Černá zmije

• Veľká Británia Blackadder
Veľká Británia, (1983–1989), 12 h 15 min (Minutáž: 30–35 min)

Kamera:

Bill Broomfield

Rowan Atkinson, Richard Murdoch, Roger Sloman, John Savident, Brian Blessed, Bill Wallis, Gretchen Franklin, John Hallam, Stephen Gressieux, Angus Deayton (viac)

Recenzie používateľa SelfishMan k tomuto seriálu (4)

The Black Adder (1983) (S01)

Pozor, pozor, středověkem se začíná šířit epidemie černého (hu)moru. Intriky, pletichy, sarkasmus na pozadí špinavé a drsné doby. Rowan v jeho pro mě nejlepší roli. (příjemná změna oproti Mr. Beanovi) Baldrick je úžasný. Následující série mi ale sedly lépe. 90% ()

Černá zmije II (1986) (S02)

Britský humor jak ho mám rád. Intriky, pletichy, sarkasmus a hezká angličtina. Rowan v jeho pro mě nejlepší roli. (příjemná změna oproti Mr. Beanovi) Baldrick je úžasný. ()

Černá zmije III (1987) (S03)

Bylo by hodně těžké seřadit všechny série Černé zmije, každá je svázána s jinou dobou, každá tu dobu krásně vykresluje, v každé je spousta krásného humoru a má své osobité kouzlo. 90-95% ()

Černá zmije IV (1989) (S04)

"Sir, I have a cunning plan!" Asi můj nejoblíbenější Black Adder. Nestárnoucí limitovaná edice britského humoru, zasazená protentokrát do špinavých zákopů a drsného období světové války. Krásná tečka za ságou rodu Zmijáků (ten 5. speciál nepočítám). Tony Robinson ala Baldrick je je tak strašně krásně škaredý a tupý, až sem si ho oblíbil snad nejvíc ze všech. Hugh Laurie dokonale předvedl své komické nadání a Rowan Atkinson už pro mě není Mr.Bean, ale hlavně BlackAdder! "Permission to die sir!" 95% ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz