Po ďalšom divokom večierku zaparkuje zbohatlícky flákač a playboy Lenny svoje fáro len tesne vedľa garáže, hneď na dno napusteného bazéna. A otcovi dôjde trpezlivosť. Koniec flákania, koniec míňania, koniec pohodového života. Lenny sa musí začať starať o pätnásťročného Dávida s ťažko chorým srdcom, ktorému podľa lekárov zostáva len pár mesiacov života. Dávid žije v sanatóriu a okrem operácií toho vlastne veľa nepoznal. V jednom momente sa tak stretnú dva úplne rozdielne svety, svet klubov, večierkov, alkoholu a krásnych žien so svetom nemocnice, liekov a operačných sál. S tým druhým svetom si ale Lenny veľmi starosti nerobí a začne sa o Dávida starať tak, ako jednoducho vie. "Ste bezstarostný ignorant a egomaniak. To je pre ťažko chorého chlapca ideálne," počuje od krásnej lekárky. Rozhodne sa, že Dávid si musí užívať, kým môže. Ukradnúť auto, ísť na striptíz, do klubu, nakupovať samé blbosti. A potom si Dávid želá ešte jedno – chce sa zamilovať do nejakého dievčaťa. To je síce veľký oriešok, ale nečakané kamarátstvo už je tak pevné, že začnú pracovať aj na tom. Naplno, ako keby už nemalo byť žiadne zajtra. . čo sa napokon môže naozaj stať. (Bontonfilm SK)

dom156

Na tento film jsem zpočátku koukal skrz prsty, nicméně i obyčejného klišé, když je správně podané jako u Elyas M'Barek se člověk dokáže zasmát a i dojmout. Příběhově jak jsem již psal, to není žádné terno, ale na odpočinutí si od všedních problémů to úplně stačí. Jen ještě doplním, že knižní předlohu jsem nečetl a doporučuji. ()

Trevor

Komédie nie sú práve môj obľúbený žáner ale tento príbeh ma naozaj v niektorých momentoch veľmi dobre pobavil, aj keď bol svojim spôsobom smutný. Prekvapujúco dobre zvládol svoju úlohu mladý Phiip Schwarz ktorý Elyasovi M´Barekovi bol dôstojným "protivníkom" v tom kto svoju úlohu zvládne lepšie. Po slabučkom dokumente o meditácii od Netflixu bol tento film naozaj príjemným prekvapením nielen čo sa týka deja ale aj spracovania. ()

kaposlav

V pohode film o človeku, ktorý kvôli peniazom nevie čo od radosti a ako sa môže zmeniť. Kontruje mu vážne chorý teenager, ktorý zase v živote nič dokopy nezažil. ()

Aljak

Zrejme nebudem jediný, komu postava nezodpovedného Lennyho až príliš prenikavo korešpondovala s podstavou Zekiho Müllera z obľúbenej komédie Fack ju Göhte. Elyas M'Barek akoby len plynulo prešiel z jedného filmu do druhého - a postava len zmenila identitu, no charakterovo a temperamente je Lenny a Zeki za jedno. Ale to samozrejme len tak na okraj. Inak to bol samozrejme veľmi milý smutno-pekný príbeh s kusom nadhľadu a výborného dôvtipu. V poslednej dobe nadobúdam pocit, že žezlo niekdajšej francúzskej domény kvalitných dramédií postupne preberajú Nemci. Dôkazom je aj tento film, ktorý človeka chytil za srdce a takým nevtieravým štýlom priniesol aj silnú dávku sentimentu. To bratské puto, ktoré vzniklo medzi Lennym a Davidom bolo skutočne pôsobivé. Pekný film s veľmi dobrým feelingom, napriek dosť smutným okolnostiam. ()

vydumnica

Sny sú nato, aby sa plnili...a hlavne keď sú všetky splniteľné👍 Najlepší bol ten výlet do Berlína. Pekný film z nemocničného prostredia podľa skutočných udalostí. To sú Srdcoví rebeli. 75%. ()

necisty

Musíme uznat, že na Němce to není zas tak strašný film. Konec nebyl odfláknutý, jen jsem to čekal víc vtipnější. ... CC Slovanský dům ()

Lachtaan

Elyas M’Barek má díky úspěchu trilogie Fakjů pane učiteli a převážně zásluhou svého charisma skvěle našlápnuto a doufám, že jeho tvorba nezapadne prachem v ryze německých menších filmech. Spolu to dáme mě v traileru zaujalo především kvůli němu, přeci jen obdobných komediálně-dramatických snímků týkající se těžké nemoci jsou tu každoročně mraky. Rozhodně ale v žádném případě nelituju toho, že jsme se do kina vydali zrovna na tenhle méně známý film, kde jsem se nenudil jedinou chvílí. Holky si vedle mě i znamenitě pobrečely, mě málem dostal až nezapomenutelný dialog: “A ty máš přítelkyni?” “Kamaráde, já jich mám” “A u kolika z nich víš, že budou brečet, až umřeš?” [viděno v Cinema City Chodov 15.9.2018] ()

Pavlínka9

MBarek chápu, že táhne - hlavně díky Fakjů pane učiteli - to jo - to je fakt vtipné - ale tento film je za mě průměr. Ano - téma super - člověk - tím myslím i diváka si snad uvědomil, že se má oproti smrtelně nemocnému člověku jako prase v žitě. Že by to bylo natočené nějak světoborně - to ne - mě šlo spíš o tu myšlenku. Sem tam nějaký vtip, lehký úsměv, ale jinak za mě průměr. ()

Diego

Vysmech filmum s podobnou tematikou, az mi z tech dialogu bylo trapne. Tim nechci znevazovat skutecnost, protoze ta je opravdu jina. ()

Ashar

Lenny byl správnej kinderhajzlík, no trochen přerostlej, ale Elyase můžu. Díky němu je film svižnej a tragédie umírajícího chlapce není až tak pro diváka těžká. Také je pozitivní dovětek na konci filmu, člověk není úplně odstřižený od toho, co bylo dál. ()

Gogo333

Trochu mi to přípomínalo Nedotknutelní, podobný příběh. Elyas zase v jedné své klasické roli, kde se tentokrát musí postarat o nemocného chlapce. Některá místa dojmou, jiná pobaví. Ve finále moc milá pohodovka. ()

derryl

Mega super! Když odhlédneme ode všech klišé těchto filmů, zůstane snímek o velkém přátelství a síle lidství a to není málo. [CineStar Pardubice 22.9.2018] ()

Danken

7/10 Škoda otravného protagonisty nemocného adolescenta. Kdyby to hrál někdo šikovnější, tak bych se nemusel soustředit na to, jak mě znervózňuje a víc si tedy užít tento příjemně ubíhající doják. ()

janesX

...a ja už som si takmer myslel, že žiadny Nemec nevie natočiť dojemný film. Marc Rothemund (Posledné dni Sophie Schollovej) to celkom zvládol a túto drámu (komédia to nie je ale snaží sa to ľudsky zabaviť) môžem s čistým svedomím zaradiť k filmom, ako napríklad Nedotknutelní, myslím že to nie je o nič horšie. 75%. ()