Carnival Row

Dráma / Krimi / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2019–2023), 16 h 28 min (Minutáž: 48–67 min)

Hudba:

Nathan Barr

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Jared Harris, Indira Varma, Simon McBurney, David Gyasi, Scott Reid, Karla Crome, Mark Lewis Jones, Tamzin Merchant (viac)

Neo-noir fantasy seriál. Na kontinentu zvaném Tirnanoc žily víly. V mnohém byly podobné lidem, ale měly křídla a uměly létat. Poté, co o jejich zemi svedly válku dvě mocné země, pokusila se většina z nich uprchnout do země, která válku prohrála - Republiky Burgue. V hlavním městě této země vykonávají s ostatními nelidskými rasami převážně podřadné práce, stále je to však lepší, než život v okupovaném světě. Jednou z těch, která prchá (a současně organizuje útěk ostatních), je Vignette Stonemoss (Cara Delevingne). Kdysi měla vztah s burgueským vojákem jménem Philo (Orlando Bloom). Domnívá se, že je mrtev, on však žije, je policistou a snaží se vyšetřit sérii krvavých vražd, které v hlavním městě kdosi páchá. (Jirka_Šč)

ledzepfan

Tohle je pro mě docela dilema... Fakt rád bych tomu dal 4 hvězdy, protože ta agitka o nepřizpůsobivých imigrantech (zrcadlící minulost i aktuální ustrašenost) je mi sympatická. Ten svět je poměrně barvitý/vrstevnatý a kupodivu i herecky to docela zapadlo.. Jenže.. Pořád mám pocit, že tomu něco chybí.. Možná prachy (aby ty triky vypadaly méně uměle).. Možná více prokreslené a ambivalentněji působící charaktery (snad v druhé sérii?).. Možná více naturalistický a méně fantasy feeling (pořád jsou to prostě víly a faunové, což působí okoukaně a neinvenčně)... Prostě, pořád tam je něco (nebo něco chybí) díky čemu mě seriál nestrhnul, nevryje se mi do seriálové topky (i kdyby měla 20příček) a nebudu s horečnatou nedočkavostí vyhlížet další sérii... Ale jako takový jednorázový, odpočinkový exkurz do zajímavých končin, to není vůbec špatné... ()

dragon94

Po shlédnutí druhé série musím jednu hvězdičku ubrat. Né snad, že by byla druhá série horší, než první. Popravdě bych řekl, že je kvalitativně dost srovnatelná. Herci hrají pořád výborně. Prim ovšem pořád hraje Orlandův Rycroft Philostrate, který to opět celé táhne na svých bedrech. Vizuál je naprosto skvělý, akce dobře natočená, ale po stránce děje se to opět hrozně táhne a nikam moc se to neposouvá. Když potom v půlce série utnou smrtí několika postav linku, které byla věnována většina stopáže, aniž by jejich dějové linky k něčemu vedli, jsem si začal říkat k čemu to celé vlastně bylo. Zkrátka seriál mě ani trošku nepřesvědčil, že by se to celé nedalo odvyprávět v jednom maximálně ve dvou filmech. Případně potom v jedné minisérii. 3* 60% ()

Cervenak

Cililing proti Rozparovačovi? Vý-bor-né! Dlho som to odkladal, lebo to malo aj dosť negatívnych ohlasov, ale teraz rozmýšľam, že sa mi to asi zmestí do vlaňajšej seriálovej TOP 10. Určite o pár priečok vyššie ako napr. His Dark Materials. Prepracovaný a fungujúci fantasy svet, v ktorom sa odohráva klasická viktoriánska detektívka mixovaná s hororom a polit-thrillerom. A nejakou tou romantikou, samozrejme. A možno štipkou steampunku. Vizuálne pôsobivé, atmosféra výborná, dej zaujímavý (aj keď trochu predvídateľný a niektoré dejové línie sa typicky seriálovo vytratia do neznáma, asi aby sa rozvinuli v druhej sezóne). Plus je to natvrdo neprístupné, takže veľa brutality, vnád a fakovania. Z moderných tém ako rasizmus, predsudky, imigrácia či terorizmus sa niektorí komentujúci na ČSFD hádžu o zem, ale už som si zvykol, že aj tu sa to hemží všelijakými polo či celonáckovskými záchvatmi. Trochu to kazí okaňa Cara, ktorá je studený ňufák a nevie zahrať ani náznak emócie, takže to celé drží na pleciach sympaťák Orlando, ktorý v každom ďalšom počine hrá trochu lepšie ako predtým, a veľa známych a kvalitných hercov vo vedľajších úlohách. ()

Arsenal83

Cara Delevigne ako víla? To už radšej nočná mora z Elm Street. Aj súložiaci Blumák vo vzduchu ochkajúci v polohe levitujem je tiež len zbytočnou vsuvkou do fantazijného sveta, ktorý sa zvláštne prispôsobil novodobej korektnosti, kde pseudo rasové odbočky v období priemyselnej revolúcie pôsobia ako komín parného stroja zastrčený rovno do oblasti, kde nohy strácajú pekné meno. ()

fabecc1222

Carnival Row je jednou z největších věcí, která se v posledních letech natáčela u nás. Těžko říct, kde se vlastně stala chyba. Asi už v prapůvodu, u první série, která se hodně táhla a zaostala za svým potenciálem. Pauza mezi další řadou pak vlivem covidu a bůh ví čeho ještě byla neúměrně dlouhá a i to nejspíš přispělo k tomu, že seriál po druhé řady skončil. Ačkoliv to tak na první pohled vypadá, tak seriál není inspirován žádnou knižní sérií a byl tu tak potenciál na vybudování originálního televizního světa. Bohužel, nestalo se...Carnival Row tak zůstane spíš hlavně nevyužitím potenciálem,. z něhož si zapamatujete to, že během natáčení se tu Orlando Bloom proháněl na kole kolem Berounky, chodil na hokej na Kladno a v seriálu pak byla použita čeština jako jeden z jazyků, kterým mluví postavy. ()

• Počas rozhovoru pre Collider Cara Delevingne priznala, že milovala svoje protetické pixie krídla natoľko, že sa s nimi niekoľkokrát nafotila nahá. (Arsenal83)
  • Plánovaná tretia séria bola nakoniec zrušená. Orlando Bloom povedal, že "šou pravdepodobne skončila kvôli strate dynamiky v dôsledku pandémie." (Arsenal83)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)