Černá zmije

• Veľká Británia Blackadder
Veľká Británia, (1983–1989), 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Kamera:

Bill Broomfield

Rowan Atkinson, Richard Murdoch, Roger Sloman, John Savident, Brian Blessed, Bill Wallis, Gretchen Franklin, John Hallam, Stephen Gressieux, Angus Deayton (viac)

Recenzie používateľa anyonecek k tomuto seriálu (4)

The Black Adder (1983) (S01)

Vynikající start pro Rowana Atkinsona jakožto Black adder postavu ;). Nahrávky jsou v docela bídné kvalitě i na to, že to bylo v roce 1983. Setkáme se zde s prvními postavami, které nás doprovázejí od první až po poslední sérii a mění postupně role a jejich funkce. Jediné postavy, které zůstávají nedotčeny jsou pokaždé Black adder a jeho sluha Baldrick. Takovéhle kvalitní seriály s kvalitním anglickým humorem mi v dnešní době poněkud chybí a bohužel nic je nemůže nahradit. ()

Černá zmije II (1986) (S02)

Vychytralí Edmund a jeho přítel Percy spolu se sluhou Baldrickem a krásnou, ale praštěnou princeznou. Úžasné nezapomenutelné epizody, kde se postupně vyvíjel i příběh. Konec mi přišel trochu blbý, ale to nic nezmění na plném počtu bodů. ()

Černá zmije III (1987) (S03)

Konečně se podařilo černé zmiji dostat na vrchol. Taky už bylo načase po těch dvou sériích. Tahle 3. série neztrácí vůbec nic na lesku ani vtipu stejně jako ty minulé. V každé sérii se snaží černá zmije obejít pravidla a to tak, že velice humorně. Pořád stejné postavy, které jsou prostě správnou volbou. ()

Černá zmije IV (1989) (S04)

Poslední série černé zmije, která mi přišla nejvtipnější. Líbilo se mi konečně dostatečně prostředí i všechny zápletky v dílech. Tim McInnerny alias Darling suveréně nejpovedenější jméno. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz