Carnival Row - Season 1

(séria)
Dráma / Krimi / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, 2019, 7 h 28 min (Minutáž: 50–67 min)

Hudba:

Nathan Barr

Orlando Bloom, Cara Delevingne, Karla Crome, Jared Harris, Indira Varma, Simon McBurney, David Gyasi, Tamzin Merchant, Scott Reid, Maeve Dermody (viac)

Zatímco na Carnival Row řádí sériový vrah a vláda úmrtím občanů z nižších vrstev nevěnuje pozornost, Rycroft Philostrate, vyšetřovatel, který prošel válkou, je jako jediný ochoten zastavit vraždění a udržet křehký mír. Když se však v Burgue objeví vílí uprchlice Vignette Stonemossová, přinutí Phila vyrovnat se s minulostí, na kterou se snažil zapomenout. (Prime Video)

Brooks

Šestáková fantasy detektívka. Temná atmosféra, brutálne vraždy, sex, trocha jednorozmernej politiky a rasových problémov, vydarené aj nevydarené zvraty v každej epizóde a do toho víly, fauni, kentauri atď. Produkčne kvalitná (krásna výprava, kostými, triky), ale s chabúčko prepracovanou mytológiou (takmer nulový background doby, miesta, ich geopolitického vývoja) a s nulovou chémiou medzi ústredným párom. Bloomovi mužná úloha sadla, ale obsadenie Delevigne je castingovým omylom. ()

Tom10000

1.série seriálu zcela měnícího pohled na víly jako nadpřirozené bytosti (nyní už nikoli jen pro děti, ale i pro dospělé) nám přináší příběh o zamilovaném páru, Rycroftovi Philstrateovi a Vignett Stonemossové. Děj zůstává na jednom místě, jen třetí díl nás zavede do minulosti, od níž začnu i nyní, ale jen krátce. Vignette je vílou žijící v Tirnanocu, říši kouzelných stvoření. Pracuje v největší knihovně na světě, a žije pohodlným mírumilovným životem. Na říši si však brousí zuby dva navzájem znesvářené státy, Pakt a Burgská republika. Každý si ze světa ukusuje po svém, Pakt má ale větší sílu a válku vyhrává. Navíc, Burgové si přejí s bytostmi uzavřít menší příměří, a proto se s nimi spojí proti druhé republice. Mezi vojáky prohrávajícího státu je i Rycroft, který má za úkol obsadit vílí pevnost a z ní útočit proti nepříteli. Během dlouhé, měsíce trvající hlídky se seznámí s Vignett, a původní známost se změní ve vášnivou lásku. Pakt se však blíží a při jeho útoku musí Philo předstírat smrt. Žádala ho o to kamarádka víly Turmalin, a to proto, aby ji ochránil před ní samotnou; klidně by zemřela, aby ho ochránila. O mnoho let později pracuje Rycroft jako policejní detektiv. Vignett mezitím prchá z obsazené země a na palubě lodi, jež ztroskotá, zůstane jako jediná naživu. Dokud nevěděla o Philově zbabělém činu, služila u bohatých dospívajících dětí. Nyní však touží po jediném: Zabít svého milence z války (...). Příběh velmi silný, emoční, drsný a i kapku erotický, rozhodně pro dospělé a nikoli pro děti. Čas od času se táhl, ale většinou držel tempo. Rozhodně si zaslouží i druhou řadu. A je jen dobře, že ta vychází hned zítra. Zvláštní, tři roky po první, ale před dvěma lety dotočená. Asi postprodukce během konce covidu, či co. Na tom však nezáleží. Moc se na ni těším. Má být ještě drsnější, a ještě dramatičtější. 85 procent pro prvních osm dílů, nechávám si rezervu, a navíc, ne vše se mi na ní přeci jen líbilo. I přesto, doporučuji! ()

Mr.Ward

Další zkouška originálního seriálu od Amazon Prime Video. Tentokrát přišel čas na velké lákadlo ve formě seriálu natáčeného v České Republice - Carnival Row. Orlando Bloom + Cara Delevingne v hlavních rolích a jedna velká nuda. Přesně to se mi honilo hlavou při prvních epizodách. Naštěstí se to postupně změnilo, příběh se rozjel, dějové linky začali dávat smysl a byl konec 😄 Takže jo, opatrně doporučím a sám sem zvědavej na další sérii. ()

iXtr3m3

Veľmi kvalitná a technicky dokonalá fantasy séria, ktorá sa celá natáčala v Čechách? Prečo nie? Jasné, chcelo by to viac akcie. Jasné, je to hlavne o intrigách, ale je to pútavé, je to brilantne technicky dotiahnuté, je to dosť krvavé a v podstate taká vzdialená variácia na Game of Thrones. Ležalo mi to na disku dlho, tak som sa do toho odhodlal a neľutujem. Len škoda, že to skončilo po druhej sérii, keď boli plány na päť. ()

meda2016

Příběh má váhu, poznáme v něm všechny zkušenosti lidstva a víc ty mizerné. Jde o to, jak jsou podané, kým, jak tomu věříme. Pomohlo by neobsazovat modelku 16 tého pohlaví a nebalamutit se vetchými křídly vážek. ... "Chaos je příležitost změnit rozložení moci." Proč obtížně budovat svými silami, když mohu křičet v davu o svobodě nesnášenlivosti, svobodě ničit historii, svobodě lhát. ...  Stačí otevřít oči, nezacpavat uši. A nepsat o nudě. ()

• V této epizodě jsme měli možnost nahlédnout do místa natáčení v ČR, a to do Prachovských skal u města Turnov. (Harapes)