Talentovaný vedec Bruce Banner (Eric Bana) má hneď niekoľko dôvodov hnevať sa na svojich podriadených. Jeho prevratná vedecká práca, ktorá zmenila pohľad na možnosti genetickej technológie, je totiž už dávno zabudnutá a pre jeho autora už je len bolestnou minulosťou... Betty Rossová (Jennifer Connelly), jeho skvelá spolupracovníčka a bývalá priateľka, sa ho snaží uchrániť pred ďalšími konfliktami, pretože sa sama stala svedkom neúspešného pokusu, keď Bruce v snahe zabrániť explózii a zachrániť im holý život, bol vystavený temer smrteľnej dávke žiarenia gama. Spočiatku sa zdá, že sa nič nestalo. Lenže jedného dňa opustí Bannerovo laboratórium obrovské monštrum – zelený svalovec, známy ako Hulk, ktorý za sebou zanecháva iba trosky! Je nebezpečný pre ľudí i celý svet. Armáda je v stave najvyššej pohotovosti. Betty tuší súvislosti, ale vo svojom boji o záchranu zeleného giganta i blízkeho človeka je takmer osamelá... (TV Markíza)

Alementina

A tohle bylo natoceno v roce 2003?! Dejove a celkove je to jak béčko z 80ték, jen ty barvy jsou sytější... a efekty asi propracovanější... Béčko, u kerého nemůžu uvěřit, že točil Ang Lee.... :( to ho snad ani nemohlo bavit... Navic mi porad unika, kde ten Hulk vzdy vezme takovy fajnovy fialovy kratasky, kdyz jinak se na nem vsechno obleceni roztrha... a mel by tam litat nahej a myslim, ze polovinu protivniku by uzemnil jen pohledem na tu svoji kladu :D ()

movieband

Mě se film líbil. Akce, napětí a drama v jednom. Dobré herecké obsazení (krásná Jennifer Connelly) a podařené efekty filu dodávají s vcelku solidním dějem na kvalitě. Podle mě podařený film z dílny Marvelu. ()

Remedy

Ang Lee na to šel chytře, protože místo „akční eye candy komiksové jízdy“ konstruoval svého Hulka spíše jako psychologickou podívanou. Je z toho cítit neotřelost a pokus o přesah, což si zaslouží obdiv minimálně za tu odvahu. Některé flashbacky mohou působit jako zbytečně natahované, nicméně na konci jsem měl pocit, že do sebe všechno dobře zapadlo a tu poměrně hutnou psychologickou část příběhu jsem naplno docenil. Upřímně ale musím říct, že si dnes nedovedu přestavit podobné pojetí komiksového filmu – s ohledem na záplavu přestylizovaných a divácky extrémně úspěšných marvelovek (které mě taky hodně baví, ale jiným způsobem) se mi to zdá takřka nemožné. ()

MATADOR

Obrovský potenciál a nevyužit. Řekl bych, že Ang Lee tento film jaksi nestíhal, všechno je takové bezduché. Všude samý vylepšovák (kamera), ale co z toho, když to není ani hezké. Bohužel zklamání. Zbytečně přetrikováno a akce není nikde! Potěší snad jen správňácký kukuč Erica Bany. Začínáte mě pěkně s*át! ()

Hanyou odpad!

Když vidím název Hulk, tak rozhodně nečekám meditativní záběry zeleného míče skákajícího v americké poušti (která dozajista reprezentuje nitro hlavního hrdiny). ()

Mr.Pumpkin

Nuda, nuda, nuda. Pro mě osobně nekonečné utrpení. Akce je naprosto nezaživná a rádoby psychologické pasáže jsou směšné a trapné. Vážně se divím tak vysokému hodnocení. Nebýt mé oblíbené Jennifer Connelly, tak bych se asi nedostal ani na tu jednu hvězdu. Nesmírné zklamaní! 10% ()

salalala

Hrubě nedoceněný film, který s časem zraje jako víno. Ang Lee zvolil totálně jiný přístup, což lidi ve své době nepřijali. Přitom Hulk si o psychologickou sondu úplně říká a Lee jde až na dřeň a uznávám, že začátek je hodně roztahaný a potřeboval by trošku prokrátit, protože už tam toho je opravdu moc. Jakmile se dostane k akci, je to velmi slušné a není si moc na co stěžovat. Je pravda, že efekty zestárly a ani v době vzniku nebyly nikterak špičkové a na Hulkovi a zmutovaných psech je digitální původ poměrně dost znát, ale to mi zas až tolik nevadilo. Akce v poušti je parádní a má tempo a je vidět, jak moc si to tam Hulk užívá. Eric Bana je obstojný, i když občas přehrává, ale obě polohy Bruce Bannera vystihuje velmi slušně a věřil jsem mu skoro vše. Jennifer Connelly je ještě lepší a svým zvláštním charismatem v klidu roli utáhne. Nolte je taktéž velmi dobrý a nesklouzává ke karikatuře, což dost svádí. Ocenit musím také úchvatnou a dodnes unikátní střihovou stránku, která opravdu evokuje četbu komiksu a sedí sem úplně perfektně. Plusem také pěkná Elfmanova hudba s minimalistickým, ale úderným hlavním motivem. Škoda jen slabšího záporáka, nevýrazného Joshe Lucase a přehnané délky. Film by asi zasloužil tři hvězdy, ale vzhledem ke zdejší podhodnocenosti dávám čtyři a 70%. ()

Blackhand47

Zatím nejhorší hraný film od Marvela co jsem viděl. Je tu jak špatné obsazení ,tak špatný příběh. Vůbec se mi nelíbí vznik Hulka ,který je úplně jiný než v komiksu. ()

Dont

Komiksového hrdinu Hulka řadím mezi ty sympatické, v podání Marka Ruffalla v Avengers si mě zelený zlobr ihned získal, Erica Banu také uznávám a respektuju, stejně jako režiséra Ang Leeho, ale k jejich adaptaci Hulka jsem nějak nenašel tu správnou cestu. Film má sice několik velmi vydařených pasáží a pohlednou vědkyni Jennifer Connelly, ale celkově je příliš dlouhý (skončit měl o 20 minut dřív), občas nudí (zejména v první polovině) a některé dialogy nebo souboje by si zasloužily ještě vyladit. Hlavu by si měl drbat asi hlavně scénárista, ale nejen jeho vinou tenhle mix akčního nářezu a dramatu nesklidil příliš pozitivních reakcí. ()

Aleee89

Komiksy jsem nikdy nečetla, až na pár výjimek mě filmy zpracované právě podle nich nebaví a nelíbí se mi. I přese všechno jsem se na Hulka podívat chtěla. I když jsem věděla, že to bude blbost. A taky že byla. Film mě neskutečně nudil, pustila jsem si jej teda spíše jako kulisu pro dočtení časopisů. Děj nudný, souboje o ničem, prostě jste se dívali a celé to šlo tak nějak mimo vás. Nedokáže to vtáhnout do děje, připoutat do křesla. Ani provedení Hulka se mi nelíbilo, dneska jsou mnohem lepší grafická provedení. Zkrátka tenhle film jednou a dost, vícekrát se na něj rozhodně nepodívám, protože na něm nevidím nic, co by stálo za to. Ani herci mě nepřesvědčili, i když takový Eric Bana byl v Tróji můj favorit, tady šlápl spolu s ostatními vedle. ()

kajas

Tak jsem si jednoho dne řekla, že se vzdělám v marvelovkách. Tohle nebyl dobrý začátek. Trestuhodně zdlouhavé, nepřehledné, navíc stále nechápu to všeobecné nadšení z Jennifer Connelly. ()

Fanucci

Lepší než SpiderMan - promakanější psychologie postav a celkově spletitější, zajímavější příběh. Efekty naprosto super! Jen ten konec mi připadal uspěchaný a nedotažený. ()

sek

Svérázná podivnost, kterou točil zjevně velmi chytrý a velmi poučený režisér. Možná až příliš chytrý a příliš poučený. Bezpočet filmových citací (Frankenstein, Tarzan, King Kong, disneyovky atd.), formální rošády (prostřihy, paralelní zobrazování děje atd.), ždímání otřepaných klišé, které nás doslova tlačí do toho brát příběh vážně (vztah otce a syna, resp. otce a dcery, traumata dětství atd.) následně vystřídané uličnickýcm vystoupením z příběhu (kreslená mrtvolka do vzduchu letícího padoucha), dodatek Rok po té... Jakoby si tak trochu dělal z Američanů legraci, ale chyběla mu u toho vlastní lehkost. Film trpí častou ztrátou tempa i výraznými dramaturgickými chybami (k unudění dlouhý všeobecný hon na Hulka, kterému chybí vtip, moment překvapení, gradace i jakákoliv pointa). ()

Chen

Jako drama obstojné, ani triky nejsou špatné (jen bych okamžitě vystřil zmutovaného pudla). Rozhodně si nemyslím, že jde o velké zklamání a nepovedenou adaptaci comicsové předlohy. Je to "jiné", ale podle mého dobré. ()

lekr

Hulka jsem nikdy neměl moc rád a tohle mi spíš než jako komiks přišlo jako drama o pokusu s nedozírnými následky než tak jak Hulka líčí komiks.... ()

Martin741

Zo vsetkych tych X Menov a Spider manov a podobnych filmov, ktore sa podla mna nehorazne precenuju, je mi Hulk /a po Nolanovej rezii aj dost Batman/ asi najsympatickejsi. Este pochopitelne s Hellboy.- om. Vyborny zmes akcnych scen, dialogov a aj ked osobne Anga Lee velmi nemam rad, uznavam v tomto filme aj reziserske kvality. 76 % ()

Rocky88

Musím uznat, že jsem čekal víc. Anga Lee moc neuznávám a po tomto filmu ani nezačnu. Postavy jsou sice z psychologického hlediska vykresleny pěkně a po celý film se vyvíjejí, scénář je v rámci žánru dostačující, herci výborní ( hlavně Jennifer Connelly ), akce velice slušná a triky chvalitebné, jenže celý film shazuje Leeho nevhodná režie. Tolik se používáním více rámců a nevšedním střihem a kamerou snažil, aby Hulk připomínal komix, až to přepískl. Tyto techniky využívá naprosto nevhodně, působí chaoticky a prokládají děj tak často, až to po 20 minutách člověka přestane bavit. Vypadá to hodně lacině. Škoda, Hulkův potenciál stát se něčím víc než jen béčkem, tu byl. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (viac)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (viac)