Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou – Emily (Blake Lively) požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie (Anna Kendrick), aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie sa preto spojí s manželom Emily, Seanom a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný šokujúcich zvratov, tajomstiev a odhalení, v ktorom majú hlavné slovo láska a pomsta. (Forum Film SK)

applause

Že by to byl nějaký světový snímek, to se říct nedá. Začátek má pomalý rozjezd a potom, i když námět filmů se poměrně často opakuje, tak jste překvapeni. Je tam plno zvratů, které nečekáte a na konci si oblíbíte i postavu, co Vám na začátku filmu lezla na nervy. Doporučuji. ()

Vyhy

Vůbec neporovnávat se Zmizelou. Není to ani lehčí verze Zmizelé. Nebezpečná laskavost má spoustu chyb a nelogičností ve scénáři. Blake Lively je fajn, ale neutáhne celý film, hlavně, když Anna Kendrick se chová jako praštěná puberťačka aka Sue ze seriálu Průměrňákovi. Příběhu se také těžko věří, když je veden v humorné rovině. Neustálé vtípky, u kterých se sice smálo celé kino, ale já je v mysteriózním thrilleru prostě nechci. Chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na komedii. Největším kamenem úrazu je hlavní zápletka, který by mohla funovat, kdyby nebyla tak předvídatelně podaná. Plus ale za skvělou muziku a celý vizuál filmu a myšlenku. ()

vydumnica

Zaujimavo a putavo natocene, napadite. Skvele herecke vykony Anny a Blake. Anna odteraz patri medzi moje oblubene herecky! Prelinanie zanrov sposobilo, ze som sa v kine aj smiala, aj bala. Dobre zamotany thriller s komedialnymi momentkami, asi tak by som to definovala. Avsak trosku nerealne - jednak ten prehnany zaver a celkovo manzelstvo Emily ( kazde popoludnie martini a realny zivot - povinnosti?). Davam 75%. ()

M.i.k.e

Solidní jednohubka, která v sobě míchá hned několik žánrů a většinu času ji to vychází. Škoda trochu zvláštně překombinovaného konce,kdy mi nebyla úplně jasná motivace postav a proč se to celé děje tak jak se to děje. Anna Kendrick ve své typické roli příjemná,Blake Lively jako badass bitch taktéž...70% ()

Martin741

Zatial najlepsi film Pola Feiga /Spy 2015 tusim s Melisou MekKarty/ - film na temu odhalenie pravdy o zmiznuti je dobry z principu. Tempo je kludne, pomale, nikam sa neponahla, ale ani neuspava, obycajne dialogy prevazuju nielen v realnom zivote ale aj tu ... pritom divak ked sa lepsie zapocuva do dialogov hned zisti, ze sa cosi chysta. Kendrik Anca nie je moc fajna, ale vie hrat a Blake Lively to ma zrejme naopak. Kazdopadne prostredie nadherne, film divaka bavi, nuda nehrozi a koniec ja masakrozny . napinavy a oplati sa film vidiet uz len kvoli koncu, Feig sa rezisersky predviedol : 70 % ()

Aljak

Môže byť! Aj keď ten žánrový mix bol v tomto prípade skôr na škodu ako na úžitok. Ale každopádne, možno aj vďaka tomu mal človek pri sledovaní pocit ako keby sa neustále niečo dialo, a tak to malo naozaj výborný spád. Aj keď, myslím si, že na tento scenár by kľudne stačila kombinácia mystery thriller. Tú esenciu čiernej komédie by som kľudne oželel, hoci niektoré dialógy z tohto súdku boli naozaj výborné. Manipulačný trojuholník Stephanie - Emily - Sean fungoval znamenito, a práve ten bol v podstate základom úspechu. Aj keď sa zápletka miestami ponášala na Gone Girl, tak musím uznať, že ma film v celku prekvapil, keďže som očakával mdlý priemerný thriller. Takže u mňa spokojnosť, 4*. ()

Figu

Začátek diváka vcucne jak nejoblíbenější lokál místního štamgasty a stejně jak ne a ne se potom urvat z knajpy domů, tak i Nebezpečné laskavosti se to vůči očím sledujícího od bedny poměrně solidně daří. Zásluhu na tom má samozřejmě hlavní duo a pomalu se rozevírající supr myšmaš příběh, kdy z toho nemůže být nic jinýho, než další mysteriózní pecka! Jenže jak i štamgast není nesmrtelnej a dřív nebo později se přelije a nezvládne udržet oči, krok a moč, tak i zde se nám pan Flig pořádně zamotal do story a překopal to až moc. Chtěl mást diváka a to u mě nezafungovalo dobře. Někdy je jeden mega zvrat lepší, než jich tam srát hafo a hovno z toho. Škoda, že i tady se ve druhé polovině filmu stejně jako v hospodě dokopal divák do bezvědomí. Potenciál to mělo velikej. 60% ()

Rodriguez odpad!

Dvacet minut a člověk poslouchá akorát dvě krávy co žvaní o hov*ně! Pokud člověka snímek nezaujme, tak je to podívaná o ničem! Fakt povedenej film! Vřele všem doporučuji, aby se unudily! 0% ()

Lenka.Vilka

Nejde o nulový pocit překvapení, protože jsem četla předlohu. Jde o něco jiného. Je to totiž průměrný film stejně jako jeho průměrná předloha. Psala jsem to u knihy a napíšu to i tady. Už v traileru je zmíněná pojistka, takže vám pravda dojde hodně rychle. Což je škoda. Narozdíl od knihy, která mlží mnohem déle. A já v ní tápala. Ale v tom ostaním, jo, na kouknutí v televizi (můj případ) dobré, ale jít na to do kina?! ()

Streeper

Nebezpečnou laskavostí jsem si zkrátila cestu do Budapeště. Trochu mě překvapilo, že zrovna tenhle film je v nabídce od Regiojetu, ale byla jsem ráda. Už dlouho ho mám na seznamu, že se na něj chci podívat. Důvodem je bez pochyby obsazení, Anna Kendrick a Blake Lively pospolu, to prostě slibuje skvělou věc. Musím říct, že ve filmu se mi více líbila role Blake, ta její bezstarostná sexy mrcha, která je oddanou matkou, ale zároveň hříšnou manželkou a ne moc dobrou kamarádkou. Role Stephanie, kterou hrála Anna se mi vůbec nelíbila, naopak mi přišla moc otravná. Až teprve ke konci to šlo. Příběh jako celek hodnotím průměrně. Je tam pár momentů překvapení, které divák nečeká, ale je velká škoda, že se to tolik vleče a pak najednou šup, šup a je konec. ()

C0r0ner

Celou dobu to bylo na dobré čtyři hvězdičky, protože se nějaké moje představy o tom, jak co bylo a bude, přelévaly sem tam a já jsem prostě nevěděl, jak to skončí. A pak se ještě ukázalo, že je to celé podle skutečné události, což mám rád, takže ve výsledku moc dobrý film. 90% ()

dubinak

A Simple Favor je hrozně fajnový kousek s prestižní hereckou skvadrou a šíleně přemrštěným scénářem, že jsem ho zhltala jako nadýchaný muffin. Sice Annu Kendrick zrovna nemiluju, ale jsem moc vděčná Paulu Feigovi, že jí dal přesně takovou roli, jaká jí vždycky náležela a náležet bude. Nádherná Blake Lively drží po celou dobu provokativní herecký orchestr a celá nazdobenost toho filmu, luxus, uhlazenost a pestrost mému oku nadmíru lahodila. Když k tomu ještě připíšete atmosféru Finchera švihnutou s kýčovitostí Tima Burtona, vzejde vám z toho právě tato naparáděná jízda, která vás nenechá na chvíli vydechnout. Pro mě po dlouhé době zase jeden velmi povedený mix všeho všudy. ()

necisty

V sále mě překvapilo množství žen, vždyt podle traileru to nevypadalo na vyloženě dívčí film. Já si tam s kámošem naštěstí našel to své, ale celková kvalita filmu to opravdu nebyla. Přestože obdivuji jak Annu, tak hlavně Blake (má tu super drsnou roli), finále mě úplně neuspokojilo. V půlce to ještě vypadalo dobře a přiznám se, že v jistém momentu naběhla husina, závěrečný zmatek (alá nevíme jak to řádně ukončit) to ovšem trochu zkazil. ... CC Flora ()

campix

Na první pohled vypadá Nebezpečná laskavost docela lákavě. Obsazení Blake Lively do jedné z hlavních rolí a příslib lehce mysteriózní zápletky mě nalákal. Bohužel, takhle nějak by asi vypadal film, kdyby ho točil pejsek a kočička. Takový nesmyslný guláš, který se spustil v závěru jsem již dlouho neviděl a celkem tak zničil poměrně zajímavý začátek. Anna Kendrick se do své role dost hodila, Blake Lively asi také, ale po dějové stránce naprostá katastrofa. Finální eskalace totálně pohřbila jakékoli naděje. ()

Pajky3

Upřímně hlavní důvod ke sledování pro mě byla Anna Kendrick. Nejenže je ta holka krásná, ale baví mě jak hraje. A i tentokrát jí role naivní, nerdovské mamči seděla na jedničku. Příběh byl v pohodě, ale přišel mi trochu překombinovaný. Jako jednohubka na deštivé odpoledne však krásně posloužil. ()

Juto

Napriek všetkým smiešnym dejovým zvratom a tajomstvu, ktoré príliš pohodlne zapadá na svoje miesto, je film zábavný. 6/10 ()

PROCESOR

Tak já byl velmi spokojený především proto, že podobný tip filmů, mě baví. A třešničku na dortu byla moje oblíbenkyně Anička, která je, jak se u nás říká, malá, ale šikovná. V této roli je vyloženě roztomilá a naprosto jí sedla. Nechci spoilerovat, tak se nebudu pouštět do detailů, ale některé prvky se samozřejmě opakuji a s tím si mohli pohrát více a vymyslet něco nového. ()

dr.fish

Nechal jsem se lapit na ty dvě ženské v hlavní roli. První ukecanou půlhodinu jsem vydržel jen kvůli nim. Pak začalo pátrání a film jakoby nasadil dráhu a šlapal jak hodinky. Konec ovšem zase zbytečně ukecaný. Vlastně by tomu ta vážná rovina slušela mnohem víc než ta rozpačitá snaha pobavit diváka. Žánrově rozkročené doširoka a ani na jednu stranu to nebylo dobře. Takže vlastně zklamání. 60% ()

Deyw

ty vole dobry! na tohle bych se v zivote sam nedival..ale cekal sem romantickou chcanku, ale dostal sem zajimavyho kockopsa - nejdriv romanticka chcanka pak tajemno pak krimi pak tajemno..dobre docela brotherfucker! ()

sir-dave

Mix žánrů, kdy nečekaně vyhrál ten, když převládal thrillerový nádech a začala se odhalovat krimi zápletka. Ženský casting se vážně povedl. Blake Lively je přesně ta, z které vyzařuje ta nadřazenost, autorita, styl a proti pól Anna Kendrick, milá nevinná, až naivní malá "holčička", která začíná chytře přicházet na tu detektivku. Hází ty své ušklíblé přesně mířené výrazy a nenechává to jen tak. Jinak to je nenáročná jednohubka na víkendové odpoledne nebo všední večer, na kterou se časem možná zapomene. ()