Dallas 63

Mysteriózny / Thriller
USA, 2016, 7 h 6 min (Minutáž: 42–81 min)

Tvorcovia:

Bridget Carpenter

Predloha:

Stephen King (kniha)

James Franco, Sarah Gadon, George MacKay, Chris Cooper, Cherry Jones, Daniel Webber, Kevin J. O'Connor, Lucy Fry, Nick Searcy, T.R. Knight, Brooklyn Sudano (viac)

Kdybyste měli možnost změnit minulost, udělali byste to? Středoškolský učitel angličtiny z Maine Jake Epping se po rozvodu sejde se svou bývalou ženou ještě naposledy v kavárně, aby podepsal potřebné listiny. Když jej při tom pozoruje majitel kavárny a jeho přítel Al Templeton, rozhodne se Jakeovi prozradit své tajemství, které nikdo jiný nezná. V kavárně jej pošle do temné komory a rázem se propadne do roku 1960. O tom, že se nejedná o výplod fantazie Jakea rychle přesvědčí tím, že mu předvede, že vše, co udělá v minulosti, se po jeho návratu projeví v současnosti. Al měl díky této komoře jediný celoživotní sen, zabránit atentátu na prezidenta Kennedyho 22. listopadu 1963. Když viděl Jakea se svou bývalou ženou, uvěřil, že on je tím správným, kdo by to mohl dokázat. Jemu již síly nestačily, proto se v ten okamžik vydal na svou poslední cestu komorou, aby pro svého nástupce vše připravil, a než byl Jake v kavárně hotov, byl Al zpět. Jake se nejprve zdráhá, po dlouhém váhání však nakonec svolí a vydá se do roku 1960. Zde však zjišťuje, že minulost se nenechá jen tak lehce změnit a hodlá se bránit... Seriál z roku 2016 kombinující špionážní tématiku s cestováním v čase byl natočený podle bestselleru Stephena Kinga z roku 2011. Ústřední roli nenápadného učitele, který se rozhodl rozklíčovat okolnosti, a nakonec i zabránit atentátu na J. F. Kennedyho, ztvárnil James Franco, který byl zároveň i producentem seriálu. V dalších rolích se představili i Chris Cooper, Sarah Gadonová, Lucy Fryová, George MacKay nebo Daniel Webber. Stephen King nesl v hlavě nápad na napsání knihy již od roku 1971, ještě před vydáním svého prvního díla. Pro účely knihy procházel spolu se svým dlouholetým přítelem a poradcem Russem Dorrem mnoho archivních materiálů ohledně samotného atentátu i tehdejší doby, aby naplnil svou vizi o věrohodném vylíčení událostí, které jsou stále předmětem nevysvětlitelných narativů i nejrůznějších konspirací. (Česká televize)

Chrustyn

Miniseriál, který na papíře působí o něco působivěji, než jakým nakonec je, ale pořád se jedná o velice kvalitní kousek na téma cestování v čase. Film pracuje se základní myšlenkou, kdy každá změna v minulosti, způsobí zásadní změny v budoucnosti a že i záchrana JFK nemusí přinést nic dobrého. Upřímně jsem čekal něco napínavějšího, ale v rámci 8 dílů bylo jasné, že téma záchrany amerického prezidenta, nebude to jediné, byť dokonce nejhlavnější.Slabší 4*, za některé slabší díly a občas zbytečnou roztahanost. ()

JohnCZ

Velice zajímavá minisérie, která i přes trochu fádní námět (pro neamerického diváka) přináší velice povedenou adaptaci prý výborné knihy od matadora hororového a sci-fi žánru - Stephena Kinga. Těch 8 epizod je dějově dost bohatých, možná místy až zbytečně překombinovaných, avšak pro diváka velice přívětivých. Kdo čeká typický kingovský drsný thriller, nejspíše bude zklamán. Ač se to nezdá, 11.22.63 je dost limonáda a mimo několika drsnějších sekvencí nejde v thrillerové rovině nijak zvlášť do hloubky. Konspirační thriller to opravdu není. Hlavním tahounem je především parádní atmosféra 60. let. Po technické stránce nemám prakticky co vytknout, herecky rovněž ne. Jamese Franca mám osobně velice rád a jeho upřímně působící herectví a charisma celkově zklame jen málokdy. Postava Jakea Ambersona mu tedy sedí jako málokterá role. Sarah Gadon jako Sadie je také super a v momentě, kdy se hlavní dvojice seznámí, už je tak nějak jasné, jak to všechno dopadne. Závěr totiž moc nepřekvapí a i když si člověk samozřejmě nedomyslí všechno, taková ta odhadnutelná šablona zůstává. To je kromě trochu nevyrovnaného tempa (např.: zápletka ohledně ztráty paměti je úplně zbytečná a křečovitá, ostatně jako pár dalších věcí napříč celou sérií) rovněž má jediná výtka. ()

M.i.k.e

po 6 dílu...možná sem čekal trošku víc,ale nemůžu říct,že by to byl nezajímavý kousek.King sice nepatří mezi moje oblíbence,ale z toho co jsem zatím viděl mám mnohem radši tyhle jeho mysteriózní věci než horory.Francova účast je fajn,stejně jako celá ta retro atmosféra 60.let.jsem zvědav co přinesou poslední 2 díly...80% ()

spaceboyCZ

Výborná minisérie, kde každá zahraná role je koncertem sama o sobě. Skvělý James Franco, Geroge MacKay, Daniel Webber, stejně jako herci ve vedlejších rolích v čele s charismatickou Tonyou Pinkins alias Miss Mimi. Co bych ale vytknul, je až příliš časté sklouznutí k romantickému patosu, které není pro samotný děj až tak důležité, vyměnil bych ho raději za předložení historických faktů. Nicméně, tím by se asi zmenšila divácká základna. Rukopis Abramse je velmi dobře čitelný, některé scény mi připomněly jeho Fringe <3 ()

HoneyBunny

Dlouho jsem neviděla seriál, kde by se tak povedla retro atmosféra. Šedesátky tu vypadají kouzelně (bonbonkově barevné s hitovkami jako Soldier Boy nebo And then he kissed me v rádiích luxusních kadilaků... však to znáte) - dokud se neprojeví (bohužel umírněný) Stephen King a v příběhu se neobjeví temné podtóny. A myslím tím zvrácené/zlé/pomatené lidi, ne minulost, která se hrdinům snaží zabránit, aby něco změnili (tenhle nápad mi nepřišel úplně dotažený). Ve střední části se série trochu vleče, ale Franco má charisma a herecký talent, který diváka přes toto přenese. Jeho romance s Sadií je uvěřitelná a stane se z ní srdce série. Nakonec mi vlastně na tom Kennedym až tolik nezáleželo... Konec předvídatelný, ale i tak tenhle seriál doporučuju, je to příjemně strávených několik hodin. ()

• Když Jake (James Franco) vypráví Sadie (Sarah Gadon) o tom, že přichází z budoucnosti, tak ji mimo jiné zmíní i rok narození 1978, což je zároveň i skutečný rok narození Jamese Franca. (freelex)
  • Ve scéně, když se Jake (James Franco) vrací zpátky do roku 2016, je vidět, že v místě, kde prochází časem stojí černé auto a před ním strom. Tento strom se nepřirozeně hýbe, takže je nejspíš přidán digitálně, ale je chyba v grafice. (Ace.A.T.L.)
  • V této epizodě se objevil i odkaz na seriál MASH (od r. 1970), když Jake Eppings (James Franco) říká, že sloužil u MASH během války v Koreji. (R.K.)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)