New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiálny text distribútora)

Brenda.Ch

Tak já jsem to udělala naopak - nejdříve jsem viděla tento film a pak ten s Funesem - a ten druhý jsem ani nedokoukala. Pro mě je Oscar v podání Sylvestra Stalloneho výborný, nepřekonatelný, a kdyby jen on - všichni herci - skvělý účetní, výborná dcera Lisa, krásná dcera Theresa, dynamická supr manželka, fantasticky zahraná služka, co si bere milionáře, neodolatelní bratři Finuciovi se svou garderóbou, přímo k pomilování milý doktor Poole, sympatický kněz a dobrá tlupa bankéřů, kteří nemají moc času, protože musejí ještě odmítnout nějaké půjčky...jo, ještě jsem zapoměla na nezapomenutelné služebnictvo a hlavně toho, co vypadal, jako když odzbrojují Německo... :-D Vtipná, suprovní, skvělá komedie, nemá chybu. A Sylvester Stallone - no toto je snad jediný film, kde jsem ho viděla skutečně dobře hrát ! Rozhodně dobrý film !!!!! :-) ()

Edgerton

Stallone ve své nejzábavnější roli. Bez něj by ten film nebyl ani poloviční, ale on tu předvádí takovou kadenci hlášek a zběsilejch mimickejch výrazů, že sem se fakt zasmál. ()

Igy007

O tolik, no a ale o TOLIK lepší než původní verze s - v každém filmu úplně stejně se pitvořícím - "fuňézem". Stallone tehdy velmi překvapil. Film má skvělou výpravu, obsazení a finesy (bez Funese, bohu dík). ()

PTuranyi

Výborne natočená komédia, hlavne vďaka scenáru vychádzajúcemu zo skvelej divadelnej hry. Perfektná produkcia rozšírila tento príbeh ešte o pár reálií, ktoré zapadajú do gangsterského prostredia, na ktorý ju adaptovali. Herecké obsadenie je hviezdne. Okrem ostrieľaných gangstrov obsadil John Landis napríklad Ornellu Muti, Tima Curryho, Kirka Douglasa a hlavne Sylvestra Stalloneho. Nie je to samozrejme Funés, ktorý svojou mimikou a gestami rozosmieva divákov, ale svoju úlohu zvláda prekvapivo dobre na to, že je to jeho prvá komédia. Film tento handicap kompenzuje tým, že má väčšiu výpravu, viac postáv aj viac zámien. A svedčí mu to. 70% ()

Sublog

Nebýt nedávného obnoveného uvedení filmu na HBO, patrně bych si na něj nikdy nevzpomněl, ale nedávno jsem ho opět spatřil a skvěle jsem se bavil. ()

LukashX

Já tenhle film naprosto zbožňuju. Nízké hodnocení není na místě. Stallone je zde naprosto bezkonkurenční. Rozhodně mě to bavilo víc než originál s Funesem. ()

zurivymlok

Ne a ne a ne. Nemyslím si, že by byl Stallone tak hrozný herec jak mnozí tvrdí, ale komediální potenciál v sobě fakt nemá (to už jde lépe Arnoldovi). ()

logosi

říkejte si co chcete,ale tahle komedie je zkrátka vtipná od začátku až do konce.A je mi jedno,že v tom hraje Stallone.... ()

agent_barton

Výjimka potvrzující pravidlo... toto je jeden z nejlepších amerických remaků francouzských komedií, jaký kdy byl natočen. Možná mě někteří z Vás budou nenávidět za to, co teď napíši, ale tato verze se mi prostě líbí mnohem více než originál s Louisem de Funèsem z roku 1967. ()

RoyBatty444

Americký prepis francúzskej klasiky od Funesa sa do istej miery podaril. Situovaný do talianskej štvrti s mafiánmi a kompletným klišé. S patričným tempom a atmosférou divadelného predstavenia. Pre mňa je nezabudnuteľná úvodná scéna s Kirkom Douglasom, pri ktorej som si išiel prvý krát skoro cvrknúť, ma berie po každý krát. Sly zvláda ťahúnsku rolu dobre a to robí z filmu príjemnú oddychovku. Nasadené tempo bohužiaľ nevydrží až do konca. ()

Lucka07

Viděla jsem obě verze Oskara, a musím říct, že tento nový způsob podání není vůbec špatný. Bavila jsem se od začátku až do konce. Stallonemu seděla role mafiánského drsňáka jak zadek na nočník. Na jeho manželce, Ornelle Muti, jsem mohla oči nechat. Role rozmazlené dcerušky se Marisa Tomei chopila opravdu věrohodně, někdy až přespříliš afektovaně. Humor byl čistý, prostě starý dobrý Hollywood, jak už tady někdo psal. ()

ardeas

Je to síce priserne trapne, ale vtedy mi to sadlo az do dnes, no vidiet to teraz 1x bola by som dala nižšie hodnotenie, zial nostalgia :) ()

Doffy

Klasická divadelní komedie o jedné malé lži která vyústí v celou síť komplikovanýcj lží. Velice jsem se pobavil. Stallone by měl dělat víc komedií. ()