Zohraný tandem policajných detektívov Marcus Burnett (Martin Lawrence) Mike Lowrey (Will Smith) sa preháňa v čiernom Porsche ulicami Miami a bravúrne rieši banálne prípady. Ako vždy ich čaká tvrdá práca - a navyše i šéf drogového gangu Fouchet (Tchéky Karyo), ktorý nezanecháva žiadne stopy a uznáva iba mŕtvych svedkov... Odvážnu lúpež heroínu musia mať na svedomí profesionáli, ktorí mali svoje spojky i v policajných radoch. Jediným svedkom, ktorý môže pomôcť, je vydesená dievča na telefón Julie Mottová (Téa Leoni), ktorá sa nakoniec odhodlá zavolať Mikeovi a požiadať ho o pomoc keďže ten však práve nie je poruke, Marcus sa zahrá na svojho parťáka. Trošku si však skomplikuje manželstvo, keď ho v rámci výmeny Mike snaživo zastupuje. Fouchetovi zabijaci zatiaľ nezaháľajú a Julie sú na stope... (TV Markíza)

departed

Debut z toho jde cítit na sto honů. Improvizace kam se podíváš, pořád se tam řve (nebo se to snad zdálo jenom mě?), fungující chemie mezi jakýmikoliv postavami vůbec nikde, ani to hláškování - teda pokud se to tak dá nazvat - nestálo za nic. Akce nezvládnutá a navíc nepřehledná, kamera najížděla hercům až moc do ksichtu, scénář prostej jak žebřík a o zpraseným střihu nemluvě. Pěkná slabota. ()

Snathoras

Super film! Pokaždé když to vidím, tak se musím smát té scéně, jak se Martin dozví, z čeho je salám xD to je prostě epické...nevím co tady mají lidi za problém! Why so serious? ()

LudkovaLevaRuka

Negrosploatační pokus svézt se na doznívající vlně osmdesátkových akčňáren. Rádoby drsné hlášky se nikdy nestali kultovní a celkově jsou Mizerové docela debilní film. Bohužel není film dost špatný na to, aby byl aspoň nechtěně zábavný. ()

Godhaj

,,Oh my God, you’ve got a babyseat in the back, you’ve got a babyseat in the back!“ Tohle se Bayovi na poprvé úplně nepovedlo. Na akční buddy movie je to moc ukecané a nemá to tu správnou chemii mezi hlavními postavami, a to mám Willa Smithe rád. Přitom režie není úplně marná a příběh není z nejhorších. Nejhorší byly slovní přestřelky mezi Lawrencem a Smithem, které byly o ničem, jen byly trochu legrační kvůli jejich přízvuku. Alespoň Téa Leoni byla docela sympatická, ovšem mimo scény, ve kterých hystericky ječela, a těch bylo bohužel docela dost. ()

Shitonit

Tak to vůbec není mizernej film. Dva černý negři si to metelej sem tam, machrujou na kdekoho, a občas daj někomu do huby. Pěkně každou akcičku propeprněj dokonalejma hláškama, ne že by z toho člověk vyloženě skákal radostí z okna, ale na vyplivnutí plíce smíchy to bohatě stačí. ()

joelly01

Nemam moc rada takovehle urvane filmy na efekt. O to vic jsem byla prekvapena kdyz mi Klenot, pardon, chci rict Jezisek, pod stromecek nadelil Bad Boys doube Feature. Moc jsem nevedela co s tim. Dokonce jsem si kacirsky pohravala s myslenkou ze to nekde dostal zdarma a pak mi to vsunul jako darek (ja si pod stromeckem potrpim na kvantitu!). Ale to snad, doufam, ne. Takove veci dela jen bratr, ktery bydli v garazi a zivi se mimo jine drobnymi kradezemi. Ne Klenot! No ale zase k filmu: Docela se mi to libilo, pekne jsem si u toho vycistila hlavu, vubec me to neurazilo, zasmala jsem se a drzelo me to od zacatku az do konce. To je opravdu zajimave, jake filmy me obcas dovedou zaujmout. A dnes si dam ten druhy dil a musim rict ze se na to velmi tesim! ()

ŠpetaMarek

První asi hodina je skoro neúnosná smět řvoucích lidí, debilních vtípků a opravdu špatných hereckých přednesů. Pak se to ale celé nějak zlomí a vyjde z toho fajn 90kový akčnák. ()

Mkartaylas56

Kdyby jste se mě zeptali, jaká je podle mě definice devadesátkové akční komedie, tak bych vám bez váhání řekl: Mizerové. Opravdu, tahle prvotina Michaela Baye je naprosto typickou žánrovkou, ve které navíc krom povedené akce a fungující komediální složky zaznamenal svůj první větší úspěch charismatický Will Smith a tudíž po této stránce nemám výhrady. Bohužel já osobně jsem na tuhle vlnu najel až někdy v půlce filmu, což mi dost srazilo můj dojem. Mimo to a ještě pár drobností jsem ale dostal přibližně tolik, kolik jsem čekal a již brzy se vrhnu i na druhý díl. 70% ()

papadoce

Bad Boys sú prakticky Bayovov klasikou. Ja to vnímam tak, že BB stvorili Baya aj Smitha a v podstate odštartovali ich veľké kariéry. Čaro tohto filmu spočíva podľa mňa v inakosti oproti iným akčňákom tej doby. Film ladený do hneda, so sympatickou dvojicou detektívov čiernej pleti, prekrásnou sexi Téou a kvalitným zloduchom v podaní Tchéky Karya bol celkom trhákom a našiel si svojich skalných. Niektoré pasáže, najmä tie, ktoré mali byť akože vtipné, mi prídu hrozne zlé, ale naopak mnoho scén je pre mňa pamätných. Topkou je rozhodne beh Mikea Lowreyho, ten prestrih hudieb a záberov, rýchly verzus spomalený, to si viem dať opakovane dokola. Ako píšem, jedná sa o klasiku. Kedykoľvek. ()

JohnnyKladno

Parádní zábava. Vtipné, akční, nahláškované a krásně „oldschoolové“. Jednoduchá zápletka, která ale dobře šlape. Smith a Lawrence jako detektivové a přátelé musí vypátrat hromadu drog, která zmizela z policejního skladu důkazů. Přidejme ještě pár vražd, krásnou svědkyni Téu Leoni, rychlá auta a máme chutný koktejl. Akce skvělá, u komedie jsem se dobře bavil a první film Michaela Baye se prostě povedl. 90% ()

herrbierer

Naprostá pohoda, u které jsem měl pocit, jako bych se před jejím sledováním zkouřil. I když jsem tak neučinil. V podstatě jediné, co film sráží, je Lawrencovo debilní žvanění a fakt, že Will Smith mi tenkrát ještě moc nepřišel jako akční hrdina. Téa Leoni je ale hodně sexy a Tchéky Karyo zase správný tvrďák. Ostatně jako vždycky. Jen mu mohli napsat více dialogů, respektive hlášek; vůbec ho tam mohlo být víc. Scénář je sice v podstatě nesmyslný a cokoliv mezi začátkem a koncem by se dalo vypustit, případně zaměnit za něco jiného, a nic by se nedělo. Zase na druhou stranu by to byla škoda, protože je to všechno dost zábavné, a Bay tomu svou režií jen přidává. ()

JackO.

První film Michaela Baye se parádně vyvedl. Film plný honiček se skvěle hláškující ústřední dvojicí, kterou doplňuje půvabná Téa. ()

amyth

Začátek MIchaela Baye. Slabota, taková černá smrtonosná zbraň. Akční scény jsou natočeny kvalitně, zbytek stojí za ... nic. Kdo nemá rád filmy kde si černoši nadávají do negrů a snaží se za každou cenu hýkat smíchy, ten by se měl tomuhle vyhnout velkým obloukem. Will Smith neustál spoustu rolí a filmů a tohle je jeden z těch nejhorších ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (viac)

Třetí Mizerové našli záporáka

Třetí Mizerové našli záporáka

22.12.2018

Třetí Mizerové, oficiálně Bad Boys For Life, obsadili hlavního záporáka. Stane se jim Jacob Scipio (Útok z hlubin), který ve filmu bude hrát hlavu drogového kartelu a chladnokrevného vraha Armando… (viac)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Michael Bay má plné ruce práce. Momentálně točí akční thriller 13 Hours a do budoucna ho chce urvat hned několik projektů. Nejhlasitěji o něj bojují válečný akčňák Sabotage, sci-fi Time Salvager a… (viac)

Godzilla 2… a Mizerové 3?

Godzilla 2… a Mizerové 3?

17.08.2014

V Hollywoodu často vznikají pokračování, po kterých moc lidí netouží. Dvě následující mezi ně ale rozhodně nepatří. Nejdříve trocha potěšení pro fanoušky letošního restartu Godzilly. Půlmiliardový… (viac)