně a až moc šedesátkově. Je to paradox. McQuarrie nám plní v rámci převládající akční složky dětské sny malých kluků, avšak coby scénárista plodí "zvraty a přesuny" hodné téhož věkového období. Opakuje se tak analogicky situace s posledníma bondovkama. Avšak ne doslovně, protože toto "doťuknutí" je podstatně (PODSTATNĚ) zábavnější a kompaktnější. Silné čtyři hvězdy a mírné zklamání, neb tentokrát to mohlo být za PĚT. AKTULIZACE KOMENTÁŘE PO ROZPRAVĚ U PIVA: Kadím na vatu. Při pokecu s přáteli jsem si uvědomil, že tuhle vypulírovanou modelku bezmezně miluji a že se za ní pokaždé otočím... Zvedám na 4,5 a zaokrouhluji na celé číslo. ()

nicneznam

Pomerne dost slabe a nudne. Celou dobu mne to pripominalo marnou snahu natocit temneho rytire. Prevoz zaporaka v dodavce, srazeni vozu do reky, dve odjistene bomby, styl hudby. Ale je to hloupe a spatne. Mission impossible opet sklouzava tam, kde zacinala. Do sr.... ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

15.02.2024

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Na internet čerstvě dorazily kompletní recenze k dlouho očekávanému a také dlouho odkládanému pokračování Top Gunu, a podobně jako reakce ze sociálních sítí v uplynulých týdnech jsou kritické ohlasy… (viac)

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

09.02.2022

Několikrát odložená Mission: Impossible 7, naposledy z letošního roku na příští léto, bohužel doplatila na pandemická opatření a nejrůznější dopady dost možná nejhůř ze všech velkých produkcí. Kvůli… (viac)