Carnival Row

Dráma / Krimi / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2019–2023), 16 h 28 min (Minutáž: 48–67 min)

Hudba:

Nathan Barr

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, Indira Varma, Simon McBurney, David Gyasi, Scott Reid, Karla Crome, Mark Lewis Jones, Tamzin Merchant (viac)

Neo-noir fantasy seriál. Na kontinentu zvaném Tirnanoc žily víly. V mnohém byly podobné lidem, ale měly křídla a uměly létat. Poté, co o jejich zemi svedly válku dvě mocné země, pokusila se většina z nich uprchnout do země, která válku prohrála - Republiky Burgue. V hlavním městě této země vykonávají s ostatními nelidskými rasami převážně podřadné práce, stále je to však lepší, než život v okupovaném světě. Jednou z těch, která prchá (a současně organizuje útěk ostatních), je Vignette Stonemoss (Cara Delevingne). Kdysi měla vztah s burgueským vojákem jménem Philo (Orlando Bloom). Domnívá se, že je mrtev, on však žije, je policistou a snaží se vyšetřit sérii krvavých vražd, které v hlavním městě kdosi páchá. (Jirka_Šč)

Recenzie používateľa jjjerry k tomuto seriálu (6)

Carnival Row (2019)

Upřímně jsem to začal sledoval jen kvůli Praze. Ale nečekaně mě to chytlo. Jo je tam pá chyb a blbostí. Ale ta doba funguje nádherně i s fantasy. Orlando Bloom je famozní a táhne celý příběh. Geniální song, co se vryje pod kůži. ()

Season 2 (2023) (S02)

O hodně slabší, než první serie. Fantasy se vytratila a hloubka příběhu také. Bohužel tam je více politiky, soudruhů. Vadí mně jak se tam snaží vnutit imigrační politiku, rovnostářství a podobný kraviny ultralevicové Evropské politky. Nemam rád, když mě u filmu, seriálu někdo poučuje a už vůbec ne sluníčkářskou europolitikou. ()

Nové pořádky (2023) (S02E01)

Zatím tomu chybí náboj první řady. Všechny feministky a rasoví neomarxističtí aktivisti mohou tleskat. Protože nacpat do fantasy tolik ubrečenců o utlačování všech ras a pohlaví to je teda umění. Teď do toho ještě přidali i politiku a sociální nerovnost. Ach jo. ()

Nový úsvit (2023) (S02E02)

Příběh zatím daleko slabší, než v první řadě. Chybí to temné, neznámé. Zajímavá linka "čarodějnice". Jinak linka Argeuse a revoluce je jak z filmu z 50.let. Dám tomu ještě šanci. ()

Šereda (2023) (S02E03)

Lepší jak předešlý díl. Takový přípravný. Těším se na pokračování. ()

Nový život (2023) (S02E04)

Tohle mě bavilo. První půlka se odehrává v Paktu. Třídní boj, naivita, touha, svoboda. Zajímavé sociopolitické otázka. Druhá půlka má slušný akční děj. ()

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)