Deväťdesiate

• Česko Devadesátky (viac)

Americké predmestie 90-tych rokov. Trinásťročný Stevie tu žije so svojou matkou, ktorá ho vychováva sama a jeho agresívnym bratom. Netúži po ničom inom, iba utiecť a tak si zaobstará skateboard a pridáva sa k skupine skejterov. Práve jeho noví kamaráti mu pomáhajú prekonať smutnú realitu, zažíva tú prvé radosti a strasti dospievania. (ASFK)

macek166

Jonah Hill, známý především jako ujetý akcionář z Vlka z Wall Street či najatý ekonom v Moneyball tentokrát zasedl na režisérské křeslo a zavzpomínal na své skejťácké mládí ve filmu Devadesátky. Na období mejdanů, prvních románků a snahy zapadnout do cool komunity se díváme očima Stevieho (Sunny Suljic), osamělého kalifornského kluka, který se přes rodinné problémy snaží zorientovat ve světě a přiblížit se svým vzorům. Film je prodchnutý atmosférou pouličního kalifornského života, mnohdy překvapivě tíživou, a závažnějšími tématy, které nás vytrhnou z jinak pohodového filmu o dětských snech a poflakování. Jonah Hill divákům ukázal, že to umí i za kamerou a je schopný i s téměř neznámými herci vykouzlit film, na který se rádi podívají i ti, kteří devadesátky v tomto duchu neprožili. ()

m.arta

Pocity z celé atmosféry sosám od shlédnutí filmu pořád. Prostě ho milujete nebo moc nechápete. Stylizace, pro mě nejlepší doby, ve které bych chtěla žít, naprosto dokonalá a přesná. Dramata jednotlivých hrdinů a psychologie všech postav zalité do úžasné slunné svobodné doby 90. let s přesnou hudbou i módou. Hercům věřím úplně všechno a ani nepochybuji o celém ději a chci vidět víc víc. Šťastně a zároveň hluboce vnitřně zahloubaná odcházím z kina. Kdo žil v devadesátkách a prožíval je, miluje tenhle film. Já ho miluju a hlavního hrdinu nejvíc, ten jeho pohled a oči mi vzali dech. Ach. ()

Karbos

Jeden z mých oblíbených, neboť i já jsem byl malý kluk když udeřily devadesátky, pro tu nostalgii přidávám čtvrtou hvězdu. Bylo by moc fajn kdyby tohle zkusil někdo natočit i v ryze českých podmínkách :) ()

Dawe2

Nelíbilo, s příběhem se nedokážu ztotožnit, navíc je to dost nuda. Ale hlavní postava je skvěle zahraná a nějaký příběh tam přeci jen je ... ()

PTuranyi

Skutočne veľmi slušný režijný debut Jonaha Hilla, ktorého poznám skôr s trápnych hereckých úloh vo filmoch "22 Jump street" a "Evan všemohúci" alebo celkom slušných "Vojnových psov". Príbeh chlapca Steveho vyrastajúceho v rozvrátenej rodine s násilným bratom, utiekajúcim sa k pouličnej bande skaterov, vykresľuje nepríjemnú stránku 90-tych rokov v Amerike podobne ako film "Kids" (ktorý mimochodom vznikol v 1995 - Mid90s). Produkcia je na takýto subkultúrny film veľmi dobrá. Herci samozrejme nie sú profesionáli a mnohé výkony sú takmer ochotnícke, čo však film dobieha silou príbehu a priateľstva. 75% ()

Easykill

Kéž by každý debutoval jako Jonah! Toto je čistá filmařina. Neskutečně autentické, procítěné, ale co je hlavní, fungující! Uvěřitelné postavy i příběh, skvělý scénář, režie, kamera a soundtrack! Všechno šlape jak má, tady se nedá snad vytknout nic. Na debut to je víc než úctyhodné a už se těším na další Hillovy věci, protože budou určitě velké. ()

VosyV.

Jedna věc je točit o devadesátkách v roce 2018, druhá věc je ale o tom točit tak, jako by to fakt v těch devadesátkách točený bylo. A to se přesně tady povedlo. Formát obrazu, zrno, kamera, všechno. Coming of age film o klukovi, co chce bejt skejťákem a pokouší se trochu utýct z jeho ne až tak dokonalýho života. Lucas Hedges zase předvedl skvělej hereckej výkon a o Sunnym ani nemluvě. I přesto, že je film klasifikován z části jako komedie, na mě působil spíš jako celkem silný drama, takže jestli se chcete zasmát tak asi šáhněte po něčem jinym. ()

Labacan

Ano.. Jedná sa o bez debaty bravúrne navodenú atmosféru 90-tych rokov...Za 85 minút, dostanete toto a plus vykreslenie postavy chlapca, prechádzajucého dospievaním, ktorého story, by šikovný scenárista dokázal vložiť do minút 10-tich.. Iné postavy boli naškrtnuté, no nedotiahnuté...Atmosféra bez príbehu, je mi v podstate na prd.. Zajtra si už pamätať nebudem... ()

condordanko

Ako vášnivý skater som očakával ukážku istého zrodu a vývoju skateboardingu a danej kultúry. Napriek tomu, že skateboarding je v tomto filme na druhej koľaji som nebol sklamaný. Jonah Hill svojim debutom ukazuje nádhernú sondu do života mládeže nielen devädesiatych rokov. Ukazuje vplyv spoločnosti na vývyn človeka v mladom veku. Každa z hlavnych postav predstavuje inú spoločensku vrstvu a inú stranku zo životnych útrap. Postavy nezaostávajú ani herecky ani v kaskadersky-trikovej čast čim je film sympatickejší. Dobová atmosféra L.A je dokonale vyobrazená oblečením, odkazmi na herne konzoly ale hlavne fantastickou hudbou, ktorú tvorí v základe rappový žáner a doplňa ho poppová hudba 80s a 90s rokov. ()

Vopice2

Fuck, shit, fuck, nevim, jestli mi něco neuniklo, ale to bylo fakt otřesný. (Ne)herci, scénář, bože ty dialogy, karikaturní postavy, do toho jakože drama. 90' hoven. Ale dobře, jedna hvězda, že jsem to dokoukala a za skejty. ()

Sefko

Ak máte trocha napozeraný žáner coming of age tak vás tento film nedokáže veľmi prekvapiť. Vlastne prichádza len s obohranými vecami. Niekde som čítal prirovnanie ku Stoj pri mne. Tu ale fakt nemôže byť o niečom takom ani reč. Snímka má bližšie ku depresívnym Kids než k pohodovému naladeniu práve spomínanej klasiky. Hlavný predstaviteľ je talent o tom niet pochýb ale to asi jediná dobra vec na tom všetkom. A ku tomu sa to aj napriek krátkej minutáži neskutočne tiahlo. ()

vladi3

Pre mna dost sklamanie… Mala som velke ocakavania, nakolko som v 90kach vyrastala, ale ziadna nostaligia, ci atmosfera sa nedostavila… soundtrack ale skvely… ()

falky

Kalifornie devadesátých let a v ní malý kluk, který až příliš rychle dospívá ve společnosti čtyřech skejťáků. Každý jeden kluk z bandy je tu skoro až karikaturou, ale každý z nich je zároveň živý člověk, který má svůj silný příběh a pozadí. Přestože se příběh odehrává tisíce kilometrů odsud, všechno je nám podivně blízké. Do toho výborný soundtrack plný old-school hip-hopu, punk-rocku i devadesátkového popu. Say no more! ()

Moonwalker

Příběh sleduje dospívání malého Stevieho počas devadesátých let. Musím pro Hilla zvednout palec nahoru, protože toto se opravdu povedlo na jedničku. Přesně takhle jsem si devadesátky představoval stereo, holky a skejťáci na každém rohu ve skate parcích. U celého filmu jsem prostě relaxoval a každý moment z filmu jsem naprosto žral. Sunny Suljic je naprosto boží a v tomto snímku se to jenom potvrzuje. Naprosto to miluju a doporučuju všem, kteří se narodili po roce devadesát. Já to ještě díky bohu stihl, i když na úplný závěr. Doporučuju všem! ()

gizi

Nejdřív to vypadalo, že jsem si zvolil špatný film, že mě míjí. Ale nakonec se ukázalo, že snímek se jaksi dostane pod kůži, má nějaké poselství, které se mu daří sdělit. 70% a 4*. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla