Carnival Row - Season 2

(séria)
Dráma / Krimi / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, 2023, 9 h (Minutáž: 48–60 min)

Hudba:

Nathan Barr

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Karla Crome, David Gyasi, Simon McBurney, Tamzin Merchant, Caroline Ford, Andrew Gower, Scott Reid (viac)

M.i.k.e

Problémem první série bylo to, že přišla s hordou postav a zajímavým fantasy světem u kterého se ovšem příliš nezdržovala s vysvětlováním jeho fungování a tak chvíli trvalo než se divák zorientoval a přišel tomu ma chuť. Dvojka tenhle problém nemá (i když je lepší si první řadu zopakovat než se dlouze rozvzpomínat co se stalo) a od začátku to tak rozjíždí ve velkém hned na několika frontách a z nastoleného tempa nesleví až do konce. Velkým plusem je, že se skoro úplně vypustilo telenovelácké vztahové kroužení a prim hraje akce, politikaření a souboj lidí a “příšer”. Trochu sem se bál aby to nezklouzlo k tomu že lidé budou karikaturní svině a víly naopak ty hodné a utlačované, ale to se nestalo a na obou stranách barikády tak najdeme klaďasy i záporáky. Nad tím vším pak ční nový záporák v podobě sparase, což je celkem zajímavé a působivé monstrum. Docela mě tak mrzí, že se další řady téměř určitě nedočkáme. Hlavní linky se uzavřely a dá se to brát jako plus mínus uspokojivé zakončení, ale potenciál na další sérii je tu i tak…75% ()

fabecc1222

Že bych si nějak pamatoval, co se dělo v první řadě, tak to ne. Tady bych ocenil nějaký díl S02E00, ideálě aspoň hodinový, kdy bych si aspoň něco vybavil. Takhle jsem si pamatoval jen to, že je to Bloom a Cara, létají tu víly, ale z příběhu skoro nic. Druhá řada ale oproti první poměrně šlape do pedálů, ústřední dvojka tu nemá mnohdy tolik prostoru a děj se rozprostřel do dvou hlavních linek, kdy druhá se odehrává mimo centrum dění, na území ovládaném komunisty, mluvících ČESKY. Asi i díky tomu, že se opět natáčelo ve větší míře u nás, tentokráte jsou domácí lokace obohaceny i o několik domácích herců, hlavně Marián Mitaš dostává v poslední době víc příležitostí se aspoň mihnout v nějaké větší produkci, tak snad se mu bude dařit i nadále. Carnival Row touto řadou končí, je fajn, že se rozloučilo takovou kvalitou, jakou měla mít už první řada. Obrovská prodleva, nevalná kvalita první řady, to jsou určitě aspekty, které přispěli k tomu, že po druhé řadě definitivně končíme. ()

iXtr3m3

UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Na násilí sa prtvrdilo s piatou časťou, kedy sa predstavila nová príšera, technicky to stále bolo na úrovni, čo zamrzelo, tak vedomie, že je to nielen druhá ale hlavne posledná séria, tak kvôli tomu človek čakal niečo veľké, čo samozrejme neprišlo. Dostali sme revolúciu, dostali sme intrigy, zmeny strán hlavných postáv, dostali sme uspokojujúci koniec, ktorý všetko uzatvoril a zároveň nechal otvorené dvierka pre prípadné pokračovanie na inej platforme, čo sa samozrejme nestane, ale budiž. Cara Delevingne ma už ale začínala vytáčať, fakt striedala strany, nevedela sa rozhodnúť, ako to tu už niekto písal, jednoducho krava. Rovnako jej BI orientácia, ak sa to tak dá popísať vo svete "víl", tiež bola natlačená nasilu. Škoda seriálu, ešte aspoň jednu radu by si bol zaslúžil. ()

EvilPhoEniX

Carnival Row se vrací s druhou a zároveň poslední sérii a je to opět povedené brutální Fantasy, které je správně temné a syrové. Fantasy žánr je sám o sobě celkem vzácný a většinou vyjde v pg-13 ratingu, takže v eRkové podobě to celé přidá na otáčkách a to mě na seriálu bavilo nejvíc. Velkou výhodou je opět prostředí natáčené v Praze, herecký cásting ( Orlando Bloom je skvělý, Cara Delevingne mě však už trošku štvala svou nerozhodností), vedlejší postavy taky baví, baví mě ta segregace všech druhů, politikaření a zajímavé úvahy, akce je tu také dost, v každém díle se něco děje, pro střeva se tu nejde daleko a úhlavní monstrum, které se zjeví v 5. díle hravě konkuruje Vetřelcovi ( fakt nádherná a originálně vymyšlená potvora!!). Přišlo mi že rasa faunů a vlkodlaků tu byla lehce upozaděna, hodně se to zaměřuje na víly, lidi a nový druh Sparasů, ale až tak to nevadí. Jsou tu dvě dějové linie. Jedna se odehrává v Row, která je nejzajímavější, ta druhá je v Novém Úsvitu, což spíš připomíná koncentrační tábor, ale nevadila mi. Nejlepší díl je číslo 5, kde došlo na dost zajímavých zvratů a taky představení hlavního záporáka, jehož nástup na scénu byl správně epický. Pak samozřejmě finále, kde došlo na slušný masakr v ulicích Row. Bez bitvy by to zkrátka nešlo !   Za mne spokojenost. Od kostýmů, přes makeup, brutalitu, politikaření a samotnou akci v tomhle je Carnival Row určitě uspokoijvý. 8/10. ()

DwayneJohnson

Oproti jedničce je to celé krapet temnější, nebo drsnější, jak chcete. Ale není to nakonec vůbec na škodu. Dobří i zlí jsou na obou stranách a je jen na nás, komu budeme držet palce. Asi bylo dobře, že si tvůrci dali pár let pauzu, protože to na mě působí dost vyzráleji, včetně hodně povedeného (a asi definitivně uzavřeného) konce. Za mě rozhodně jedno z nejpovedenějších fantasy za hodně dlouhou dobu, kde tahle série malinko překonala tu první. ()

• Ve 13. minutě se děj odehrává v jídelně, kde je vidět na zdi nápis v českém jazyce napsaný velkými písmeny: „Kdo nepracuje nejí!“ (Yardak)
  • Scéna nakládání vojenského materiálu do železničních vagónů se natáčela v železničním depu v Turnově, a to konkrétně v pátek 28. 2. 2020. (Yardak)
  • V 15. minutě skanduje dav herců (komparzistů) několikrát heslo „Rovnost“, a to v českém jazyce. V další scéně je možné dokonce zahlédnout prapor s českými nápisy: „Svoboda, rovnost, láska.“ (Yardak)