Léto 84

• Česko Léto roku 84 (festivalový názov) (viac)

"Nejšílenější věci se odehrávají na předměstích", sděluje nám v úvodu filmu "Léto 84" patnáctiletý Davey Armstrong, a něco o tom ví. Děj se odehrává v červnu onoho titulního roku v oregonském městě Ipswich. Davey tráví celé dny i noci poflakováním, tlacháním o sexu a podrobnostech z pokračování Hvězdných válek, a hraním si na “lovce lidí” s kamarády Eatsem, Woodym a Curtisem. Když se v televizi objeví zpráva, že policii uniká sériový vrah, pro Daveyho, který se vyžívá v konspiračních teoriích, je hrůzostrašná novinka příslibem vzrušujícího dobrodružství. Vezme si do hlavy, že oním vraždícím maniakem, který v okolí kosí teenagery v jeho věku, je jeden z jeho sousedů, navenek přívětivý policista Wayne Mackey. Davey strhne své tři nejlepší kámoše k tomu, aby společně začali na vlastní pěst pátrat po usvědčujících důkazech. (Cinemax)

Reesam

Disturbia/Rear Window s nádechem Stranger Things, Stand by me a It zasazená do osmdesátek. A ono to funguje! Za mě to mělo všechno, a i víc, než jsem čekala. Detektivní drama s podkresy hororu s příměsí komedie. Na podnose dostáváme teen boys struggles, léto na předměstí a skvělej osmdestátkovej soundtrack, který perfektně navozuje tu pravou mysteriózní atmosféru. Víc takových filmů, tohle totiž můžu. ()

IceQueen

Z odľahlej časti môjho pamäťového paláca, ako odpudivý čertík z krabičky, na mňa vyskočila dávna spomienka na seriál Helena a jej chlapci. V jednej epizóde členka mladého, dynamického kolektívu tvrdila, že vo sne zložila geniálnu pieseň, ale v bdelom stave si ju nevie vybaviť. Spomienka je mlhavá, ale pointou je, že zložila Imagine. Takýto pocit som mala aj zo Summer of '84. Fajn zábava, atmosféra a všetko, ale už to niekto natočil. ()

Miseet

Toto mě hodně potěšilo. Skvělá dobová atmosféra, příběh sice jednodušší a hodně předvídatelný, ale to je právě na tom to super. Herecké výkony mladých herců, kteří si prázdniny transformují na jedno velké dobrodružství, jsou také bez chyby. Jediné co bych asi dokázala u tohoto snímku vytknout je ten konec. Mělo to skončit v tu chvíli, kdy nám tvůrci naznačili konec. Jenže to pak ještě dále pokračovalo, a už to působilo trochu překombinovaně. Hororových prvků se zde moc neobjeví, ale tentokrát mi to ani trochu nevadilo. Každopádně doporučuji. ()

Caminzind

Naprosto nechápu to vysoké hodnocení, jelikož tady se jedná o mimořádně slabý film, který má s horrorem pramálo společného. Pravděpodobně snímku přidalo divácké body ono populární retro balení. Souhlasím s uživatelem LIVINGDEAD, že tohle je spíše dětský film na nedělní dopoledne, pominu-li závěr a spratkovsky vulgární mluvu hlavních postav. Vzdáleně se to blíží například československému snímku Třetí skoba pro Kocoura, který je však o 3-4 levely výše. 🎬 37% ()

Vyhy

Cítil jsem v tom trochu nádech seriálu Stranger Things a nedávného hororu It. Aby také ne, když zde mrazivý a podivný případ vražd a únosů řeší mladí kluci (a jedna holka) na kolech s vysílačkami. Bál jsem se, aby díky těmto dětem nezapadl příběh do rodinného filmu. Naštěstí se tak neděje! Ano, místy je to naivní, hloupé a úsměvné, ale v celkovém balíčku je to nápadité a hravé. Našlo se dokonce pár lekaček. Za mě spokojenost. A potěšilo mě vidět Jasona Graye-Standforda - vzpomínám na seriál Monk. ()

Martin741

Ako ja uz dlhodobo tvrdim : najvacsie perverzity sa odohravaju na predmestiach US miest. Pacilo sa mi to, ze sice mali hlavneho podozriveho, no vsetko napokon vypalilo uplne inak. Dialogy boli na urovni, kulisy a exteriery tiez  :   82 % ()

Abes

SPOILER: Fíling doby tady fungoval, děcka maj přirozený talent, co mě ale nejvíc potěšilo byl konec. Opravdu jsem se bál, že se to zbytečně vygraduje ale tvůrci to zkušeně udrželi ve velmi civilní rovině. Tedy, samozřejmě, pokud to člověk vypne deset minut pred koncem, protože tam se to standardně posere. Záporák se na scéně nečekaně objeví aby mohl zmizet ještě jednou, tentokrát doopravdy. To neprohledali barák jedné z potenciálních obětí? Kdyby zkrouhnul ty dva z autobusové zastávky jakožto nahoně kolemjdoucí a my se to druhý den dozvěděli ze zpráv, to by byla radost pohledět. Tady se ale Matt Parkman musí ještě jednou předvést. S ohledem na ambiciózní vývoj je to průser. ()

dubinak

Wannabe Stranger Things plus Disturbia plus Scream plus The Town That Dreaded Sundown. Scénáristicky docela fajnové, objevil se tu i dobrý humor, postavy mi nelezly na nervy, některé malé twisty byly dost originální, ovšem po většinu stopáže jsem měla jediný pocit a to ten, že tohle jsem už někde viděla. A tím tohle, myslím všechno. Je to zkrátka taková koláž hororů, se kterými už všichni máme nějakou zkušenost. To bych snad ještě odpustila, ale vzhledem k tomu, že má Summer of '84 stopáž dlouhou 105 minut, akce se tam začala dít až skoro v úplném závěru a k zapamatování je tu jen jedna trochu explicitní scéna, která možná někomu nažene i mráz po zádech. Pro mě to ale bylo docela málo a tak víc než tři hvězdy dát nemohu. ()

C0r0ner

Místy drhla logika, což tomu celému zbytečně ubírá procenta, ale jinak se mi ta kombinace Stranger Things (ač bez sci-fi prvků) a Disturbie líbila. Kupodivu se objevila i slušná atmosféra a závěr měl také něco do sebe, takže za mě rozhodně fajn počin. 75% ()

laik_60

Celkom zaujímavý príbeh s pomalým rozbehom slušne gradujúcim s dramatickým koncom. Priznám sa taký koniec si náš malý hrdina nezaslúžil, žiť s vedomím, že vraha nechytili a že sa naplnia raz jeho predpovede a že "si príde po neho". Možno mal scenárista v pláne pokračovanie filmu ale už k tomu nedošlo. ()

PavelVanekArt

Já Vám nevím. Do konce se to tváří jako dobrá 80.ková dětská detektivka, kdy si člověk není jistej výsledkem (až suveréně jsem odhadoval za vraha nevinnou osobu). Když už člověk čeká konec, tak se naopak rozjede divná situace (překvapivá, vskutku) a závěrečná ,,tečka” je spíš nedomyšlená. Lehčí nadprůměr, kdy čtyři hvězdy jsou moc a tři málo. Ale budiž. 4* a.k.a 65% ()

Juto

Veľa ľudí porovnáva tento film s Stranger Things, no mýlia sa takmer vo všetkých ohľadoch. Zatiaľ čo Stranger Thing je sci-fi dobrodružstvo zakorenené vo fantázii a nerealistickej fikcii, tento film je realistický ako život. Zdá sa, že prirovnania pochádzajú zo soundtracku z 80. rokov a zo skutočnosti, že sú tu 4 mladí chlapci, ktorý zažívajú dobrodružstvo, ale tu sa podobnosti končia. Je to film o mladých chlapcoch, ktorých v ranom a krehkom veku učia drsným veciam o živote. Zatiaľ čo Stranger Things bol pre deti, tento film je jednoznačne zameraný na oveľa zrelšie a náročnejšie publikum. Zatiaľ čo prvá polovica filmu je len príjemným filmom o dospievaní, druhá polovica je to, čo tento film skutočne odlišuje. Práve takéto konce robia film naozaj žiarivým a oddeľujú divákov, ktorí vždy chcú šťastný koniec, od tých, ktorí chcú lepší a realistickejší koniec. 8/10 ()

campix

Jo všechno už jsme někde viděli. Summer of 84 své jednoznačné inspirace nemůže zapřít, protože nastudované je má do puntíku. Něco tomu ale chybí. Možná je to prapodivný záporák nebo nesympatický kluk v hlavní roli a šablonovitý děj s lehko odhadnutelným koncem. Celkově ale jde o spíše průměrný kousek, kde za zmínku stojí hlavně povedená atmosféra, kterou přiživuje skvělý syntezátorový soundtrack. ()

CinemaRanger

Totální pecka! Takové překvapení jsem opravdu nečekal. Spojení Stranger Things a Disturbia. Ba dokonce TO je z toho cítit. I přesto, že jde o thriller, tak se i zasmějete. + velice nečekané vyvrcholení! Rozhodně patří do top 10 filmů 2018. ()

Mol

Film se rozjíždí jako klasický adventure boys film. Banda kamarádů, letní prázdniny a spousta vylomenin. Skoro by to tak i bylo, i když v trošku drsnějším měřítku. Jenže film ve své poslední části přejde z rodinné pokoukané do brutální temnoty, kde (SPOILER) Woddy zemře jako zařízlé podsvinče a Davey má doživotní trauma. Fakt síla. Potěšil Eats a jeho posedlost punk rockem. Plakát D.O.A. Hardcore '81, Triko Bad Religion, etc.. Škoda, že ve filmu nezahrála nějaká pecka. ()

chelseaman22

Překvapení jak sviň. V současné době stačí, abyste natočili film o partě náctiletých žijících v ’80, kteří jsou na stopě velkého dobrodružství a o kasovní trhák nebo alespoň divácký zážitek je vystaráno. A to je přesně případ Summer of ’84. Dokonalý záporák si diváka podmaní a svým sklepním prostorem současně odpudí takovým způsobem, že na tenhle zážitek hned tak nezapomenete. 84% ()

Matej.Hess

Mix Stranger things a To, místo toho se zde objevuje sériový vrah mladých chlapců. Za mě vydaření snímek se supr 80 retro atmoškou. 95% ()

filmmovier

Osmdesátky, děti, léto, americké maloměsto... větší záruka kvality neexistuje. A i Léto 84 se moc povedlo. Stranger Things odstartovaly jednu přenádhernou módu a tenhle film je prostě super. Má to takovou tu správnou atmosféru letních osmdesátek, parta dětí je sympatická a hlavní podezřelý je ultrasympatický. Nechybí klasické osmdesátkové odkazy na tehdejší popkulturu, příběh je zábavný i správně mysteriózní a napínavý, skvěle natočený a já se neskutečně bavil. Tenhle film je radost. A konec byl moc dobrej. 84%? Proč ne. ()

UhLee

(7/10). Taková lehká vykrádačka Stranger Things z mého pohledu. Údajně však scénář k filmu vznikl daleko dřív než seriálový fenomén spatřil světlo světa. Klučičí parta, která řeší záhady je osvědčené téma, které funguje. I tady funguje parádně a já jsem se skvěle bavil. Ve výsledku však nevím, jestli mám problém s tím koncem a celkovým pachatelem. To vyústění mi asi moc nesedlo. Ovšem co se týče elektronické hudby, stylizování a celkovému dojmu, tak jde o povedený kousek roku 2018. ()