Nebo a peklo

• Česko Nebe a peklo (viac)

Úspešný manažér na vrchole kariéry sa stane obeťou vydierania. Vydierači však namiesto jeho syna omylom uniesli iného chlapca. Vysokopostavený muž tak stojí pred ťažkým rozhodnutím, či obetuje svoju prácu, ktorá je pre neho všetkým, alebo svoju česť. (STV)

Ferguson

Jediné co mě na filmu nemile překvapilo, bylo dosti nápadné chování policitstů při sledovačkách a při předávce ve vlaku. Ale jinak je to samozřejmě skvělá krimi. Kurosawa nás samozřejmě ani neochudil o nějaký ten hlubší pohled na tehdejší japonskou společnost. ()

marhi

Dlouhé a umluvené. Jak mám rád filmy samurajské, a plný počet za toulavého psa, tak tohle mi nesedlo. Ta první polovina i šlape, ovšem v té druhé? Za mě ztráta tempa. Co ovšem kvituji je výběr herců. A jelikož režisér měl své oblíbence, tak je doslova lahůdka sledovat známé tváře v jiných rolích. Ano, zatímco hlavní hrdina je stále svůj a neodolatelný, tak naopak hlavní padouch, tu hraje hlavního komisaře a otec policista, zase policistu.¨ Pan Kurosawa si uměl vybrat spolupracovníky. ()

opatstviolov

Moje druhé setkáni s Kurosawou už dopadlo lépe. Oproti nudnému Rašomónovi je Nebe a peklo skvělý. Je to velice chytrá kriminálka se zajímavým příběhem. 8/10 ()

DeliCZ

Film by se dal rozdělit na dvě části. První část filmu, která si vystačí s jedním interiérem a je velmi minimalistická se mi líbila opravdu hodně a řekl bych, že je téměř bezchybná. Ono dilema, které řeší hlavní postava, zda vyplatit výkupné kvůli cizímu dítěti, a přijít skoro o vše, nebo ne, neřeší jenom ona postava, ale také diváci. - spoiler -Napětí zde skvěle graduje až do předání výkupného ve vlaku a celá tato část mohla být klidně ještě více delší. - konec spoileru. Oproti tomu druhá část je čistě detektivní a od pana Gondy v podání charismatického Toširó Mifuneho se děj zaměřuje hlavně na práci detektivů. Je důležité říct, že samotné pátrání je opravdu velmi detailní a poměrně promyšlené, ale po atmosférické stránce mě ta druhá část přišla neosobní, odtažitá a bez atmosféry, kterou měla ona první část, nebo, kterou mají např. filmy podle Agathy Christie, což je škoda. I tak je to ale velmi dobrá detektivka. ()

Začíná festival EIGASAI

Začíná festival EIGASAI

22.02.2018

Ve čtvrtek 22. února začíná v pražském kině Lucerna 11. ročník festivalu japonského filmu a kultury EIGASAI 2018. V letošním roce uplyne 20 let od chvíle, kdy se do filmového nebe odebral Akira… (viac)