Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (CinemArt SK)

Updated_Cake

Nevím, čím jsme si tohle zasloužili. Předchozí film byl překvapující, poutavý, zajímavý, člověka to bavilo. Smrt na Nilu ovšem mimo. Neznám předlohu, takže soudím čistě jako divák filmu. Ovšem to pozitivní na tomhle filmu jsou kostýmy, efekty a pár herců, kteří jsou zde očividně jen jako záchrana filmu. Film je ale pomalu na usnutí a ani z hlediska dramatu neodvádí moc dobrou práci. Jak jsem řekl, nečetl jsem knihu, ale dokážu si představit, že tohle asi nemusí být chyba příběhu jako takového ale spíš zpracování filmu. Film se snaží vybudovat až moc pompéznosti, kterou pak nedohání. V člověku probudí vysoká očekávání, která ani zdaleka nenaplní. ()

iskander1210

Zaujimavy pribeh a zapletka, vynikajuca a krasna Gal Gadot...Skoda ze napriek tomu ze som knihu necital som uz za prvych 20-30 minut vedel kto bude vrahom. Casom som istotu stratil, ale uhadol som spravne... ()

Thane

Jak se mi libil orient expres tak tohle je velka bida. Na tom filmu neni dobre vubec nic. Uplne zbytecnej uvod divnej strih barevny to je jako omalovanky nedava to smysl chybi tomu gradace chybi tomu pointa (zapletka me napadla asi po deseti minutach a pritom orient expres s pamatnym vyustenim jsem si od originalu nepamatoval). Ma to to co jsem uz jako malej na Poirotovi nesnasel. Nema jedinej dukaz a vzdycky to koncilo tim ze se vrah zvednul rekl "ty mrnavy skrcku!!" a zacal ho skrtit. A k memu prekvapeni a az zhnuseni se to stalo i tady. Proc? To si s tim nikdo nemohl dat nejakou praci? A teda nevybavim si film kde by bylo tolik mizernejch hereckejch vykonu ktery se asi nedaly necekat. Clovek co tomuhle delal casting by mel dostat praci leda tak na pouti jako osel na kterym budou jezdit deti. Spatne je tu tolik veci ze to spis vypada jako sabotaz. Udelat to schvalne by dalo mnohem vic prace nez to udelat dobre. Dalsi dil pokud nebude mit vyborny ohlasy pravdepodobne vynecham. ()

Cezar209

kennethe kennethe....toľkokrát sa ide s džbánom pre vody až sa rozbije....najvyšší čas dať agáthke pokoj (rozumej nie izbu ale kľud). express ma bavil, toto som musel miestami ...vydržať. námet nesklamal, výroba a herci už trochu viac. pre fanúšikov christie takme povinná jazda, určite nie najhoršie spracovaný námet, ale vravíme my východniari.....chýbala tomu ŠČAVA ()

LarisaDavid

Rozuzlenie samozrejme vynikajúce ako to pri Agáte vždy býva. Ale... na jazve nikdy nič nerastie! To v Hollywoode asi nevedia. 😬🤭 ibaže by mal tie fúzy a briadku nalepenú aby to maskoval. Ale v tej dobe to musela byť zložitá vec. Inak fajn napätie. ()

tank4488

Smrt na Nilu je druhým filmem, ale oproti Vraždě v Orient expresu je o něco slabší. Shlédneme krásná egyptská prostředí. Příběh má mnoho dobrých zvratů, ale začátek je pomalejší. Hercule Poirot řeší mnoho intrik, romantických sporů, a hlavně vraždy na lodi na Nilu. Snímek má několik pozitivních aspektů, ale některé detaily jsou zbytečné a závěr je kýčovitý. Celkově lze hodnotit jako slušný detektivní film s několika pozitivy, které ocení fanoušci tohoto žánru. ()

ROSTABAR

Americké zpracování britské dteektivky, kde v Egyptě místo námořníků jsou na lodi námořnice? Jak ze suchara Poarota udělat akčního hrdinu a v rámci genderové vyváženosti pokroutit realitu? Tak to se jim povedlo, ale na klasického Sucheta nemají. Přesto dávám 3 hvězdy, nenudil jsem se a asi stojí za zhlédnutí, když se budete nudit. ()

momomoo22

Klasika od Agathy Christi. Moja obľúbená časť.  Bohužiaľ nie v tomto prevedení. Z pôvodného zostala len kostra. A ako to býva v tejto dobe, tak dej nie je podstatný,  ale len povinné kvoty. Afroherci, lesbičky, sila a nezávislosti žien, spoločenské vsrtvy. Nevadilo mi že sme videli lasku a Poarota,ale to prevedenie. Celkovo tie dialogy o ničom.  Samotná krimi časť tak rychlo zbuchnutá a vybavená.  Ako keby to nebola podstata.  A ku kostýmom...Občas som rozmýšľala prečo vyzerajú tak moderne. Hviezdičku dávam čisto za Gal Gadot. ()

Fakof odpad!

Jediná smrť, ktorá pri tomto filme nastala je akurát tak smrť ľavej hemisféry môjho mozgu. Film začína pekným no zbytočným príbehom o tom ako prišiel Ércül Puaró k svojmu pedo-knírku, a potom nás vrhá rovnako ako prvá vražda do úvodu kde máme spoznať všetky hlavné postavy. Je dosť smutné, že tento úvod trvá doslova celú hodinu a mi sa o každej postave dozvieme jednu vetu. V prvej vražde sme o minulosti postáv vedeli doslova všetko. Prvú hodinu sa v podstate nič nedeje, sme svedkami nudnej pasáže trocha obohatenej nejakým tým tancom a pekným Nílom. Po hodine sa to rozbehne a dôjde k prvej vražde. Hercules Parrot pomerne rýchlo príde na to kto je vrahom, bez nejakej hlbšej dedukcie, čo je veľmi zaujímavé ( ale pravda je, že aj mne po 10 minútach filmu došlo kto bude vrahom a kto zomrie, takže to je asi jedno :D). Vražda v orient exprese je predsa jedinečná nielen tým, že vrahom je v podstate každý, ale aj tým že ide o kvalitnú detektívku kde Hercule prostredníctvom dlhých vypočúvaní a využívaní svojho prirodzeného talentu postupne zisťuje kto je vrahom. V tomto filme sa z neho stal starý dedko, ktorý po každom v kuse kričí, nič sa nedozvie, no i tak všetko vyrieši. Jediný herec i postava, ktorá si ma získala bol Russell Brand v roli Linusa Windleshama, ostatní vôbec nič. Smrť na Níle je nudný a nie moc detektívny film kde Hercule stráca takmer všetky kvality, ktoré na ňom človek miloval. Tvorbu súdružky Agáthi Klystír nečítam, a tak je pre mňa každý film, ktorý spracováva jej dielo, v podstate prekvapením. Milujem hádanie toho, kto môže byť potenciálnym vrahom, presne tak, ako je to vo filme Vreskot. Neúspešná Smrť na Níle ma nijako neodrádza, a aj tak sa teším na ďalší príbeh spojený s detektívom Herculom. ()

Marena666

Proč ne, bavilo mě to od začátku až do konce. Byl sem zvědavej jak se s tim Zlatoslav popere. Výborně! Jedna hvězda navíc za muziku ;-) ()

PanLord

Smrt na Nilu je pravděpodobně smrtí filmových adaptací mnou milované spisovatelky. Za své velké selhání považuji studium knižních předloh v rámci vysokoškolského studia, díky čemuž se mi nedostává tíženého zážitku, který přinesl předchozí filmeček Vraždy v onom vlaku. Odprostím-li se od svých nedostatků a pohlédnu na snímek z pozice nezaujatého diváka, jenž má všech pět pohromadě, řeknu, že pro průměrně inteligentního delfína se film jeví jako příjmené posezení s přáteli nad něčím tak zjevným a očividným, jako je milenecké vraždění kvůli nejprimitivnějším Maslowovým potřebám. Nicméně na Gal Gadot se moc hezky kouká, je to krásná ženská. Knír Hercula byl celou dobu dobře načesaný, dialogy pochopilo i dítě. Asi zde není prostor pro stížnosti. Pohoda. ()

Lukango

Branagh se poučil, že méně akce je někdy více, ale že by kvality Orient expresu překonal se říct nedá. Řekl bych, že Orient Expres byl o trošku lepší. Na začátku tu máme scénu z války, kde se dozvíme část Poirotovi historie, a důvod, proč nosí knír. A i když je tato scéna skvěle natočená, tak úplně nevidím její důležitost. Smrt na Nilu je více emotivnější a pro Poirota se tento příběh stane velmi osobním. Opět se tu potýkáme s mlhavým vysvětlením, jak se Poirot k vraždě připletl. Už tu sice nemáme takoví zvrat jako tomu bylo v Orientu, ale i tak se jedná o slušnou detektivku. Vše je prostě poctivá filmařina. Teda, když říkám poctivá, tak tím rozhodně nemyslím cgi, které tu jsou jednoduše nepěkné. Po pár záběrech na Nil a Egypt si člověk přeje, aby se už se vše odehrává jen v iteriérech. Samotná zápletka a řešení vraždy už trošku nahrává divákovi, aby měl taky šanci o vraždě uvažovat, ne jako v Orientu. Samotné odhalení vrahů se pak dá vytušit už ze začátku pouze z logiky věci, ale i tak závěr působí jako bychom podezřívali úplně všechny čili opak Orient expresu, kde jsme měli typy, ale nečekali jsme, že vraždu spáchali všichni. Co se týče techničtějších aspektů filmu, tak musím pochválit krásně zapadající a ladnou hudbu, pomalou a dobře nasvícenou kameru a kostýmy. Herecký ansámbl tu není tak hvězdný jako v Orientu, což se lehce podepsalo, na druhou stranu i tak tu máme herce, kteří hrát umí a nebojí se to ukázat. Celkově se jedná o poctivou detektivku, ve které se dozvídáme Poirotovu minulost, ale nejsem si úplně jistý, jestli je to dobře, respektive, jestli to filmu pomáhá. Jinak Smrt na Nilu vydařené dílo, které však vláčí chyby Vraždy v Orient expresu. Známka: 7/10 ()

Aceboris

Toľko krát som videl Smrt na Nilu  s Davidom Suchetom   , že pri tejto verzii mi skoro padla sánka. Nemám nič proti novým verziám , ale ten začiatok bol úplne trápny a zbytočný, nakoľko väčšina, ktorí pozerajú Poirota, vedia prečo nosí fúzy. Neskôr tá akože prepracovaná scéna so šarkanom na pyramídach , to ako vážne, to by som čakal od Syfy, nie od Blockbusteru, amatérske, neprofesionálne. Tak ako je dnes zvykom s napätím som očakával zahrnutie LGBT agendy, len som si dobre nevedel predstaviť, kto to bude. Po hodine pozerania som si myslel , že asi na to zabudli , no mýlil som sa . Bumm dve staré lesby ako vyšité. Agatha Christie sa musí v hrobe obracať. Nechutné a dehonestujúce. Za mňa jedno z najslabších spracovaní Poirota ,    Kenneth Branagh sa na Sucheta nechytá, dokonca by som povedal, že mu nesiaha ani po členky. Režisér  a herec v jednej osobe podľa mňa vôbec nepochopil zmysle a silu postáv a deju, namiesto toho tu prehnane od začiatku pretláča jazzovú hudbu, povrchný dej. Vôbec sa nesnaží pracovať s napätím, a postavami ako takými, ale ponúka nezmyselné divadlo bez emócií, len na efekt aj ten stoji za Starú Bellu. Román vznikol v roku 1937 a zachytáva Anglickú šľachtu, ktorá si nadovšetko cenila súkromie. Neviem si dobre predstaviť , že by sa niekto v tej dobe na verejnosti chválil, že si to rozdal už tri krát. Žiaľ , ale chorá doba , plodí chorých ľudí a choré nápady, ktoré s pôvodným dielom majú spoločný tak maximálne názov. Za mňa veľká slabota 2/10 ()

555borac555

Tenhle případ mi přišel o něco slabší z hlediska detektivní zápletky než v minulem díle. Film má často velmi pěkné scenérie. Herecké obsazení je rovněž zajímavé a pestré. Gal Gadot je skvěle přitažlivá jako vždycky. Docela mě překvapilo jak sympaticky působila postava Letitia Wright. Film více představuje lidskou stránku samotného Poirota, což mě bavilo. První půlka mi přijde trochu rozvleklá a natahovaná než se případ rozjede. Celkově je film v rámci takových detektivek zábavný a napínavý. Za mě spokojenost. Dávám 7/10. ()

Petbrab

Branagh jako režisér i herec prostě umí. Jako Poirota ho rovněž beru. I když pokud člověk zná knihy i dřívější filmy, a logicky tak ví, kdo je vrah, přesto se rozhodně nenudí. Na škodu je filmu jen povinná kvóta na herecké obsazení, ale to už je bohužel naše doba. ()

Hvezda1

Hercules Poirot je moje oblíbená detektivní postava, ale v podání Branagha se to absolutně nepovedlo. Nehodí se na roli nejen fyzicky, ale Poirot v jeho podání v sobě nemá ani nádech Belgičana o kterém Agatha Christie psala. Bohužel jsem film viděla v českém dabingu a bylo to opravdu otřesné. Ten, kdo dával dohromady český dabing, neměl evidentně ani potuchy, jak měl Poirot, podle knih Agathy Christie, hovořit. Tyhle přešlapy v mých očích film úplně zazdily. ()

leafroller

Je opravdu těžké hodnotit film, u kterého předem přesně víte nejen to, jak dopadne, ale jak se bude celkově vyvíjet. Myslím, že existují tři stěžejní případy paní Christie, které díky geniální myšlence zná prostě každý: Nil, Expres a Zrcadlo. A každé jejich zpracování nelze hodnotit zvlášť, alespoň já to asi nedokážu. Ve srovnání tedy vítězí na Nilu pan Ustinov (a na železnici pan Branagh). Tím ovšem nechci říct, že tohle bylo nějak špatné. Špatné byly pokusy přesunout tyto případy do 80. nebo 90. let dvacátého století. Tohle je prostě jen další dobrá variace na oblíbené téma. ()

floppy4

Paradoxne som videl túto poirotovku s Branaghom ako poslednú a celkom sa mi to páčilo, je to taká klasika v rámci žánru a dobre sa na to pozerá, rýchlo to odsýpa a s ľahkosťou sa dajú prepáčiť aj scenáristické nedostatky. Digi pyramídy a Níl síce bijú do očí, no vizuál nie je to čo ten film má ťahať, takže prižmúrené obe oči. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)