Film je založený na silnom biblickom príbehu o nepremožiteľnom hrdinovi menom Samson (Taylor James), ktorého si zvolil sám Boh. Po tom, čo Samson stratil lásku svojho života kvôli krutému filištínskemu princovi, obetuje všetko preto, aby sa pomstil. Jeho nadprirodzená sila a impulzívne rozhodnutia ho rýchlo postavia proti utláčajúcej filištínskej ríši. Po tom, čo bol zradený zlým princom a krásnou pokušiteľkou, je Samson zajatý a oslepený nepriateľmi. Samson preto opäť vyzýva svojho Boha, aby mu pomohol vrátiť nadprirodzenú silu a dosiahnuť konečné víťazstvo. (TV Markíza)

surprise

Chtít natočit doslovně biblický příběh je problém, pokud filmaři neodhalí co je v literatuře nadsázka, poesie, jinotaj a symbol. Pak dochází k podivnostem a nesrozumitelnosti v doslovných dialozích jako například s těmi hádankami. Nahrazuje se to silovou akcí, která je na místě, ale jen v kontextu, který nebyl podán dostatečně jasně. ()

sagana

Pořádně mi vítr z plachet vzal hned v úvodu záběr na tašku plnou kukuřice - víc než 2600 let před Kolumbem, no, to už tam mohli mít i rajčata a brambory... Samson vypadá jak kříženec gorily a Vietnamce, ten taky neoslnil, u filmu jsem 2x i usnula, takže to správné napětí to taky nemělo. To je to napínavější i v Bibli, jakkoli ta je psaná vždycky poněkud archaickým jazykem. Tohle prostě na víc jak dvě * nemá, ani kdybych chodila po řasách. Navíc když si člověk představí kolik lidí se pohybuje kolem natáčení, je zarážející, že ani jednomu to nepřipadalo mimo mísu. Trošku jako když se v reklamě dozvíte, že když měli staří Čechové chuť na nějakou mňamku, dělali si bramborové lupínky. ()