Když se Richard (Johnny Depp), světem protřelý univerzitní profesor, dozví lékařskou diagnózu, která mění celý jeho dosavadní život, rozhodne se zapomenout na veškerou přetvářku i konvence, aby zbytek života prožil nevázaně a odvážně, s kousavým smyslem pro humor a nádechem bláznovství a pošetilosti. Postupně se stále více oddává všem myslitelným neřestem – alkoholu, tabáku, sexuálním požitkům a urážení těch, kteří ho štvou. S vědomím blížícího se konce ale dospívá k poznání veliké životní pravdy. Učí se smířit se všemi, kterým předtím ublížil a koho má hluboko ve svém srdci rád. (Bontonfilm)

joker30

Johny je späť ! Po dlhej dobe neukázal Sparrowa, ktory ho na nejaký čas zdá sa pohltil. Smutnokrásny film o kráse života a vôli žiť nájdenej možno neskoro ale predsa 90% ()

Biopler

Prepadák. Sračka. Nechápem, že Depp do takéhoto projektu vôbec šiel. Scenár je 100x vyvarená voda, herci nevýrazní a tak poteší len uhladený vizuál. ()

figliar

Tragikomédia o živote a jeho nástrahách, o tom ako sa treba z ľahkosťou a nenútenosťou vyrovnať s tým, čo nám prinesie. Elegantne dojemné, úprimne skutočné. Príbeh síce nieje originálny, ale Johnny tu opäť ukazuje jeho všestrannosť a to, že jeho herectvo nestarne. ()

Razzor_82

Poslední tažení učitele Richarda životem, po tom co se dozví tragickou diagnózu. Rozjezd byl hodně slibný ale po půl hodině to upadne do neskutečné nudy a konec se snaží zahrát na citovou notu ale pod tíhou špatně načasovaného černého humoru, se to utopí v šedi. Některé scény třeba se studentem v kanceláři byli hodně bizarní. Bohémský život s alkoholem a marihuanou nebyl vůbec záživný. Z Deppa jsem začal mít neskutečnou depku! 4/10 ()

Maximilianus

Celkom prekvapenie. Johnny Depp konečne dostal serióznu rolu aj keď miestami môže pripadať veľmi blízko jeho skutočnému životu. Možno by som uvítal viac školských eskapád a menej citových výlevov nakonci, ale tak to asi má byť. Príjemný a aj zábavný film o živote. 7,5/10. ()

rublik05

Johnny Depp opět exceluje. V této poněkud nezvyklé one man show vážné roli dokonale projevuje svůj herecký talent. Celý film neskutečně táhne, od začátku až do konce. Role pana profesora mu dokonale sedla. Děj filmu je vcelku jednoduchý a už několikrát omílaný, ovšem filmu hraje do karet především Deppův talent, charisma a komediální prvky. Musím i vypíchnout skvělé hudební podbarvení. Za mě maximální spokojenost. 8/10. ()

Elii

Ubrala bych hvězdičku (na 3*) za posledních 10 minut, který mě skoro rozervaly (i když se to dalo čekat). Ačkoliv film nenabídl nic zcela originálního, kvůli Deppovu úžasnýmu ztvárnění hlavní role a kvůli takové "jemnosti" od začátku do konce.. musím zůstat u 4*. ()

haWranka

Hodnotit tenhle film je pro mě dost těžké. Je to dobrý film - plný černého humoru, smutku i radosti, hudba je nádherná, moc se mi líbí i ten obraz (takový vintage) a hlavně jsem nesmírně ráda, že můj oblíbenec Johnny konečně vzal nějakou lepší roli a opět ukázal, že je skvělý charakterní herec. Bohužel ke konci film začal padat do hrozného patosu a tvůrci mě nedokázali už ničím překvapit (v průběhu se jim to povedlo, nebudu spoilovat, ale jedna scéna mě dostala a opravdu jsem ji nečekala:) a i tu závěrečnou scénu jsem přesně odhadla. Celou dobu jsem chtěla hodnotit výš, ale těch několik srdcebolných proslovů mě přimělo jít s hodnocením dolů. Ovšem ještě jednou připomínám, že film je to opravdu dobrý a zaslouží si shlédnutí. ()

Dave Lister

Poslední semestr není žádné veledílo, ale také se tím být nesnaží. Je v něm něco patosu, trochu klišé, ale přesto je to velmi zábavný a pohodový snímek. Film o smrti trochu jinak a přesto jsme něco podobného už viděli. Nicméně jiná a civilní role Johnny Deppa, mu absolutně sedí. Depp si poslední léta nevybíral ty nejlepší scénáře, ale role Richarda mu byla opravdu šitá na míru. Poslední semestr utekl jako voda a najednou byl konec. Viděl jsem mnohem lepší snímky, ale tento se mi opravdu tak nějak líbil a to díky našemu starému Johnnymu. ()

Terminer

Profesor je takový ten malý hezký film, který ale narozdíl od některých jiných malých hezkých filmů má geniální herecký výkon známého herce (v tomto případě Johnnyho Deppa). V jeho podání působí i ty opravdu smutné, beznadějné okamžiky s mírným nadhledem. A ty šíleně humorné zase jako zjevení z jiného světa. Obávám se jen, že tento film je tak málo známý, že bude dosti opomíjený, a to i přesto, že se jedná o jeden z lepších Johnnyho filmů za poslední léta. ()

denulik

Tá polopatistickosť morálneho zdelenia bola na škodu, ale áno, pobavila som sa na tom cynickom, čiernom humore rozhodne viac ako som pôvodne očakávala, takže prižmúrim očko a dám to za štyri. ()

Telemachus

Nemyslel jsem si, že ještě někdy spatřím Johnyho ve skvělé civilní roli. O to více jsem překvapen a potěšen, že to v sobě stále má. Bravurní! ()

Meev

Tak tenhle film jsem si prostě užil. Vychutnal každou jeho vteřinu, jak to jen šlo. Johnny Depp se do role absolutně potopil a já mu jeho místo ve filmu sežral i s navijákem. Rozdělení na kapitoly je ukrutně dobrý záměr a vydařil se. Film se tváří jako klasický snímek o nemoci, ale nic klasického to není. Je to jiné než ostatní filmy. Toto je krása. ()

qbic

Dabing pro mě byl utrpení, bez něj by to mohly být i 4* Námět dobrý, Depp dobrý chybělo mi něco hlubšího, alespoň na závěr. Humor nijak zvlášť třeskutý, depresivní to taky úplně nebylo, takové oscilování kolem průměru. ()

wege

Plytký scénář, Depp hrající v podstatě sám sebe, podotýkám, že skvěle. Ale bohužel ani on to nedokáže zachránit. Ve filmu rozehráno spousta drobných minipříběhů, které zůstaly bez konce. Škoda, stopáž filmu nebyla zase tak velká, aby se do ní dalších 20 minut, kde by se to dohrálo, nevešlo. ()