Tajný život psov

• Česko Tajný život psů II (viac)
Veľká Británia, 2017, 3x51 min

Réžia:

Tom Peppiatt

Kamera:

Brendan McGinty

Hudba:

Brollyman

Martin Clunes (rozprávač)

Tisícky rokov sú najlepšími priateľmi človeka. Sú najrôznorodejším druhom cicavcov na našej planéte. Ale do akej miery ich naozaj poznáme? Čo vieme a čo všetko nevieme - o našich domácich miláčikoch - o psoch? V každej jednej časti tejto dokumentárnej série vám priblížime úžasnú rozmanitosť týchto tvorov - tvorov, ktorí sa stali najlepšími priateľmi, spoločníkmi a pomocníkmi človeka - a celý rad príbehov, ktoré vás nenechajú ľahostajnými, a ktoré vás potešia i prekvapia. (STV)

ostravak30

Spousty věcí jsem o psech nevěděl. Líbí se mi i zobrazení psů napříč kontinenty i kulturami. A samozřejmě lze jen kladně hodnotit ukázka psích záchranářů, kteří své páníčky svým páníčkům pomohli nebo dosud pomáhají. Je úžasné, jak inteligentní a dokonalé psí plemeno je a je dobře, že nějaký kvalitní dokument na to konečně poukázal nejen z lidského, ale i vědeckého hlediska. Komentář Petra Rychlého jsem hodnotil už u úvodní části, ale zopakuju, že je to jen třešnička navíc. Výborně se k tomuto typu dokumentu hodí. ()

coscarelli

Havkaci dostali prijemny trojobal, nakukol som pod prvy, uspesne. Vela zauimavosti, , na ktore som uz sice vlastne prisiel davnejsie, ale i vdaka prijemnemu vizualu milo prichadzam odznova. Priame a strucne. Nielen pre milovnikov. ()

kajas

Pokud vám nestačil stejnojmenný dokumentární film z roku 2013, směle se pusťte do třídílného pokračování oslavy nejdokonalejší zvířecí rasy ;). Mě zaujala například informace, že psi jako jediní domácí mazlíčci zvládli složitý myšlenkový proces - vylučovací metodu při hledání předmětů. Poučné, milé. ()