Spider-Man: Paralelné svety

• Česko Spider-Man: Paralelní světy (viac)

Nosiť modro-červenú masku nikdy nebolo nebezpečnejšie! Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera? (Itafilm)

PeDe

Vizualne uchvatne. Vyborny soundtrack. Jedine co by som malinko vytkla je scenar. Ale krasne sa na to pozera, kazda scena je animatorsky premakana k dokonalosti. ()

Nortizop

Wow. Vizuály naprosto dokonalé. Nasvětlení i jednotlivé detaily scén přes záři lamp v temných uličkách New Yorku, sněžení na hřbitově a tabule popsané rovnicemi dávajícími smysl po mokré mrakodrapy v pozadí si mě získaly. Nic nebylo odbyto a i scénáristicky brilantně zvládnuto od akčních honiček, bojových scén i dialogů vše do sebe hezky zapadá a nic není samoúčelné, tak to má být. Moje skeptické já ač již po první polovině bylo velmi příjemně překvapeno stále čekalo kdy tam vklouzne nějaké to nepříjemné cliché, nebo se pokoušelo předvídat dějové zvraty, avšak marně. (spoiler: ano, že uncle Aaron může být jeden ze záporáků jsem si spojil o chvilku dříve než by je to explicitně ukázáno, ale to je v pořádku). Výsledem je tedy filmová perlička, kterou jsem opravdu nečekal. ()

KuceraJohny

Jako všem mi nejdřív přišlo divné že chce sony natočit celovečerní animovaný film o spidermanovi, v době kdy se Tom Holland prohání po boku Avengers a ještě k tomu místo Petera Parkera se zaměřit na mladého Milese Morales. No a ono to nakonec bylo super. Animace byla úplně jiná než u klasických animáků, byla taková víc detailnější a je to poznávací znamení tohoto snímku. Příběh je skvělý, není nijak dokonalý, ale opravdu se při něm nenudíte. Trochu mi přišel horší záporák v podobě Kingpina, ale nic hrozného. Všichni spidermani byli zajímavý, ale bylo vidět že někteří zkrátka vyčnívají. Rozhodně bych film doporučil superhrdinskému fandovi nebo aspoň někomu komu se líbil spiderman, ale pro veřejnost která se zaměřuje na jinou sortu žánrů, to asi nebude žádná super podívaná. I přesto že animace nebyla vůbec špatná ba naopak musím říct že ve hrané podobě by to bylo asi dokonalé. Na druhou stranu v animovaném filmu se dá více experimentovat, ale nejlepší je furt trilogie s Tobeym. ()

as-minor

Kreativitou naplnená animovaná sonda objavujúca nové možnosti ako podať príbeh o Spider-Manovi. A tiež podmanivá komiksová video animácia s neuveriteľným množstvom geniálnych a originálnych nápadov, ktorá v sebe skrýva aj úžasnú metaforu toho, že za maskou hrdinu môže byť akákoľvek tvár akéhokoľvek človeka, a pritom nezáleží na jeho vzhľade, životnom štýle, názoroch, ale pokiaľ koná dobro v prospech iných vždy bude hrdinom. Film tiež srší množstvom podarených hlášok. Mňa osobne najviac bavil Noir Spider-Man, ktorého by som si vedel predstaviť i v samostatnom filme. Jeho šarm a každá replika, ktorú vyslovil stáli za to. Som rád, že kreativita - a to ako vizuálna, tak i príbehová - ešte z plátna nevymizla a existujú diela, ktoré dokážu diváka veľmi milo prekvapiť. ()

dragonfire

Já na ty animovaný superhrdiny fakt nejsem, trailer mě nezaujal, film jsem si pustil jen tak z nudy, a taky že mi ho dost přátel doporučilo. Po "Daleko od domova" jsem nečekal nějaký terno, ale stejně... Tohle je můj šálek kávy, jinak řečeno druhu, který jsem tolik nikdy nemusel, přesto mi zachutnal. Příjemně mě to překvapilo, naladilo to pohodovou atmosféru, byl to i docela vtipný a parádně zamotaný kousek. Pokud jste na vážkách, dejte tomu šanci alespoň 20 minut a uvidíte sami. Za mě výborný! ()

Apofis28

Musím říct, že tento počin mě vizuálně zklamal, příběh výborný ale nějak jsme se nedokázal srovnat s neustálými záblesky barev a chaosem akcí, přišlo mi to neskutečně přeplácaný. Škoda ()

Bogrant

Fantastickou štylizáciou urobený komiksový film, ktorý je nabitý skvelou nápaditosťou, akciou, humorom, cool hudbou a postavami a ktorý navyše je kvalitný aj po stránke obsahovej a nie len tej technickej. Hoci pravda, nemusel by až toľko dimenzovať a tak často meniť farby, pretože chvíľkami to je Spider-Man tak trochu naruby. Treba však dať klobúk dole pred tvorcami za vytvorenie takejto parády. ()

AdelleR

Wow. Pořád váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami, protože tohle bylo sakra něco. Brutální chaos, který ovšem funguje. Animace je de facto rozpohybovaný komiks, na což jsem si chvíli musela zvykat, ale po této stránce to je potom pecka, příběhově to je nadupané, v jednom kuse jsem se chechtala a taky v jednom kuse slzela. Callbacky na všechny ostatní Spider-many i další superhrdiny byly skvělé, zkrátka jsem si tuhle jízdu fakt užila. ()

Dusty56

Na animovaný film je to nadprůměr, ale přeci jen až taková bomba to není, něco tomu chybí. Humor to není, je to spíš v ději. Po skvělé první půlce mě další část už nedokázala zaujmout, tak jak bych čekal. Dokonce jsem se i ke konci, i když to furt mělo zajímavé pasáže, trochu nudil. ()

Ondak

Film dle mého spíše cílí na mladší publikum, ale příběh není vyloženě špatný. To hlavní co bych chtěl vyzdvihnout je zpracování. Animace i styl jsou prostě krásné. Chvíli jsem se rozhodoval i o hvězdě navíc, protože film patří k nadprůměru, ale prostě to pro mě není dost dobré. Dovedu si představit pokračování univerza v podobném duchu a snad bych se na to i těšil. ()

Milo384

Tak takto si představuji rozpohybovaný komiks. Skvělá animace, poutavý příběh. Humor opravdu fungoval. Zatím určitě nejlepší Spider-Man. Díval jsem se s dětmi a ty byly unešené a vůbec se nenudily. Takže plné hodnocení. ()

flyer.nick

Za mne asi o fous horší než nejnovější hraný Spider man, přece jen návrat starých známých u mojí generace je TOP, ale pořád super v mnoha ohledech, celé je to natolik nové a originální, že v dnešním světě, kde studia chrlí jeden superhrdinský film za druhým a kde jsou všechny jako přes kopírák, je takováhle svěží věc prostě vítána s otevřenou náručí. U mne to vede hlavně vizuální stránkou, jak už tady někdo psal, vznikla nová kategorie, živý komiks, a taky ne úplně trapným způsobem vystavení a hlavně představením členů týmu. ()

Holly_Molly

To už je to tak dlouho?! Šílený jak to letí...pokračování je za rohem a vzpomínky úřadujou skrzevá revoluční "low-frame" komiksovou animaci a klasicky supr dojemnej příběh dobráka Spajdýho, plnej zvratů, postav a neokoukanejch nápadů. <3 ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (viac)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)