Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

warrenur

Velmi kvalitna vecicka. Nejake filmy z prostredia kolumbijskych narkobaronov a dokonca i zo zivota Escobara som uz videl. Tento miniserial vsak predci svojim vernym vyobrazenim vsetky. Vyborne zfilmovane, herci uveritelne a ta zivotopisna az dokumentarna linia divaka stale drzi v zaujati. Z tej prehnitosti, korupcie a krutosti, ci lahostajnosti sa civilizovanemu slusnemu cloveku az rozum zastavuje. Odporucam. Naozaj vynimocna zalezitost. 90% ()

gonga

The Wire to není, trošku mě vadí dokumentární styl vyprávění, resp. nedá se říct, že vadí, ale neumožňuje takové sžití s postavami a tak hluboký vhled do jejich motivací jako právě u The Wire. Jinak samozřejmě pecka a top. Hodnocení zde v září 2015 je poněkud vyšší , než by seriál zasloužil vzhledem k malému počtu lidí, kteří jej viděli (první nadšenci) . ()

bezvim

1. Série: první polovina skvělá, snad i bez chyby. Ve druhé polovině a hlavně v závěru ubývá ta dokumentární forma a vypravěčské slovo, které diváka seznamuje s bolivijskou "kulturou", a ze seriálu se stává více zkratkovité umírání jedné osoby za druhou a alespoň mě to přišlo pak méně zajímavé a v podstatě jsem čekal na ten poslední díl, kdy to tam nějak doklepou. Jsem zvědavý na další sérii. Doufám, že trochu přibrzdí a opět se divák i něco dozví.......... 2. Série: kvalita se drží, konec myslím zvládnutý lépe než v té první. ()

3T

Upozornění: Tento seriál může způsobit závislost. První sérii jsem zvládl za jediný den.. chci to vidět znovu a znovu. Navíc je to podle skutečných událostí. To je vždy obrovské plus. Nemohu se dočkat druhé série. Pablo Discobar forever! ()

Flagg

Potenciál skutečného příběhu "Robina Hooda z Medellínu" je využit do mrtě. Narcos je věcný, chladný, místy brutální, natočený skoro až dokumentaristickým stylem. A mě tahle kombinace baví. Stejně jako mě baví ústřední trio Moura - Holbrook - Pascal. Velikou lahůdkou jsou pak dobové fotografie a záběry Escobara a dalších postav, o kterých Narcos vypráví. Sečteno a podtrženo, Netflixu dávám pět a půl pračky Whirlpool (značka vítězů), těším se na druhou sérii, a doufám, že tou seriál taky skončí. ()

dawe787

Syrový seriál o bestiálním narkobaronovi z Kolumbie, který se s ničím nemazlil, vše je hezky znázorněné, jak ze strany pašeráků a výrobců drog, tak ze strany DEA, kteří jim byli neustále na stopě. Bohužel seriál je dělaný tak, že si nemáte šanci žádnou postavu oblíbit a sdílet jejich problémy, což u podobně laděných seriálů jako např. Matrjošky nebo Gomorra je velkým kladem. Uvidíme co přinese druhá sérka. ()

avitakova

Začátek 1.série bych popsala za takový pomalejší rozjezd u kterého se člověk musí rozhodnout, jestli to přečká a nebo jestli to vzdá. Já to kupodivu nevzdala a musím říct, že toho vůbec nelituju. Úžasně ztvárněný seriál. Wagner Moura předvedl zthující herecký výkon a před kamerou musím taky smeknout. Kdybych měla porovnat první a druhou sérii, tak druhá byla za mě lepší, ale porovnat nějakými procenty nebo body to nejde, protože by rozdíl skoro nebyl. ()

Extrakritik

Skvělej seriál. Nicméně mi na filmech/seriálech podle skutečnosti vadí,že si scénáristé některé věci přimyslí,překroutí atd. Chápu,že to není dokument,ale i tak. Pak člověk musí hledat,co je skutečnost a co je výmysl. ()

melloun

První dvě série se věnují Escobarovi, jehož příběh bohužel znám docela dobře, takže to bylo dost často o čekání na nějaký důležitý moment. Což bylo hmatatelné ve druhé sérii, kdy se jen čeká na Escobarovo dopadení a to opravdu doslova. Jo bylo to dlouhé a chvílemi nudné. Třetí série a kartel z Cali, pro mě neznámá historie, a najednou to má grády. Více hlavních postav, více napětí, více zábavy. Neuvěřitelný kontrast oproti druhé sérii, kde jsem se musel do posledních dílů nutit. Kolumbie zkorumpovaná země narkobaronů. Masakr. ()

Rockerman

Poslední dobou mám štěstí na výborné seriály. Ať už to byl humorně-vážný "The Shameless" nebo satiricko-nekorektní "The Brink", ale i druhá řada "True detective" se mi líbila. Všechny jsem ohodnotil 5-ti *. Po třech zhlédnutých částech "Narcos" mám pocit, že na konci budu litovat, že nemám k dispozici šestou! Velká kvalita natočená lehce a srozumitelně s typickým cynickým mafiánským humorem. Zrod a chod drogového kartelu s Pablem Escobarem v čele zatím tedy baví a doufám, že tomu tak bude i nadále. Obavy byly zbytečné, protože děj skvěle gradoval a kvalita šla ještě o fous nahoru. Nemohu se ale zbavit té pachuti v ústech, když jsem si uvědomil, co všechno si ten megaloman dovoloval, jakoby si myslel, že bude žít navěky. Ale žádný strom neroste do nebe a i na něj došlo. Možná je škoda, že nám neukázali, jak Escobar dopadl, možná bych cítil trochu satisfakci po těch krvavých lázních, která měla ta zrůda na svědomí. Jinak opravdu téměř bezchybný seriál! (9.10.2015). Druhá série se nese ve znamení honu na Escobara. Když ještě jdou po něm jen policisté (spravedlnost), daří se narkobaronovi unikat. Teprve až se proti němu postaví i drogoví konkurenti a bandité z džungle, jsou Pablovy dny sečteny. Každá krysa, zahnaná do kouta se však brání zuby nehty a může i ublížit. A Escobar ubližoval tak, že se proti němu postavila i Medelínská veřejnost a to byl jeho konec. Úroveň druhé série se vůbec nesnížila a tak hodnocení ponechávám na plném počtu hvězd!(3.3.2017) ()

Shredo

1. séria na mňa pôsobí dosť zbytočne zrýchleným tempom, kedy postavy nedostávajú priestor akoby si zaslúžili. Autentickosť aj spracovanie avšak ostáva na vrcholovej úrovni, no kľudne sa to dalo natiahnuť aj na dvojnásobný počet dielov. Escobarov scenár je vskutku zaujímavý a preto je veľká škoda, že to tak nebolo aj poňaté. Porovnávajúc Breaking Bad, ktorý si na psychológií postáv a chronologií dal tak záležat to proste za 5 dať nemôžem, aj keby som si to veľmi prial. Teším sa na dvojku, ktorý by aspoň podľa histórie mala ponúknuť ešte viac dynamickosti s nádychom thrilleru. ()

Mii

Jestli za poslední dobu vznikl nějaký skutečně kvalitní seriál tak je Narcos. Naprosto dokonale natočený a zahraný. A nejlepší na tom je, že se jedná o dokudrama, takže se člověk dozví neuveřitelný věci co se skutečne staly. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)