Filmová legenda Terminátor má za sebou niekoľko nie príliš úspešných pokusov o nadviazanie na prvé dva diely, ktoré sa právom radia medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias. Prečo by sa to malo tentoraz podariť? Pretože sa k tejto ságe vracajú dve kľúčové mená s ňou spojené. James Cameron nový film nielen produkoval, ale zároveň viedol celý tím, ktorý pracoval na scenári. Linda Hamilton sa opäť po rokoch stala Sarah Connorovou, ktorú súboje na život a na smrť s dvomi Terminátormi premenili na ultra drsnú hrdinku. Je naučená nikomu neveriť a spoliehať sa len sama na seba. V epickej bitke proti zdanlivo neporaziteľnému nepriateľovi budú Sarah pomáhať Grace (Mackenzie Davis), hybrid človeka  a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). Aj tak však bude prevaha na strane ich nepriateľa.. (Cinemart SK)

Sekyn

Tak to máme za sebou. Možná to nezní jako věta terminátořího fanouška, ale věřte, že jsem jím býval. Předem bych rád upravil název této seriálové epizody na : Terminator: Dark Fake. V tomto filmu se nedalo věřit vůbec ničemu - citům, bolestem nad ztrátou druhých, prostě ničemu co se v nás někdo snažil vzbudit. Celý film jsem nehnul brvou. Nezasmál jsem se (to ostatně nikdo v sále a to tam div do titulků nedali příkaz" teď se směj!"), necítil jsem žádné napětí a při akčních scénách jsem usínal. Při srdcervoucích scénách, kdy se postavy psychicky hroutily jsem zíval. Přece nám nikdo nemůže tvrdit, že Sára po smrti Johna bude mít ještě nějakou sílu na to, aby se z ní stala super-babča. Kde je její motiv pro to, aby dělala to co tvrdí. Přece nám nikdo nemůže tvrdit, že se terminátor po dokončení úkolu (zabití dítěte) stane otcem tisíciletí. Proboha je to stroj! Program strojů běží, dokud se nedokončí. Když se dokončí, stroj zůstane stát! A na 99% procent bych řekl, že takový terminátor po dokončení úkolu (programu) bude mít příkaz se zničit. Přece nebude Skynet dávat lidem plně funkčního Terminátora. Mimochodem, když jsme u Skynetu, to byl aspoň důstojný a zapamatovatelný název, ale nový kyber nepřítel, jehož jméno si ani nepamatuju zněl nudně. Možná by vás taky zajímalo, proč tam do Rev-9 (taky hroznej název) celý dvě hodiny bezradně střílej, když od začátku vědí, jak ho zničit. Takže jak to mělo vypadat: Klučičí blondýna se měla vrátit v čase, v prvním souboji si měla nechat propíchnout břicho, vyndat baterku, vrazit mu jí z posledních sil do oka. Pak by to zajiskřilo, závěrečné titulky a konec. Za pěkných 15 minut by bylo hotovo nemuseli se tahat z domova důchodců dva starci a narušovat tak jejich spokojenou penzi. No a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna, ale kdo by to četl? No dávám schválně horší hodnocení už jen za to, že to celé bylo akorát recyklát recyklátu. Je to pořád to stejné dokola: vracečka časem, zabití blízkých, útěk před strojem, zničení všeho možného, střílení se vším co je po ruce (a že toho je vždycky nekonečno) a závěrem se zničí ta nejnovější, nezničitelná terminátoří mašina a ten zlej prostě nikdy nevyhraje. Ale je potřeba vymyslet ještě lepšího a ještě víc nezničitelnýho terminátora pro další film. Hlavně naivně nedoufejte, že bude jeho obsah něčím jiný :-( ()

karelhura

Akce dobrá místy trošku přepálená ale dobrá, hlášky ok, hrdinky ok, Arnold trochu min ok. Celkově tomu není nic moc co vytknout ale já prostě nemůžu dát víc, ta atmosféra z 1 a 2 tam není. Sory ale takové lepší 3 hvězdy. (Můj syn by tomu střelil 4) ()

GrooteLulu

Nemůžu napsat odpad jen tak, pouze dvouhvězdičkový dušičkový návrat zombie Sáry a usedlého Cárla, jenž terminátorství pověsil na hřebík kvůli své ženě:D, bohužel už bez Johna, zato s emancipovanou, vylepšenou, extrémně citlivou polo-terminátorkou Grace z nejstarší budoucnosti, ze které byla teleportována do téhle současnosti, aby ochránila "faginu" před Rev-9 v nejnovější verzi. Celkově to vypadalo jako pro převážně hispánské publikum fatalita na super destroy, alias 6D grafika s otřesnou hudbou, nelogické, nudné, trapné a takhle pospojované až hrůza. Dohromady všichni vytvoří "železný vztah", vysvětlí nám, že je to terminátorství vlastně už nebaví, zničí T-800, omluví se a zmizí z očí. Sára ochrání nositelku dělohy pro přežití kdoví koho, kdoví na jak dlouho, protože vlastně z budoucnosti mohou kdykoliv poslat další typ, který se bude tenhle rodokmen snažit zlikvidovat. ()

lukas.pukas.

Konečně jsme se dočkali ? Tak asi po 4řech pokusech o pokračovaní si troufám říct že ano , toto dilo opravdu nedělá ostudu a může být jako pokračování po druhém dílu terminátora , i když 3 terminátor natočen po druhém dílu taky není špatný ale třeba jako terminator genesis by zaslloužil vymazat a zbile dva tíli z budoucnosti bych nechal jak jsou :-) No pojdmě k Temnému osudu , hned na začátku mame jak už je dnes zvykem skouknout herce kompletně vyrendrovane do podoby z druhého dílu a pomoci tohoto nam to krásně navazuje a přechází nam to na volné pokračování , co si budem povídat druhý dil nam přinesl něco co nejde překonat a pokažde dostaneme v každém terminátoru to same terminatory honičky v autech a helikoptery atd , u mě je rozhodující jak na mě film působí co se týče originalnosti a realističnosti.Temný osud si myslím pěkně pohral s časovou osou natolik že si člověk mohl říct , jo proč ne .Záporák svou roly zahral opravdu perfektně , Arny si myslím že mohl dostat větší prostor a jeho postava mohla být prostě více jako Terminator , ale nějak jsem to překousnul .No ale jinak opravdu povedený kousek .79% ()

flajboj82

Na dvojku nikdy nic mít nebude, ale z těch posledních suverénně nejpodařenější...akce parádní, místy "přitažený za vlasy", ale dvě hodiny na utečou jako voda, takže žádná nuda... :-) ()

Pcermis

Prosím pošlete Terminátora už do křemíkového nebe od trojky to nefunguje a už nikdy fungovat nebude ale pořád to budou zkoušet a pořád. Xkrát rebootovaný i restarovaný děj který prostě nefunguje a fungovat už nebude a nepomůže tomu ani babička Sarah ani dědeček Arnie. To snad mělo pokračovat pokud něco tak měli pokračovat v 5 ale tohle strhnout a udělat, že Skynet neexistuje a na jeho místo se dostala Legie a že s Johna je teď Dani ne tohle ač tady každý chválí za mně to byl podobný průser jako 3 a 4. ()

Heritage

Moje pocity? Ku..a já nevím. Dva dny po zhlédnutí a já nevím kde začít. Asi to budu valit popořadě. Těšil jsem se na flashback z budoucnosti jak Téčka vychází z vody a co bude následovat! Aha, nic! Pár ran z pistolí. Proč se Rev-9 objevil přímo v bydlišti Dani? Proč neudělali že by ji aspoň chvíli hledal? Trocha toho napětí by neuškodila a hned další scéna už jsou Grace i Rev-9 u Dani na pracovišti, jak to Grace zjistila kde pracuje? U Rev-9 to asi chápu když byl s fotrem. Hergot všechno takové zrychlené, to co se nám líbilo u T1 a T2, to hledání,to temno to tu není. Arnie se mi taky moc nelíbil jak byl napsaný, jako že je Taťka, má rodinu,psa,pracuje jako člověk......nevím....Arnie má být zabiják a to buď lidí nebo jiných Téček a jezdit na HDčku. Když si vzpomenu na triky Terminátora 2 a triky z Dark Fate, vole jsem jediný komu se dnešní triky nelíbí? V T2 bylo všechno boží,krev,jiskry,zvuky všechno. Tady je takové všechno jen aby se neřeklo. No a hudba? kde byla? Hudba dělá kolikrát půlku filmu tak jako v T1 a T2, tam to nahánělo husí kůži.Až teď jsem pochopil že už nikdy nic nebude jako jednička a dvojka. Tak teď k tomu lepšímu, ale moc toho není. Gabriel Luna božíííí,strašně moc se mi líbil ten jeho výraz a i provedení Rev-9, akce se mi taky líbila i mlátičky byly cool ale už mě nic nenapadá :-(( Tři hvězdy z totální nostalgie. PS: Místo Grace mohla být nějaká prdelatá a prsatá krasavice, na Grace nešlo hledět. ()

Majestic

Nečekal jsem moc, ale vzhledem k faktu, že do filmu dost mluvil i Cameron, jsme nemohli odolat a ve čtyřech se do kina vydali. Beru to, jako parádní pokračování Terminátora 2, nicméně to na mě smrdělo až moc feministicky. Vylepšená Grace mi moc sympatická nebyla, nicméně Linda byla skvělá 👏👏👏👍 a jsem rád, že tam byla. Nejvíce mě dostal asi začátek filmu se scénou u moře a následně setkání s Carlem u něj doma. Hlavní záporák byl dost fajn, myslím že vybrali dobře. Osobně už další pokračování nepotřebuji, ale nezlobil bych se, kdyby někdy vzniklo. Utracených peněz rozhodně nelituji 😉 ()

goauld

Začnu tím, že se nám tady rozmáhá takový "nešvar" (neřku-li mor) a to, že do pevně dané linie (dálnice) se čím dále tím častějí "roubují" různé -odbočky- (přípojky) a to jen kvuli "vytěžení" z kultovního filmu. Nejinak tomu je zde u terminátora - Temný osud. My, což známe všechny filmy s "astalavista, baby" po tomto díle máme pocit, že, bude-li to takhle dále pokračovat, tak můžeme očekávat ještě další "plejádu" filmů o terminátorovi a už nemusí vyloženě být T-800 nebo T-1000, protože ted tu máme "sérii" REV (v tomto případě REV-9) a nakonec.. už nemusí zrovna jít o Rodinku Connorovic, ale v podstatě kohokoliv, kdo kdy povede rebely, pretoriány, legii, čumpelíkovce... a já nevím jakou bandu, která se proti strojům postaví...(paralelních budoucností může být ;-)) Navíc to "genderové vyvážení" ?? Začínají opatrně - ale v dalším díle už přibyde určitě nějaký asiat a černoška :-))... Sorry jako, ale takhle ne... Proto sice jako sci-fi dobrý (možná by se dalo říct na dnešní chabé poměry až suprový), ale různé "odnože", naroubované -příběhy- a genderové korektnosti na mne neplatí. Navíc se mi v tomto díle nelíbí "emoční plug-in" v T-800 a to že má PSA?! (wtf?? to jako fakt?? :-O ) Takže proto výsledné hodnocení za 3* ()

DanP odpad!

Tak tohle fakt NE!!! Hnus. Prvních 5 minut, mě úplně nadchlo a říkal jsem si...fakt super, jsem připravenej...perte to do mě. No a to je vše. Zbytek filmu jsem měl pocit, že ti, co psali scénář, byli minimálně 3 a každý dostal jiné zadání. Pak to měli dát dohromady a vymýšleli, jak to pospojovat. Proč je tam Sarah? Tak jí někdo bude posílat sms. Proč je tam super mužožena? Tu pošle John Connor...teda teď Dani (proč mi to připomíná T1?). A jak tam dostaneme Terminátora? Ten bude posílat přece ty smsky. Ale co Skynet? Ten nebude...bude Legion. A bude dělat úplně, to samé, jako Skynet. Přej pokračování druhého dílu a všechny díly po dvojce, jako by nebyly. Tak tenhle nejnovější Terminátor dělá, že neexistuje žádný jiný filmový Terminátor. Fanouškům této série, plive do obličeje, směje se jim a s.e.r.e. na ně. A dává jim sakra najevo, že si můžou scénáristi dělat, co chtějí, překrucovat a ohýbat si vše, jak chtějí a nazývat to pokračováním. Poradím všem, pro koho je Terminátor 1 srdcová záležitost a dvojka důstojné pokračování. Na tohle se vážně netěšte a i tak vám nezaručím, že nebudete zklamaní. Hasta vista Carlminatore. (ani mi to nestojí za to, to napsat správně, aby si někdo nemyslel, že tento díl navazuje na druhý) ()

ReproBoy

Ano, ten film má chyby. Má jich poměrně dost, ať už to, že si všichni pokecají na otevřené rampě v letadle, nebo to, že Rev9 nezničí ani pád z letadla, nebo výbuchy, ale pak ho poničí rotor vodní elektrárny. ALE opět tady vidím po dlouhé době něco nemarvelovského, co má koule a člověk se nenudí ani v první, ani v druhé polovině filmu. Za mě opravdu důstojná pocta Arniemu, Linda je uplně hustá a konečně něco, co by mohlo mít i s novými herci slušné pokračování bez toho, aby si někdo klepal na čelo. Doufám, že si ten film na sebe vydělá a že se dočkáme pokračování. Za mě 90%. ()

Redyx1

Ale jo,v pohodě dílo,dobrý scénář i příběh. Arnolda tam sice není až tak moc vidět,ale tvůrci ho pojali už jako hodného robota,který dokonce je i vtipný.Linda Hamilton na ty roky super výkon a celkově byly super i trikové a kaskadérské scény.Takže za mě ok a 4 * ()

PachoSK

Ale pozrime sa, aké to milé prekapenie. Človek by si aj myslel, že ďalší diel Terminátora už nemôže vzniknúť, iba ak, tak nejaký trápnučký spin-off. No tento film má naozaj veľkú kvalitu a osobne by som ho zaradil po T1 a T2 na bronzovú priečku. Nechýba Švarco, Sára Konorová ani Bad Motherfucker Terminátor Rev-9. Túto trojicu obstojne dopĺňa la mechikáno Dani a čo mňa osobne najviac prekvapilo, tak to je postava divožienky Grace. Tu veľký palec hore, asi najdominantnejšia postava filmu. Po vzhliadnutí traileru som ostal trošku skeptický a nebol som si úplne že istý, či toto je ten správny krok, no po videní filmu musím tvorcom vzdať hold. 2 hodiny ubehli veľmi rýchlo a epická hudba v záverečných titulkoch mi znie v ušiach ešte doteraz. ()

pavlicek1

Nevím T2 je T2 tohle je takoví neslaný nemastný chybí koření!Takový ulítaný,uběhaný a ty holky co to do prdele je ! Proč dneska serou všude holky na místo starých dobrých akčních hrdinů hochů !Mohlo to bít super ale to to rozhodně není !! Přístupnost od 15 let to je vtip!Slabej čajíček pro děcka !!! ()

DarthArt odpad!

Terminátor se oženil, má děti a posílá esemesky Sáře Connor? Jestli má tahle šílená sračka na CSFD průměr 73 %, tak je apokalypsa tady a nepotřebujeme k tomu Skyneta ani jaderný bomby ... ()

Ilikefilms

Zklamání, zejména co se scénáře týče. Příběh bez výrazného nápadu, a zejména obrovské množství dělových nelogičností až to hraničí s totálním ignoranstvím. Na druhou stranu Rev-9 výborný, dobře zvolený herec, dobrý výkon, dobré efekty. Potenciál to mělo výrazně vyšší, zredukovat hon za efekty, napsat zajímavější příběh, s tím by přišel i napínavější děj. Člověk pomalu fandí Rev-9 ať už tu rádoby velitelku sejme (čehož není schopen ani když jí drží titanovou pěstí pod krkem...WTF) ať už nepřekáží a můžou se dokopat Téčka mezi sebou. ()

Harty

Po boku Arnolda a Lindy tentokrát září i Mackenzie Davis v povedeném akčním filmu, který vydrží bavit i přes možná o pár minut zbytečně delší stopáž. ()

Prepperka

Film překvapil příjemně. Hned po premiéře tu měl hodnocení 71%, což na nový film, a ještě s takovou tématikou a historií nebylo moc. Bála jsem se, že to bude propadák, protože procenta jdou s postupem času ještě dolů. Ale místo toho začaly naopak stoupat, až k nynějším 73%, což mi zase dávalo naději, že by to nemuselo být až tak špatné. A s takovými rozporuplnými pocity jsem dnes šla do kina a byla fakt zvědavá do které skupiny spadnu já. No mých 80% mluví za vše. Určitě film doporučuju zkouknout, a nejlépe v kině. A to nejen kvůli obrazu, ale i super hudbě a zvukům. Pár věcí bych filmu vytkla, možná se z tématu i dalo vytěžit víc, ale celkově i tak je to pro mne na poctivé 4 *. ()

QeeBee

Původně jsem to nechtěl vidět. Po recenzi Kamila Fily (i přes jím zmíněný genderový protlak) jsem změnil názor. Když si odmyslím genderový aktivismus (většina mužských postav se tam chová stupidněji než terminátor), proimgrační aktivismus (mexická hraniční zeď), tak je to luxusní papír po recyklaci. Prostě už to jednou někdo použil. Plusové body za scénu v padajícím C35 a Švarcíkův výklad o vzorech na záclonách v dívčím pokoji. ()

jakkobCZ

Propagační oddělení Paramountu by měli pověsit za koule (případně frndy) do průvanu. Na film jsem totiž neměl vlivem odporně zpackaných trailerů téměř sebemenší chuť jít. Avšak můj možná až moc angažovaný otec byl diametrálně odlišného názoru. Jako vzorný a dobře vychovaný nositel semene jsem svému tatíkovi nechtěl ještě víc dráždit jeho už tak lehce zpustošené nervy, a v rámci sebeobětování jsem tak souhlasil s návštěvou kina. Čekal jsem, že si v rámci absolutního zhnusení nabliju do pytlíku s popcornem, ale k mému velmi příjemnému překvapení se stal naprostý opak. Jinými slovy to vůbec nebyla taková kokotina! A dokonce jsem se i docela uspokojivě bavil. Nové Téčko je totiž o několik úrovní výš než předchozí tři díly pro zdegenerované čuráky, a to hlavně kvůli jeho slastně natočeným akčním scénám, přímočarosti děje a až nostalgicky hláškujícímu dealerovi závěsů Karlíkovi. Linka s jeho polidštěním mi sice připadá jako poněkud kýčovitá sračka pro přecitlivělé svobodné maminy, ale vem to čert. Jedná se tedy o velmi kvalitní, leč krapet feministické porno, jehož druhému shlédnutí bych se určitě nevyhýbal, což se nedá říct o většině kinematografických výplodů poslední doby, co mé nebohé oči uzřely. Jistě, postrádá v některých momentech logiku, možná i jakousi hloubku a mnohdy se objeví i některá klišé, ale přiznejme si, při honění vás takové věci úplně nezajímají a i tak to docela dobře přežijete, že ano. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)