Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Noviik

Velký Hollywoodský biják. Skvělá podívaná, rozdýchal jsem Bena Afflecka v jedné z hlavních rolí a ještě jsem se skvěle bavil. ()

wendelin9

Z odborného hlediska - tedy z hlediska fyziky - je to nejspíš šílená slátanina, ale z pohledu mě, jako diváká antifyzika je to příjemná podívaná při které na konci vždy brečím :P... ()

Gavin87

Gott sei dank...američané nás opět neohroženě zachránili před zkázou. Ještě že je máme, kluky americký ...s tímhle vědomím se mi hned lépe usíná. Jednu hvězdičku dávám proto, že ten film má 144 minut a 4 je mé oblíbené číslo... ()

zombkiler

Spousta známých herců v čele s Willisem jdou zachranovat zemi před obřím asteroidem a maj na to jenom 18 dní v režii Michaela Baye, mohlo z toho vzniknout snad něco horšího? ()

bartias

Parta těžařů letí v raketoplánu vstříc asteroidu, který hrozí zničit naší planetu. Bay to natočil moc pěkně a efektně, bohužel se ale nepopral s klišé a patosem, kterého je tady víc než dost. Když holt dělá rodinné filmy, jeho explozivní talent zastíní průměrné zápletky a zvraty. ()

nineweh

Tohle je prostě moje srdcová záležitost... a nejen kvůli tomu, že Bruce Willis zachrání planetu, Ben Affleck byl ještě mladej a vůbec herecká skvadra neměla chybu, ale taky kvůli hudbě a dojemnýmu konci... Zkrátka, vždycky se znova ráda podívám a uroním slzu a nakonec poslechnu Aerosmith! Edit 2017: tenhle film béčkovatí stále víc s každým dalším shlédnutím, ale stejně ho nikdy nezavrhnu. Exploze ve vesmíru FTW! ()

panMartin

Je to něco mezi sci-fi a romantikou ale po shlédnutí celého filmu vyhrála určitě ta romantika. Ale nápad Baye byl vcelku slušný. Ale je to strašně Americký film, nikdo jinej nemohl zachránit planetu než hrdinové z USA!! Herecké obsazení jedna hvězda vedle druhý! Excelentní vizuální efekty a hlavně Píseň - "I Don't Want To Miss A Thing" ()

Nivenx

Michael Bay je výborný režisér, ale vždycky svým způsobem něco zkazí. Armageddon je dokonalý film, kde každá scéna má smysl a vysvětlení. Je to napínavé, akce akorát a výborná hudba. Co, ale Bayovi nikdy ve filmech nedokáži odpustit je fakt, že je opravdu americký vlastenec a vše dokáží, zachrání a zvládnou američané. Za to bych mu dal pěstí, jelikož tím kazí požitek z filmu. // PS: Rus na stanici byl nejlepší! 80% ()

Mylouch

V týhle hře jsem tahal za kratší konec kniplu. Další Star trek s recyklací dalších stereotypů americké kultury a filmových hvězd. Arma co ?! 2-3* ()

Columbus

Moc libi moc libi. Tohle je presne ten pripad, kdy prehany patos slouzi zabave a odlehcuje. Navic narozdil od predchozi priserne Skaly je tu zapletka uveritelna, takze vznika kvalitni kase, ktera je navysost zabavna. Ten film nema nudnou skulinu. Ve chvili, kdy Bay citi, ze je to moc vazny, sam to shodi a mnohdy rozesmeje. Spousta fajn hercu to je spojuje dohromady.... je to fajn. ()

fantoci

Skutečně velkolepá hovadina. Film mě přestal bavit asi po třiceti minutách. Zvláštní efekty a výprava mohou snímku přinést plus, ale snad už nic jiného. ()

COF_666

Peter Stormare je super, ostatní měli radši zůstat na tom blbym šutru. Chtěl bych vidět ty co dávaj Míšovi Bejů takovejch prachů aby pak natočil takovýhle paskvily. ()

Decker

Puste si radsi Deep Impact, tohle je neskutecna smes klise, patriotismu a sladkobolnych scen u kterych se spis smejete. Mozna si fanousci Bayova stylu najdou nejake cteni mezi radky ci jine asociace, ale osobne si myslim ze by to slo pojmout mene vystrednim stylem (no ikdyz takova Hvezda pechota ...), ale zrejme to je pouze o stylu rezisera a tohle mi proste nesedi. ()

Triple H

Kašlať na to, že to je vrcholne nerealistické. Pátos a patriotizmus? Keď už idete Armageddon pozerať, viete, že je o parte amerických naftárov ako idú spasiť svet - takže keď akceptujete toto, na nejaký patriotizmus sa môžete vy... Perfektne natočené (teda ak nie ste Bay-hater), dobre zahraté (Buscemi!) a napriek svojej dĺžke to nenudí. Plus, koniec ma vždy dojme tak, že mám slzy na krajíčku. Takých filmov nie je veľa a je pre mňa skoro neuveriteľné, že mi na citové struny tak efektívne brnká práve Bay. :-) ()

drexik

Ryzí a nefalšovaná popkornovka. Téma konce světa a lidské civilizace dostalo zelenou a Bay se utrhl z řetězu. Ale co naplat, líbilo se mi to. ()

Doudis19

Krásná pohádka o partě těžařů co letí navrtat atomovku do asteroidu, který zřejmě zničí naší planetu. Výborná oddechovka, se skvělým spádem, triky a Willisem v nejlepší forně. Vypnout mozek, zapnout domácí kino a zírat co ten cowboy Bay dokáže! ()

filmmovier

Tenhle film mě docela zklamal. Prostě jsem od něj čekal víc. Pár momentů dobrých, herecké výkony fajnové. ale scénář je jenom průměrný a až moc americký. V rámci žánru ovšem jeden z těch lepších filmů. 65%. ()

mr.kliky

ikdyž sladký lizátko vyrácháš v práskacím prášku sebevíc, bude pořád sladký jako kráva. a ikdyby v armageddonu vybouchlo v každý scéně úplně všechno, ten růžovej opar prostě nezmizí. nicméně ač je to neuvěřitelný, tak proti pearl harboru stále ještě slabý kafíčko. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)