Jeruzalém: Brána do pekel

• Izrael Jeruzalem

Dvě kamarádky se vydávají na prázdniny do Jeruzaléma. Brzy se zde spřátelí s židovským vojákem, arabským správcem hotelu a také mladým záhadologem. Nikdo z nich však netuší, že ve městě zrovna vrcholí ďábelská aktivita, ulice se plní démony a zombie a všem půjde o život... (TV Prima)

B3n

50 minút sa pozeráme na to, ako skvelo spolunažívajú v Jeruzaleme židia, kresťania a moslimovia. Jedna veľká rodina. Domáci sú ku každému milí, moslimovia sú najpohostinnejší ľudia pod Slnkom, sem tam nejaká povinná kritika kresťanov, ako je dnes v móde v každom filme, v ktorom majú prsty domáci. Potom sa kamera roztrasie a podľa zvukov usudzujeme, že sa niečo deje. Nesympatickým hlavným hrdinom klesne IQ o 30 bodov, presne ako sme v hororoch zvyknutí. A takto to ide až po koniec. Nezáživné, akcie neprehľadné, nestotožnil som sa s nikým z filmu, najzaujímavejšia časť filmu je úvodná sekvencia, ktorá má asi 2 minúty. ()

blazma

Po delší době jsem znovu podlehl Found footage žánru a tak doháním. Jeruzalém nevypadá špatně, next gen. chytré býle, jsou fakt cool a kdyby někdy něco takového bylo na všedním trhu hned si to beru :D protože to je fakt parádní věcička :D každopádně. Amíci zase utvrzují v tom, že i v době krize a vidině možné smrti, stejně se hrnou do ještě většího nebezpečí pro člověka, kterého znají pár dní. Jakože sorry, asi jsem sobeckej, ale já někde potkat holku i kdyby jsem se s ní předtím vyspal či ne, určitě by jsem se pro ní nevracel :D Každopádně, možná za to může adrenalin a tváří v tvář by jsem se možná taky zachoval takto stupidně. ()

koza3

Ufff silný kafe na sobotní půlnoc. Takovej moderní Blair Witch style se "zombie" apikalypsou. To budou sny... Ten nápad s brýlemi byl dobrý, ale horror to mělo tak napůl, zbytek byl spíš takové akční drama. Každopádně mohla by vzniknout dvojla, která bude brutal assault apokalypsa:-) ()

spawnxp

Tenhle film mě překvapil. Příjemně. Popravdě hlavně lokaci - z první půlky ten exotickej vejlet dejchal. Nevim jestli to bylo celý fakt točený v Jeruzalemě, ale na mě to tak nějak působilo. Co se týče zpracování - za málo pěněz dost muziky. "Ruční kamera" přijatelná, předfinální "apokalyptický" záběry z města OK, exekuce démonů odpovídající. Co se týče google brejlí, tak jsem získal pocit, že asi nepotřebujou dobíjet a že v Izraeli asi maj megagigovou wifinu kam se podíváš. Hodně dobrý. ()

brasek

Začiatok vcelku fajn, potom však snímok upadne do objavovania Jeruzalema a to skoro trvá 50 minút. Už veľa času do konca neostáva a tak nasleduje naháňačka o život s príšerami vyliezajúcimi z pekla. Film nie je zlý, ale scenár by sa mal viac venovať akčnejšej podstate. Rok mŕtvy brat hlavnej hrdinky ako démon z pekla čo ukazuje utekajúcim cestu je dosť silná fraška a tak dávam o hviezdičku menej. ()

DaNvYto

No to byla kravina… asi jako redesign webu ČSFD. Hlavní postavy Vám lezou na nervy do poslední minuty… Díky bohu za reklamy. Ty měli alespoň kvalitu. 🤦‍♂️ ()

v0jt1s3k

Vykrádačka Cloverfield, As above so below atd. Ale proti jiným foundfootage tento POV horror má něco do sebe. Bohužel ale další z řady, kdy člověk přál hrdinům smrt za demenci. Zbytek jako atmosféra atd povedené ()

Ajfist odpad!

Hovadina s hovadskou hlavní představitelkou co se tam prohání v chytrých brýlých.Propíchne mečem krk kolegovi a řekne,že se moc omlouvá.No moc mu to nepomohlo.Nakonec se taky přemění a odletí.Většina filmu těžká nuda.Akce a ještě slabá až na konci.Za mě žádná hvězda,protože nevím za co bych jí dal. ()

Tomiczekk

Dle hodnocení jsem čekal brak a ono, ejhle. Za mě, dle hodnocení, lepší průměr, ale to bude asi i tím, že mám rád tenhle typ kamery, alá Blair Witch. ()

Peddro odpad!

Jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. Vydržel jsem jen 15 minut. Dělalo se mi zle z toho, jak se ta blbka neustále ptá brýlí na hodiny, fotí s nimi, každou minutu na ně mluví. Brýle zaměřují každý obličej a zobrazí profil, prostě odporný hnus!!!! Navíc nesnáším pohled amatérské kamery. Je to zcela nekoukatelné. Chytré brýle jsou strašná hovadina pro retardované lidi. ()

Little_Sawy

Dve ženské, sa vyberú na výlet do Jeruzalema, tam v lietadle stretnú pohľadného typka Keva, ktorí si to celkom šustne s hlavnou hrdinkou, lenže začne mať tušáka že sa v Islame deje niečo nekalého, atmosféra do cca 50 minúty celkom nudná, katakomby boli slušné aj keď sa z toho podzemia dalo vyžmýchať celkom slušný as abowe, so below horror. Démoni s krídlami za mňa celkom super, aj nápad z okuliarmi, aspoň niečo iné než z ručnou kamerou. Záhada zmiznutého brata vyjasnená, koniec sa dal čakať. Za mňa celkom uspokojivý priemer. ()

Cre-A-tive

Pomalejší rozjezd který ale vyvažuje nádherné prostředí a zajímavá kamera. Jak už to ale většinou bývá u hororů, něco se stejně nakonec pos*re. Například zde to odpálí japonská godzilla a ukončí to kamera s křídlama! Lepší 3*. ()

9FilMMan9

Musím povedať , že som čakal oveľa väčšiu hrôzu(v zmysle hodnotení filmu, nie podľa toho ako to bolo "strašidelné".)Uznávam že kôli kamerovému systému alebo teda skôr systému pohľadu first person, to je ten ktorý všetci večne nenávidíme , i keď tuto vďaka "fakegoogle-glasses" to bolo o niečo lepšie, že sa na to aj dalo pozerať(zdôrazňujem o niečo , nie o moc), som sa celkom slušne zabavil, aj to napätie tam občas bolo a s rukou na srdci môžem povedať že ak sa vám páčia filmy trocha sci-fi, trocha romantic, kde uvidíte aj dáke to women4man, trocha horror(ale fakt len trocha) tak nebudete úplne ľutovať a preklínať tento film. ()

fasser

Podle hodnocení a komentářů to vypadalo na pěknou ptákovinu. Ale co...šel jsem do toho! První polovina v pohodě, celkem se nic nedělo, ale otravné to rozhodně nebylo. Druhá...tma, křik, zmatek...bez lekaček, napětí...dokonce jsem i stihnul i usnout - jedním slovem KATASTROFA. Nápad výborný, místo taky...jen postavit k tomu někoho, kdo z toho vytříská mnohem, mnohem víc, a kdo z toho neudělá takový paskvil, jakou druhá půlka byla. Takže u mě za 2*, za město a brýle. Škoda. ()

Wiceman

Na tomhle filmu byly dobrý jen ty brejle a docela i ten děj i když byl dost přiškrcenej za pytel :D Osazenstvo byla jedna velká katastrofa... Holky hnusný a debilní, mladý Indiana Jones nesympatickej, ještě jakž takž Achmed the terrorist šel a s magorem Davidem taky docela prča a v neposlední řadě lehce pedofilní tatínek, co Vám na Whatsappu dramaticky píše zrovna ve chvíli kdy toho máte plnou prdel. Příběh otevřenýho pekla, kterej se tak nějak zasek v třetině a dál tam už jen hopsaj divný netopíří zombie a občas někde projde hnusně digitální obr. No nejsem z toho vyndanej ani náhodou. Dvě hvězdy za čupr google brejle. ()

tonysawer

Z celého filmu mají nejvyšší IQ ty brýle. Ty 2 hvězdy jsou za Jeruzalém, protože to město miluju. A ty postavy fakt mohli napsat chytřeji a přidat jim na IQ... hlavní hrdinka je neskutečná koza, všude zakopne, furt se jí třepou ruce, všechno pustí na zem, na kole neumí jezdit a vybourá se, a takhle bych mohl pokračovat. DÁL SPOILERY!!! Totálně šílené je, jak propíchne mečem jediného týpka, který zná cestu ven. Nebo, jak se stále chce kamarádit s kámoškou, co se změnila na démona a už to vypadá, že povraždila celou jejich skupinu. Jako já se bavil jen tím, že dlouho jsem neviděl až tak šílenou hrdinku. Ještě není konec filmu, chybí mi pět minut a tipuji, že hlavní hrdinka stihne OMYLEM vyhodit celý Jeruzalém do luftu. O co?! ()