Černá zmije

• Veľká Británia Blackadder
Veľká Británia, (1983–1989), 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Kamera:

Bill Broomfield

Rowan Atkinson, Richard Murdoch, Roger Sloman, John Savident, Brian Blessed, Bill Wallis, Gretchen Franklin, John Hallam, Stephen Gressieux, Angus Deayton (viac)

Recenzie používateľa mcleod k tomuto seriálu (4)

The Black Adder (1983) (S01)

Sice ne stoprocentní, ale docela povedený sitcom z temného středověku. Nevím, jestli je to vtipy, komediálním uměním Rowana Atkinsona nebo mojí oblibou historie, ale tenhle seriál mě relativně hodně bavil. ()

Černá zmije II (1986) (S02)

Pokračování povedeného sitcomu s úžasně trhlou královnou Elizabeth a mnohem jízlivějším lordem Blackadderem, které je však, co se týče humoru, podobně dobré jako jeho středověký předchůdce. ()

Černá zmije III (1987) (S03)

Přestože nemá nejvyšší funkce, je Blackadder v této sérii jasným vládcem nad veškerým děním. Slouží tupému princi, kterému vnutí jakoukoli myšlenku a rozhodnutí, které jdou na ruku nikomu jinému než Blackadderovi, a zlost si vybíjí na svém věčném sluhovi Baldrickovi. Tomu také odpovídá lehký (až úslužně) sarkastický styl humoru, který je zase v mnohém odlišný od předchozích sérií. Scénář je napsaný velmi dobře, zahrané je to výborně. ()

Černá zmije IV (1989) (S04)

Moje nejoblíbenější série o dynastii Blackadder... opět představuje trochu jiného hlavního hrdinu a trochu jiný styl humoru. Předchozí díly tak byly doplněny o nenarušitelný stoický klid kapitána Blackaddera a úžasný humor v podobě té nejlepší ironie. Toho je mimo jiné docíleno tím, že má kapitán nad sebou velkou část vojenské hierarchie, kterou musí poslouchat, ačkoli se tomu snaží neustále vyhýbat. Jeho protiválečná kritika (která je pravda spojená především se snahou udržet na živu sebe sama) je také sympatickým doplňkem této poslední série. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz