Po ďalšom divokom večierku zaparkuje zbohatlícky flákač a playboy Lenny svoje fáro len tesne vedľa garáže, hneď na dno napusteného bazéna. A otcovi dôjde trpezlivosť. Koniec flákania, koniec míňania, koniec pohodového života. Lenny sa musí začať starať o pätnásťročného Dávida s ťažko chorým srdcom, ktorému podľa lekárov zostáva len pár mesiacov života. Dávid žije v sanatóriu a okrem operácií toho vlastne veľa nepoznal. V jednom momente sa tak stretnú dva úplne rozdielne svety, svet klubov, večierkov, alkoholu a krásnych žien so svetom nemocnice, liekov a operačných sál. S tým druhým svetom si ale Lenny veľmi starosti nerobí a začne sa o Dávida starať tak, ako jednoducho vie. "Ste bezstarostný ignorant a egomaniak. To je pre ťažko chorého chlapca ideálne," počuje od krásnej lekárky. Rozhodne sa, že Dávid si musí užívať, kým môže. Ukradnúť auto, ísť na striptíz, do klubu, nakupovať samé blbosti. A potom si Dávid želá ešte jedno – chce sa zamilovať do nejakého dievčaťa. To je síce veľký oriešok, ale nečakané kamarátstvo už je tak pevné, že začnú pracovať aj na tom. Naplno, ako keby už nemalo byť žiadne zajtra. . čo sa napokon môže naozaj stať. (Bontonfilm SK)

DonBraso

Téma je víc, než samotný film. O tom prostě žádná. Ač to není žádná velká komediální show, tak hlavní duo funguje skvěle a jako drama vlastně taky. Je vidět, že Philip Schwarz sice zahrál nemoc skvěle, tak na poli filmovém je to stále jen tento film kupodivu. Prostě v tomhle náměťu už moc jiného nejde vymýšlet a je to vlastně ve výsledku dobře. Běží přesně podle mustru, který divák očekává, že nastane a to hlavní je v síle kamarádské, která zůstane už večná. 75% ()

ElisR

Elyas M'Barek se úplně nevymkl z role učitele z Fakjů, přesto to vůbec nevadilo. Zbohatlík, povoláním syn si nakonec najde cestu k velmi nemocnému Davidovi a tvoří spolu nerozlučnou dvojku. Přestože scénář je klasickej "doják", mě to bavilo. Přestože je to především dojemné, jsou tam i dobré hlášky a vtipné situace..Jako oddechovka super, 4* zaslouženě :-) ()

notozjano

Tohle je krásný film, který dokáže chytnout za srdce. U některých scén se smějete, některé zase vženou slzy do očí a já osobně jsem se asi i trochu připitoměle usmíval. Herecky není co vytknout, stopáž je přiměřená a protože se jedná o film podle skutečné události, neváhal jsem s pěti hvězdama ani chvilku. ()

Kajman26

Průměrný film, který nějakým způsobem nezamrzí, ale ani nenatchne. Je to takovej ten typ Pro-Life, který je většinou hodně nudný. Tohle ale bylo alespoň komedie a nebralo se všechno tak vážně. Což je + filmu. Ale jeho natočení bylo téměř zbytečné ()

PTuranyi

Jeden zo smutných príbehov o nešťastných chorých deťoch a šťastných zdravých boháčoch, ktorých životy sa stretnú a zmenia navzájom. Žiaľ napriek tomu, že ide o sfilmovanie skutočného príbehu, autori sa dali zlákať každým klišé, ktoré sa dalo použiť a výsledkom je sladká rozprávka o bohatom princovi, ktorý musí podstúpiť službu, aby sa naučil hodnotám našiel lásku. ()

Talita1

Tínedžer Dávid má ťažko choré srdce, boľavý chrbát aj neposlušný žalúdok. Jedného dňa za ním prichádza Lenny. Spolu vytvoria super dvojku. Napriek ťažkej chorobe sa Dávidovi pomaly začnú plniť jeho sny. Náročná téma ťažkej choroby je v tomto filme spracovaná citlivo a s vtipnými momentmi. Film je ladený veľmi pozitívne. ()

asdfasdf

Na konci filmu je řečeno, že film je podle skutečných událostí. Hm, neříkám, že to tak nemůže být, ale všem je asi jasné, že studio si to muselo upravit pro své potřeby. Pokud byste dohromady dali takovéto dvě osoby - každá z nich jiné povahy, každý by měl jiné problémy a jiný život, tak by z toho mohla vzniknou taková průměrná komedie. Ale když se k tomu přidá trošku vážnosti a eines bescheuerte Herz, tak už to začne mít svoje kouzlo. Občas jsem doopravdy trnul a až do konce jste prakticky nevěděli jak film skončí, nikdy jste si nebyli jisti jestli dojde k tomu, k čemu si myslíte celou dobu. Je dobré, že to bylo odlehčené občasným vtipem, ale určitě bych nedával do hlavičky komedie/drama, protože to bylo převážně drama, nikoli tak velká komedie. K německým filmům je celkem těžké se dostat (teď myslím v originálním znění s titulky, kterému se dabing určitě nevyrovná), ale když už se k nějakému dostanu, tak většinou mu dám 5hvězd, protože splňuje minimálně většinu mých očekávání a takto dopadne i tento film. Jak jsem již psal v úvodu, trošku přehnané tam něco je ale když si toto trošku odfiltrujete, tak je to fakt něco. ()

mathha

Docela hezky natočené. Jasně, nevyrovná se to filmu Nedotknutelní, pač Frantíci uměj prodat víc ty emoce, ale na Němce.... dost dobře udělanej film. ()

imanicornyt

Nádherný snímek! Rothemundovi obsazení hlavní role Lennyho nevyčítám, ba naopak. Postava nezodpovědného "holomka", který o nocích mění návykové látky rychleji než David kyslíkové lahve a ve výsledku skončí s drahým bourákem v tátově bazénu mu sedí přímo dokonale. Po úspěšné sérii Fakjů pane učiteli by se nám zrovna moc nezavděčili, kdyby z něj udělali svatouška. Ale i Lenny nakonec roztaje. Takový scénář jsme sice všichni čekali, ale od provedení jako takového jsem rozhodně tolik neočekávala. Film o vážné nemoci spojený s místy trefným smyslem pro humor a doplněný o chytlavé dialogy zkrátka nemohl nedopadnout dobře. ()

NikiVai

Velmi citlivě natočený film plný emocí. Příběh Lennyho a Davida má co nabídnout každému, kdo otevře své srdce a vnímá vše, co se mezi těma dvěma, ale i okolním světem odehrávalo. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nový telefon, nový tenisky, hustou koženou bundu, pyžamo Bayern Mnichov, zůstat dlouho vzhůru, jít do klubu, projet se limuzínou, projet se sporťákem, řídit sám sporťák, nahrát písničku, jako pravá rocková hvězda. Přespat v suprovém 5-hvězdíčkovém hotelu, objednat si tolik hranolek s Colou, kolik budu chtít. Vidět mámu zase šťastnou, dát nějaké holce růži, políbit holku, zamilovat se, vidět nějakou holku nahatou." To je seznam přání mladíka, který se možná nedožije 16 narozenin. Učitel Miller tentokrát plní přání. Neuvěřitelně citlivý příběh plný emocí, kde je i dostatek humoru pro odlehčení. - 80%. ()

Gmisiycs

Totéž stokrát znovu ... a snad nikdy jinak. Předevčírem jsem dal jednomu "stokrát znovu" filmu odpad. Zasloužil si to. Tak co to provádím tady? Tak za prvé, když čtu, že film je natočen podle skutečné události, automaticky utíkám pryč. Když čtu, že se ňáákéééj floouuuteeeek bute starat o ňáákýýho krypla, tak se mi kudla otevírá v kapse. To je pořád dokola. Navíc německý film? Vždyť to je odpad jak vyšitej, ještě předtím, než začnou úvodní titulky !!! --------- Někdy nejde říci, co je zrovna na tom filmu dobrého, zatímco špatné se obvykle dobře definuje. Zrovna já a zrovna takovýhle film a já mu dám 5*? Nevím. Nevím co na něm pochválit. Bylo to fajn, bylo to dobré. -------------- Víc než to ! Závěr (slaďák) jsem si pustil znovu, od dortu po limuzínu - a znovu jsem si vychutnal mokrý ksicht až na vestu a to mi, považte, táhne na pade a cypoviny bych měl přece nechat mladým. ()

Vesprem

podle skutečnosti natočený film, kde se můžete zasmát i zaplakat. Dospívající chlapec se smrtelnou nemocí dostane nového společníka, který mu pomáhá splnit přání, která chlapec má. Moc dobře zahrané postavy, hlavně matka nemocného chlapce, která by moc ráda, aby její syn měl krásný a zábavný život jako jeho společníci, ale zároveň ho musí nutit brát léky a dodržovat režim tak, aby si nepřitížil. Myslím, že by tento film měli vidět všichni. Aby pochopili, co obnáší obdobné nemoci, i když nemusí být na první pohled vidět, ale i to, že lítost není cesta, jak nemocnému pomoct. ()