Svetoznámy skutočný príbeh inšpirovaný neuveriteľnými udalosťami v rodine Beamových z USA. Keď sa Christy (Jennifer Garner) dozvie, že jej 10-ročná dcérka Anna (Kylie Rogers) trpí zriedkavým nevyliečiteľným ochorením, začína sa ťažký boj s časom. Veci naberú ešte dramatickejší priebeh, keď malá Anna spadne zo stromu a utrpí vážne zranenia, ktorých následkom prežije zážitok blízky smrti. To, čo nasledovalo po jej prebudení, nedokáže vysvetliť ani moderná medicína a mnohí to nenazvú inak, ako zázrak. (Itafilm)

Ben Nevis

Film bude o hodně zajímavější bez čtení obsahu, který vyzrazuje až na pointu celou zápletku. Je to taková reklama na Církev, všechno se točí kolem kostela a když se něco špatného děje, sejde se na podporu celá kongregace. Tohle u nás neznáme, ale na malém americkém městě je to asi normálka. Film je plný utrpení, takže celkem zápřah na herce. Nicméně jde o tu pointu, takže se tvůrci nesnaží vymačkat z diváka za každou cenu slzy. Celý scénář je více méně návod, jak by měl jednat správný křesťan. Ale je to koukatelný návod a snad ani nemilitantního ateistu neurazí. ()

Faila

Věděla jsem, že to bude dojemné, ale že budu brečet od začátku do konce jsem nečekala. Utrpení mladé Anny (i její matky i celé rodiny) je podáváno tak ryze, až z toho člověku puká srdce, ale filmařům za to díky. To, co předvedly Garner a Rogers je chvílemi až neuvěřitelné. Sluncem zalité a barevné zpracování dávalo snímku po celou dobu pozitivní ladění, což bylo v některých situacích velmi potřebné, aby se při jejich sledování divák nervově nezhroutil pod tíhou negativního dění. ()

John8

Bez spoileru nejde moc rict, ma sve dobre i spatne chvilky, ale prosim vsichni se na to podivejte uz kvuli doktorovi Nurkovi 😁 ()

MickeyStuma

Velmi spontánní a hlavně citlivý příběh mířící hlavně na rodiče malých dětí. Příběh sepsaný a natočený na základě skutečné události o nevysvětlitelném uzdravení těžce nemocné desetileté Anny nevyléčitelnou nemocí zvané Idiopatická intestinální pseudoobstrukce, což česky znamená ochrnutí střev. Jak je řečeno ve filmu: Horní trávicí soustava funguje, dolní ne. Kdo měl někdy zácpu, ví co je to za bolest, takže si lehce dokáže představit, co Anna zažívala den co den. Děcká bolest a bezmocnost rodičů útočí na diváka, což nemůže jen tak někoho nechat chladným. Nebo snad ano? Scéna, kdy Anna v bolestech prosí o odchod do nebe kde nic nebolí, už je vskutku jen pro silné povahy. Pokud ovšem mají vlastní děti které milují. Rodina je věřící a chodí do kostela. Modlí se za uzdravení a aniž by to tušili, pomáhají jim i různí lidé kolem. A stane se něco, co nikdo nedokáže vysvětlit. Samozřejmě se najde někdo, kdo vše zpochybní a podezřívá rodinu z podvodu s úmyslem o popularitu, ale takový svět už prostě je. O artový film nejde a možná je to škoda. Každopádně je to natočeno s respektem a to tak, že plně chápající diváci nenechají oko suché. Na konci snímku jsou představeny skuteční aktéři příběhu, o kterých to celé je a kteří toto všechno měli zažít. Je potřeba jim vyjádřit hluboký respekt. Tohle nechce zažít nikdo. ()

BOURQUE

Veľmi silný film, ktorý bez sĺz takmer nie je možné dopozerať. Téma filmu (ktorý mimochodom je založený na skutočných udalostiach) pred divákom nie je neznáme – takých filmov poznáme veľa. Každý je však z určitého hľadiska iný, dokonca by som povedal, že jedinečný. Podobne ako aj príbeh Anny. Z hereckej stránky v podstate bezchybné výkony. Vo filmu odznie, že sú veci, na ktoré ani veda nemá (jednoznačnú) odpoveď. Súhlasím. P.S.: Predstavenie „skutočných“ Beamovcov na konci filmu bol dobrý nápad. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

katmandzoo

Mám rád filmy s hlbokou tématikou, ktoré ma nútia po ich zhliadnutí intenzívne premýšľať nad tým, čo som videl. Tento film je jedným z nich, pričom potrebnú dávku vierohodnosti mu dodáva fakt, že je to natočené podľa skutočných udalostí. Smutný príbeh, ktorý sa nakoniec skončil happyendom a stal sa jedným z najviac diskutovaných príbehov v oblasti viera vs. moderná medicína. ()

255085349

Příšerně slzopudná a sentimentální křesťanská agitka. Ocenila bych, kdyby se čas od času objevil aspoň jeden pořádný film, který křesťany nezobrazuje tak propagandisticky a nečiní na diváky vysloveně ideový nátlak. Takto je to bohužel jen a jen kontraproduktivní. ()

Misulka93

Idylická rodinka.. maminka, tatínek a tři holčičky.. a člověk jen čeká jak se někde něco podělá 😔 celkově to byl ale moc fajn film.. smutný.. hodně smutný.. chvíli po skončení jsem ještě musela zůstat sedět a srovnat v hlavě myšlenky.. nebýt toho přehnaně náboženského podtextu, hodnotila bych výš.. aaaaa hlavně nezapomínejme na doktora Nurka! ☺👍 Film opravdu stojí za to shlédnout. ()

george82

Je vidět, že lidské tělo je prostě neprobádané a stačí málo a úderem do hlavy se dá napravit to, co celá medicína nezvládne. Silný příběh a velká zkouška pro rodinu umocněné tím, že je vše podle skutečné události. Tohle mě dostalo. ()

HEED

Moc katolimpiády na můj vkus. Téma parádní, zpracování už méně parádní. Ale pro davy, ať již věřících či nevěřících celkem stravitelně natočené. Jen ta role toho specialisty doktora. V Americe je to možná celkem běžné chování, ve filmu na mě ale působil dost nepřesvědčivě. ()

PlysovyMacko

Film ma zaujal tým, že dievčatko malo prežiť spirituálny zážitok s Bohom. Tá scéna je najkrajšia z celého filmu, škoda že krátka. Zvyšok filmu je rodinná dráma, v ktorej  dievčatko bojuje so svojou nevyliečiteľnou chorobou. Ako celok je film dojímavý. ()

wallax

'Zázrak' - je to dej alebo udalosť, ktorá nie je vysvetliteľná logicky či vedecky pomocou známych prírodných zákonov a je často pripisovaná Bohu či duchom alebo iným nadprirodzeným bytostiam. Ak má termín Zázrak vlastnú definíciu popísanú vyššie, môže podľa nej vôbec vo svete vedy a logiky existovať? Úvod trošku na zamyslenie a tak poďme k filmu. Začnem hudbou...vôbec si ju nepamätám...len veľmi krátke pasáže kde som si povedal, že to pekne pasuje. Ono to vôbec nevadí pretože tento film (podľa skutočnej udalosti) má zaujať a aj zaujme svojim príbehom a ten je skutočne perfektne vyrozpravaný. Príbeh ťažko chorej Annabele (nie, nie je to horor aj keď meno sa s nejedným zhoduje), jej rodiny, trápiacich sa veriacich rodičov, ktorí sa v záplave nemohúcnosti odvrátia od Boha aby znovu našli stratenú vieru po Anninom záhadnom vyliečení. Skvele spravený film, ktorého dej je na zamyslenie...logici a vedci môžu bádať, veriaci v tom majú jasno...určite sa oplatí vidieť. ()

blondboss

Nádherný film. Budem zrejme trošku menej objektívny, nakoľko som veriaci človek a verím v podobné situácie a príbehy. Tento príbeh bol vystavaný autenticky, s nehou a pokorou, s akou by sa mal k duchovným veciam stavať každý človek - aj v prípade, že neverí. Jennifer Garner skvelý herecký výkon a v spojení s melancholicky ladeným soundtrackom nemôžem dať menej ako štyri hviezdy. Podobné filmy sú balzamom na kresťanskú dušu a aj keď si niekto myslí, že to bola silná náboženská agitka, nebola. Bolo to len priame a krásne zobrazenie viery a toho, že nie všetko na tomto svete sa dá vysvetliť. 80 % ()

Stauff

No, zřejmě půjdu proti proudu zdejších ateistů, ale mně se ten film fakt líbil. Emoce... Bulel jsem jak mimino. A pokud ve mě film vybudí nějaké emoce, je dobrej. Teda podle mě. ()

Mikakel

Každého věc zda věří či nevěří, neodsuzuj film podle víry, ještě k tomu kdyz je toceny podle skutečné události..... Pro me tento film měl vše co jsem očekával, a nikdy bych toto zažít na vlastni kůži nechtěl.. 5* ()

petulik

Silný emotívny zážitok z filmového plátna. "Buď žiješ tak, že všetko okolo teba je zázrak, alebo že nič nie je zázrak". Čo sa týka dávky kresťanstva - myslím, že to bolo celkom vyvážené s dejom a udalosťami vo filme. ()