Spider-Man: Paralelné svety

• Česko Spider-Man: Paralelní světy (viac)

Nosiť modro-červenú masku nikdy nebolo nebezpečnejšie! Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera? (Itafilm)

Blackhand47

Sony se po letech opravdu vytáhlo a stvořilo animák ve zcela specifickém animačním stylu, který skloubil dohromady 2D i 3D prvky a zároveň si pohrál se základními funkcemi komiksu. Když jsem koukal na úplně první trailer, nebyl jsem si jistý, jestli to bude ono, ale s každou další ukázkou se mi to líbilo stále víc. Samotný film tak působí naprosto fantasticky a ke všemu je doplněn ještě senzačním soundtrackem. Co můžu u filmu ještě pochválit je práce s jednotlivými záběry a "kamerou". Tak dobře udělané přechody a průlety jsem už dlouho neviděl. Co u díla trochu pokulhává je zápletka, kdy několik postav nemá dostatek prostoru a ani hlavní děj nepřináší nic nového. Ve finále výsledku však film patří k tomu nejlepšímu, co loňský rok nabídl a vůbec se nedivím tomu, že snímek dostal Oscara za nejlepší animovaný film. 85% ()

salalala

Scenáristická ruka Phila Lorda je na filmu znát v každé vteřině, protože Spider-Man: Into the Spider-Verse je originální animák, který nezasvěcenému divákovi během dvou hodin představí historii Spider-Mana a důvody toho, proč v komiksových příbězích několikrát změnil identitu. Trojice režisérů nastolila velmi svižné tempo, v němž je prostor na inteligentní a chytrý humor, především ale na lahůdkovou vizuální stránku, která evokuje komiks a možnosti komiksového média využívá na absolutní maximum. Z výsledku je vidět, že tvůrci nemuseli dělat žádné kompromisy a nepotřebují se nikomu zavděčit, protože snímek je spíš pro dospělejšího diváka, který ocení tuny odkazů a režijních nápadů. Výtečný je též originální dabing, který přichází se zajímavými a relativně hvězdnými hlasy, které se naprosto vyřádily a dodaly už tak zajímavým postavám další rozměr. Podobně jako u dalších "lordovek" je tu ale těch vjemů, vizuálních kouzel a scenáristických vychytávek tolik, že je na první zhlédnutí nelze všechny zpracovat, což maličko mrzí, tolik to ale nevadí. Spider-Man: Into the Spider-Verse je nejlepší komiksový film vůbec za poslední roky, k čemuž mu pomáhá i to, že je animovaný a může si dovolit věci, které by v hraném filmu neprošly a nefungovaly. 90 % ()

CarnTheNunya

Já jsem tenhle film jednu dobu i dost chtěl vidět, ale postupně můj zájem odpadl, což je nejspíš tím, že už mé nadšení pro tyhle "superhrdinské" věci není takové jako dřív a to bude tentokrát opět "nejspíš" tím, že existuje spousta příběhů, která by se dala za "superhrdinské" nazvat, ale chybí jim nějaké ty okázalé obleky z latexu a nejlépe ještě s pláštěnkou, nebo snad honosné kovové brnění, které umí ze zadku střílet paprsek. Mi však u tohohle filmu nevadí ani ta okázalost, ale především to, že ani pořádně nechápu jeho myšlenku, nebo spíš lépe řečeno to, co mi má dát do života a že se tvůrci o něco takového fakt snažili, jelikož hlavní postava Miles Morales měl na konci i nějaký krátký proslůvek, ale jak jsem již psal, tak jsem prostě nepochopil jakou lekci mi tenhle snímek měl udělit, každopádně když budu ignorovat tohle, tak dostanu krásně vypadající animovaný film a jenom teda tu hudbu tam mohli vybrat daleko lepší. Abys jinak čtenáři tohohle komentáře věděl, tak já dřív býval hodně zaujatý do Marvelu a v době, kdy jsem tuhle písmenkovou zeď sepsal, tak mám doma ještě stále i nějaké komiksy a nejen od Marvelu, ale i dokonce několik od DC (Je mimochodem alespoň pro mě velice vtipné, že DC má doslova být zkratka "Detective Comics" a jak DC má u aktuálního názvu ještě ten přídavek "Comics", tak by se to celým názvem mohlo klidně číst jako "Detective Comics Comics"). Asi budu mít na tenhle film jiný názor než většina, ale tak to už někdy u mě bývá, páč si prostě rád dovolím mít jiný názor a pro mne tady "Spider-Man: Paralelní světy" zkrátka nejsou žádná sláva. ()

TominoLa

Nejsem už moc velký fanoušek Avengers a vlastně i většina comicsů už mě poslední dobou nudí. Tohle, ale příjemně překvapilo. Slušný příběh a je neskutečné jak skvěle zvládli tolik postav. Toho jsem se docela obával. Černý Spider-Man a ještě není jediný ... dost záporných postav a přesto to skvěle šlape. Rozhodně je Miles lepší než jeho dva poslední kolegové. Zda bude dvojka tak se budu rozhodně více těšit než na tenhle. Kdo má rád comics tak by neměl vynechat. Takhle nějak by to mělo vypadat. Opět nechyběl Stan Lee. :) Jediné co mi kazilo dojem byl český dabing. Po druhé už jedině originál. ()

kajas

Věřím tomu, že kdybych byla komiksový fanda, užívám si každou scénu/okénko. Vizuálně je nový "Spider-Man" skutečně velmi působivý, na druhou stranu mě čas od času rušila místa schválně nasnímaná "rozmazaně", jako kdybyste si v IMAXu sundali 3D brýle. Příběh o paralelních světech mě paradoxně bavil nejvíc, dokud se potkávali pouze dva Spider-Mani, další dimenze už vedly k mírnému překombinování děje. O zábavné momenty ale není nouze, povedl se i český dabing. Skoro 4*. ()

Aleee89

Nevím, proč jsem Spider-Mana: Paralelní světy tak dlouho odkládala. Kdybych měla film popsat jedním slovem, bylo by to slovo cool. Moc se mi líbil netradiční příběh, mělo to vtip, švih, spád a nápady a hlavně úžasnou grafickou stránku doplněnou spoustou vychytávek, kdy to člověku nejednou připadalo, že se dívá na stránku papírového komiksu. Ve světě blockbusterů z tohoto prostředí se zajisté jedná o zjevení a osvěžení. ()

Petroff

Nejlepší komixovka, nejlepší animák, nejlepší superhrdinskej. Tohle uvidím mockrát. EPILEPSY HIGH WARNING! Posledních 30 minut je prostě moc, moc blikajících a totálně násobně úplně jinde, než je možný v hraných CGI filmech. ()

Eldrick

Úplně náhodou jsem na tohle narazil v bedně a první, co mě zarazilo, bylo, že Spider-Man je teď latino-negr, co nosí Air Jordans 1. Chvíli jsem nad tímhle politicky korektním trendem kroutil hlavou, abych se nechal pohltit dějem a vizuálem. Naposledy mě takhle komiksový animák bavil, když jsem byl ještě harant a koukal jsem na tyhle superhrdinský animáky na Cartoon Network, takže návrat v čase v novém hávu se zdařil. ()

Axis

Z kina si odnáším pořádnou facku do ksichtu o kterou jsem si koledoval a podobný pocit jaký jsem měl při prvním Kick-Ass. 9/10 ()

mikinhoo

Asi nejlepší film o Spidermanovi. Přináší zajímavé téma, příběh vůbec nenudí, suprová akce a velmi zábavné dialogy i monology. Nelze tomu nic vytknout. ()

honajz2

Osud tomu chtěl a stane se, že půjdu příští týden do kina na dvojku. A to jsem tvrdil, že na Marvel do kina nikdy nepůjdu, kromě Strážců Galaxie (kteří teď v kině jsou a popravdě mě v současnosti jiný film víc neděsí, jelikož se obávám, že to celé bude šíleně patetické), ale stane se a o pozadí se asi víc rozepíšu až u komentáře k dvojce, kde se asi budu muset obhajovat víc. Spolu s tím mi ale došlo, že jsem doposud neviděl jedničku a tak jsem se k ní konečně dokopal, abych pak byl v obraze. A zpočátku jsem byl dost překvapený, protože mě to kupodivu docela bavilo. Sice to je cílené hlavně na nerdy a odpovídá tomu snad úplně všechno, ale naštěstí to není jenom pro ně, protože Milese aspoň nikdo nešikanuje a není to jen úplný, světem nepochopený chudáček. S humorem je to jak kdy, místy je typicky marvelovsky trapný, ale našly se i docela ucházející gagy. Hodně tu dělá i forma, která se nejvíc přibližuje estetice komiksům a jako úplně první přichází s tím, jak by vizuálně tyhle filmy vypadat měly. Bylo prostě poznat, že si s tou formou skvěle vyhráli a to i do různých detailů, ve kterých nejspíš jsou skryté odkazy pro zasvěcené. Mě osobně celou dobu forma nebavila a místy mi přišla přehnaně přebarvičkovaná, ale ocenit jsem ji dokázal po celou dobu. I na tu trhavou animaci postav jsem si nakonec zvykl. Horší to ale bylo se vším ostatním, protože z docela příjemné oddechovky se stal další typický Marvelový film plný patosu, vnitřními dilematy ústředního hrdiny o tom, že není dostatečně skvělý a připravený být novým Spider-Manem pro svůj svět, totálně trapných siláckých hlášek, nezbytného digitálního bordelu na závěr a se sentimentálním poselstvím o tom, že každý můžeme být superhrdina a podobné kecy. Dokonce tam to poselství zazní dvakrát, dokonce skrze citát Stana Leeho. I těch dobrých hlášek výrazně ubylo a snad jediné, co mě v druhé půlce dokázalo pobavit, byla noirová verze a anime verze Spider-Mana, ale snad jen když se tam poprvé objevili. Jak se to u kohokoli snažilo být vážné a emotivní, smál jsem se o dost víc, protože ty postavy jsou natolik prostoduše, pseudo-hluboce vykreslené, že je pro mě vždycky spíš k smíchu to, když mám u nějakého momentu dojetím brečet. Tenhle žánr prostě nedokážu brát vážně, to by to muselo být chytřejší než je a to se nikdy nestane, protože by pak ten žánr nemohl ve své podobě fungovat. Prostě pro mě ty komiksovky nejsou, no. Pokud si teda ze sebe celou dobu nedělají nonstop srandu, to je pak jiná, ale to se zatím povedlo jen jedinému filmu a zbytek je to samé dokola, jen občas je to lepší a občas otřesné. Tohle vidím mezi dvěma a třemi hvězdami, ale prozatím zaokrouhlím nahoru, protože i přes všechny výhrady jsem si po dokoukání nepřišel jako po lobotomii a taky to nebylo celé tak směšně přehnané svojí velikostí jako kterýkoli díl Avengers (a to jsem se bál, že bude). Jestli mi ale dvojka sedne z nějakého zázračného důvodu víc a uvidím, že to jde zvládnout lépe i pro ty, kteří nepropadnou všemu se značkou Marvel nebo DC (s čímž vůbec nepočítám, spíš naopak), tak tu půjdu klidně dolů. Slabé 3* () (menej) (viac)

ilemas odpad!

Nesnáším komiksy, nedívám se na komiksy. Tento jsem náhodi zahlédl v tv při přepínání programů , z obrazovky na mě vyjela nějaká děsná slátanina, tak jsem chvíli čuměl co to točí za blbosti a nechápal jsem. To by se mě nelíbilo i kdyby mě bylo 12 let. Už v té době jsem nesnášel Supermana a podobné kraviny. Odpad odpadů. A co mě hlava už vůbec nebere je tak vysoké hodnocení. ()

M.i.k.e

i když mě trochu záhadně (jakožto fandu všeho komiksového) hype kolem Spider-Versu minul,docela jsem se těšil až zjistím,zda ty nadšené reakce jsou oprávněné...a ony opravdu jsou.Paralelní světy totiž nejsou jen tuctovým animákem,ale nabízí rovnou nejlepší,nejkomiksovější a nejnabušenější film o Spideym,který doposud vzniknul.Hodně je tu vidět účast pánů Lorda a Millera,kteří už v prvním Lego Movie (a koneckonců i v Zataženo občas trakaře) ukázali,že nápady jim rozhodně nechybí.Co víc,nejen že nový Spider-Man doslova nápady přetéká,ale funguje výborně i po scénáristické stránce,nechybí mu humor a dokonce ani poměrně slušně emocionální chvilky.Skoro samozřejmostí je super dabing s účastí slavných tváří a výborný soundtrack.Pokud by se měl vybírat modelový animák,který je moderní a osloví celé spektrum diváků od nejmenších po dospělé,byl by tohle jeden z vrcholných kandidátů...90% ()

Wiikii

Nejprve jsem byl přesvědčený o nízkých čtyřech hvězdách, protože mě film iritoval svým pubertálním podáním a když jste staří, tak Vás tento styl trochu otravuje, stějně jako nejstaršího Petera občas otravoval černej Spider-man Miles, hold to je úděl lidí starších dvaceti let. ... Ale zase více oceníte jiné stránky například multivesmírovou realitu, ve stylu japonského anime, kde nechyběl robot či klasický starý kartoon v podobě pavoučího-vepřového či celkové vyprávění s efektami z papírového komiksu. ... Příběh je jednoduchý, ale zajímavě originální kdy každý Spider - xxx má svůj charakter založený na svém pohlaví, vesmíru, věku či typu inspirace jako tomu bylo u Spider- Rorschacha nebo alespoň mě tak přišel. :) .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Vyhy

Skvělá animace, hudba, plus za odvahu pustit se do jiných dimenzí. Má to mouchy, ale rádi je odpustíte. Povedený snímek, který často sklouzává citelně ke komiksu,což je dobře, a má spoustu narážek na jiné pavoučí filmy. Za mě spokojenost! ()

Figu

Akční animák i pro dospěláky, kterej baví, má grády a luxusní tempo! Vizuální stránka filmu je parádní, hyperaktivní kamera tomu dává šťávu, příběh je fajn a časová stopáž mizí rychlo stejně jak čerstvá vejplata z účtu. Plusový body dávám i za sem tam nějakej vtípek. Za mě opravdu překvapení a spokojenost. Prostě barevnej paralelní svět v hrsti! 80% ()

William_

Nádherná komiksovka se spousty krásných scén a narážek nejen na minulé spiderfilmy, ale především s obrovským přesahem do dalších dílů, kde se Miles ocitá v paralelních světech. 10/10. ()

Lexonka97

Nabušená žánrovka, jak se patří. Se vším všudy se jedná o jeden z nejautentičtějších komiksových filmů s tím nejlepším vizuálem. Obrovský potenciál, skvělý svět, sympatické postavy, které si zamilujete a mnohem víc. 10/10! ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (viac)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)