Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Jamall

Co věta, to žvást. Co scéna, to kýč. Ale mě to baví tolik, že jsem Armageddon viděl nesčetněkrát, a když potřebuju vypnout mozek nebo nějaký film jako kulisu, zvolím tuhle Bayovinu. ()

frolo

No čo dodať k tomuto filmu asi toľko, aby si každý užívateľ tohto servera zaobstaral americkú vlajku, naučil sa spievať americkú hymnu, vlajku si položiť pod kolená, kľaknúť na vlajku, ruku položiť na srdce a spievať, spievať, spievať. ()

Chuanek

Když se řekne Armageddon, půlka lidí se rozdělí na ty co nemají zrovna v lásce amíky, a po jejich střešťeném zachraňovaní světu ani neštěkne pes, ale je tu i druhá strana, která si v tomhle prostě libuje, osobně patřím mezi tu druhou polovinu a musím směle říct, že tenhle film patří mezi moje nejoblíbenější. Kdykoliv postrádám dobrou náladu nebo trochu akčního ale zaláskovaného scénáře, tak šáhnu po tomhle kousku, který se opravdu může pochlubit jak komedie tak drama, šoty které nejde jen tak zapomenout bych tady mohl vypisovat donekonečna... ,,neprošel neprošel,naprosto nevhodné,u jednoho jsme dokonce našli ketamin, to je velice silné sedativum,,sedativa užívá kde kdo,, ale tohle se používá pro koně ,,někteří kluci jsou dost velcí,, člověk se u tohohle filmu nejen pěkně od srdce zasměje, ale i zažije pocit artu a romantiky, podle mě tomuhle filmečku nic nechybí, nemůžu dát jinak než 5 ()

imaginer21

Bruce Willis v roli neohroženého a egoistického bojovníka se zkázou naší planety. Když jsem o filmu slyšel a dozvěděl jsem se, jaká je jeho koncepce, tak jsem se zhrozil. Z vědeckého hlediska naprostá hrůza, která v některých momentech naprosto postrádá logiku a seriózní pohled na věc a hned vede k mnoha vědeckým kritikám. Pravdou ovšem je, a to připouštím k srdci, že to určitě nebyl záměr Michaela Baye. Musím totiž přiznat, že oproti doslechu mě shlédnutí filmu nadchlo. Když pominu všechno to okolo (plus přehnanou melancholii ke konci filmu), tak je to přehlídka nadpruměrných speciálních efektů, akčních scén (tentokrát však kopání a mlácení nahradil souboj s ateroidálním živlem) a zábavných dialogů, ve kterých podává tradičně nejlepší výkon sám Willis. V tomto filmu mi navíc přišel na chuť i Ben Affleck, kterého jinak vážně nemusím. Navíc se mi líbil výkon Petera Stormareho v roli ruského kosmonauta na chátrající vesmírné stanici, který jak s dabingem tak v originále má naprosto úžasný ruský akcent. Když to tak vezmu, tak každá druhá scéna je zábavná a člověk se na ni těší. Rozhodně chápu spojení "kasovní trhák" a "Armageddon", a proto, když se k filmu budu stavět jako k celovečerní zábavě (a ne k filmu s reálným zázemím), musím hodnotit 80%. Velké plus též ode mě film získává za to, že díky němu se potenciální nebezpečí kolize asteroidu se Zemí (ale hlavně hledání řešení k jeho odvrácení) začalo brát na težší váhu, nežli tomu bylo předtím. Film je také svého druhu první a stal se vzorem pro další, většinou už méně úspěšná díla jiných režisérů (Jádro, Měsíc v ohrožení). ()

Riker

Tuhle akční romantiku fakt můžu. Herecké hvězdy zde podávají přesvědčivé výkony, scénář se také povedl a Michael Bay z toho všeho vytvořil moc dobrý snímek. Možná na můj vkus jen trochu moc natahované. Scéna na začátku jak Willis pálí z ropné plošiny golfové míčky na aktivisty Greenpeace je parádní. Závěr zase nenechá nejedno oko suché. Opravdu skvěle vyvážený mix humoru, akce a romantiky. ()

gu-staff

Sladkobolná, vlastenecká, trapná hollywoodská sranděra. A nemyslím si, že by si Bay z americkýho vlastenectví dělal legraci, myslím, že to myslí dokonce i vážně, a to mně děsí..... ()

Peťko

Dear Bruce, please save as all and if you can find a moment, be so kind and kill Ben Affleck. P.S. Michael Bay je vo svojej podstate génius a je len otázkou času kedy v jeho filmoch začnú vybuchovať domáce zvieratá a zelenina. ()

geedee

Není to špatný film, ale není ani nic vyjímečného. Blockbuster od pana Baye produkovaný panem Bruckheimerem není skutečně špatný film, ale tam, kde mr. Bay exceloval v jiných filmech, tak tady nedosáhl kvalit ani jednoho z předešlých. Po deseti minutách neustálých výbuchů a létajících Yellow Cabs je to fakt nuda. Dal bych pět, ale za drahé, leč zmařené a HLAVNĚ očividné efekty dávám jenom 4****. Za vedení herců srážím ale ještě jednu hvězdu! Copak ten hvězdný ansábl ze sebe nemohl dostat víc? Copak Bay neumí ty herce dovést k co nejlepšímu výsledku? Finální součet 3***. P. S.: Možná za to nemůže Bay, ale herci samotní. ()

VUCAKO

Patos a americké vlastenectví odkapávají tak hustě, že vás musí napadnout, jestli oni vlastně nechtěli natočit parodii. Já to teda tak beru.. Množství fyzikálních nesmyslů je bohužel vysoko nad Hollywoodským průměrem :-( (pozn.: časově blízko uvedený film DEEP IMPACT se mi naopak docela líbil, to ale nebyla komedie) ()

Bugiii

Pro mě je Armageddon nejlepší z těch všech amerických katastrofických filmů. Má to napětí, akci, lásku....i když u těchto filmů nenávidím to ,,americké odpočítávání hodin" nebo to, jak vše se zachrání v poslední sekundě, tady mi to nevadilo. A nevadilo mi ani to, že film je zaměřený především na city diváka. Michaelu Bayovi se podařil Armageddon, Pearl Harbor i Transformers 1;) ()

Usir

Opravdu přijemný film, který kombinuje,scifi, komedie, akci. U tohoto filmu se nechá pobavit i zamyslet. A Bruce Willis je tam opravdu výborný. ()

superzurda

Bylo to LP 1998, kdy v televizních reklámách křičeli Aerosmith a lákali do kin. Já se zlákat nenechal a myslím, že film jsem viděl až v televizi. Nicméně musím říct, že mě prostě baví. Pro mě to není odvrácení zkázy ale jednoduchá komedie, kterou řadím vedle Demolition Mana. ()

Kada80

Takže za 18 dní se stane s party naftařů,parta astronautů na záchranu světa. Na komedii by to byl fantastický scénář a dal bych 5* ,ale tohle snad nemyslíte vážně pánové? Je to opravdu jen k smíchu !!!! Jak na takovou sračku ukecali takové herce (Willis,Thornton,Buscemi,Stormare) to nechápu. Odpovím si sám. Bud' jsou to neuvěřitelní vlastenci anebo jim začínaly docházet prachy.NEZAPOMENUTELNÉ: rychle zapomenout !!!!!!!!! 10% ()

ElFifo

Slušná podívaná, jen škoda že naftaři navrtali napoprvé kapsu plnou klišé a na podruhé kapsu plnou slz..obojeho je tam jak ropy z tankeru Exxon Valdez. ()

dantiiik

Tolik perfektních nápadů, tolik skvělých scén, tak úžasný soundtrack a tak hvězdné obsazení nemůže dát dohromady nic jiného než jasných 5 hvězd. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)