Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (47)

Rozbřesk (2018) (S01E01)

Konečně nadešla ta chvíle. V USA vůbec nejsledovanější seriál v loňském roce po 5 letech od svého startu doplul i do českých končin a třebaže je pilot až zbytečně dlouhý, má očekávání jsou vrchovatě naplněna a ohromně se těším do dalších dílů. To westernové prostředí už jsem silně postrádal. ()

Zabít posla (2018) (S01E02)

Zatím to má pomalejší rozjezd, to ale správnému fanouškovi mixu žánrů, kde do westernu zasahuje správná dávka rodinného dramatu, soudních potyček i řádné krimizápletky, vůbec nevadí, ba naopak ho to až polichocuje a dráždí ho k tomu, aby si hned pustil další epizodu. ()

Hodní koně nejsou (2018) (S01E03)

Hodně rychle se z tohodle všemi milovaného hitu krystalizuje seroš, co budu opěvovat i já, charaktery si tu Sheridan buduje fakt pečlivě a casting jim dodává tu správně poutavou duši. ()

Dlouhý černý vlak (2018) (S01E04)

Ani nevím, která z postav mě prozatím baví nejvíc, už ale jen díky prostředí, v němž se konečně můžu pohybovat, mám Žlutý kámen v oblibě už nyní. ()

Návrat domů (2018) (S01E05)

Přesně tak. Budu jen opakovat kolegu přede mnou: “Scéna v autě!”. Pro takové vypjatosti budu Žlutý kámen milovat. ()

Vzpomínání (2018) (S01E06)

Trochu se bojím, co bude následovat, ale to k řádnému dramatu zkrátka patří. Vždyť čím seriál začínal hned ve svém úvodu. ()

Bestie mezi námi (2018) (S01E07)

Ta pravá americká divočina, co mě už roky tak fascinuj, konečně v pořádném díle, kterým si budu rád teď zlepšovat každičký den. Přeci jen nemám na seriál zas tolik času, abych ho smlsnul v nejbližší době. ()

Vyvrcholení: První část (2018) (S01E08)

Ze začátku série to byl Jaimie, pak chvíli Kayce, teď atakuje na post mé nejoblíbenější postavy pro změnu Rip. Tahle nerozhodnost ale jen podtrhuje, že skoro všecky charaktery tu mají své právoplatné místo a vývoj všech vás bude nemálo zajímat. ()

Vyvrcholení: Druhá část (2018) (S01E09)

Yellowstone je přesně tím seriálem, kde bych u epizod potřeboval možnost hodnotit 9/10. Finále první řady je v mnoha momentech nesmírně silné, přesto si nějaká ta nejmocnější esa v rukávu nechává na dění následující. ()

Hřmění (2019) (S02E01)

Je to skvělý pocit mít možnost po finále jedné série rovnou navázat další a nečekat v nevědomí, kdy ono kýžené pokračování teda dorazí. Zvlášť když jde o seriál, který vychází v klasickém týdenním okénku, ne celý najednou. ()

Nové začátky (2019) (S02E02)

Jak už jsem psal u jedné epky v první sérii, s oblíbeností jednotlivých postav je to jako na houpačce. V jednom díle je milujete, abyste je hned v následujícím skoro nesnášeli. I taková Monica, k níž jsem si začal stavět odtažitější přístup, si minimálně tady bere jednu scénu naprosto pro sebe. S tématem, co mi jako studentu geografie hodně leží v hlavě. ()

Pach zoufalství (2019) (S02E03)

Neil McDonagh asi nikdy nikde nedostane roli klaďase, ale proč taky, když záporáky zvládá nad míru dobře. Zastiňuje tím otravnou postavu Dana Jenkinse, u níž jsem doufal v naznačený odchod již v první řadě. ()

Zůstávají jen ďáblové (2019) (S02E04)

Z Beth se stává taková potvora, že mi bude asi nějakou dobu trvat, než začnu zase sympatizovat i s ní. Poor Jaimie… ()

Dotknout se nepřítele (2019) (S02E05)

Nejspíš nadchází ta půlka série, co už bude extrémně silná a dovolí mi ve finále udělit zasloužený pětikvalt. Nevím, zda už jsem to zmiňoval, ale musím Yellowstonu pochválit vedle všech ostatních kvalit i to, jak podrobně zobrazuje kovbojský život v Montaně. ()

Vykrvit (2019) (S02E06)

Jízda, co začíná být neutichající. Herecký koncert, co začíná být takový, že se vám od seriálu blbě upíná k jiným činnostem. ()

Zmrtvýchvstání (2019) (S02E07)

Yellowstone je právem jedním z nejdiskutovanějších seriálů současnosti a jeho hype mu přeju i u nás v zámoří. Protože konkurence v rámci drsných sociálních dramat není nijak výrazná. ()

Za námi jen šeď (2019) (S02E08)

Možná jsem něco nepostřehl, možná neumím tak zdařile číst mezi řádky, ale nějak mi stále nedochází, co chudák Jaimie všem provedl, že do něj všichni jedou jako do nejhoršího člověka na planetě. Jako by ve vzduchu nevisely mnohem větší hrozby. Rip Wheeler na hrad každým dílem víc a víc! ()

V pondělí nepřátelé (2019) (S02E09)

Epizoda, kterou si pro sebe bere spíše ženské osazenstvo a člověk zase dostává prostor konečně přijít na chuť i té často rozpolcené Monice. To i ta ďábelsky nevypočitatelná Beth doručuje víc momentů, kdy jí člověk spíš fandí, než na ni nadává. ()

Hříchy otců (2019) (S02E10)

Očekávané finále s přáním zbavení se dvou nesmírně otravných záporáků a také s odchodem postavy, u níž jsem to vlastně ani nečekal. Bez dalších spoilerů můžu jen konstatovat, že jsem přeci jen čekal ještě trochu víc. ()

You’re the Indian Now (2020) (S03E01)

Po odchodu záporáků druhé sezóny přichází další známá tvář, co zatím příliš nevystrkuje růžky, ale už teď jsem zvědav, co má za lubem. ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení