Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Zevon odpad!

Původně jsem dal jednu *, ale protože jsem při práci na jakémsi kanálu viděl nedávno tuto srágoru opět, musel jsem hodnocení upravit. Myslím, že nyní je plně zasloužené. Škoda, že recesisti dávají podobným propadákům za pět, potom se není čemu divit, že hodnocení je pokřivené a nikdo si podle něj, když neví, taky nic nevybere. ()

Lukasfox

Říkat co pro mě znamená tento film by bylo na celý večer... mužete ho bud milovat nebo nenávidět, já ho miluju a sem Michaelu Bayovi vděčnej že neco takového natočil, přesne moje představy, nádherná hudba, zábery, střihy, vtip romantika, akce nabité emocemi... Proste velkofilm jak má být, muj nejoblíbenejší se kterým sem nikdy žádný večer nezkazil!!! ()

chlebos

Kazdy zaber tehle podivane je jak z reklamy na pepsi.FIlm je plny divokych najezdu kamer, drsnych ale spravnych chlapu a vybuchu. Bohuzel celovecerni film neni kratky spot a tak je te efektnosti na muj vkus az prilis mnoho. ()

Grogan

Kdesi ve vesmíru se objevil ošklivý zlý asteroid, který si to namířil rovnou k matičce Zemi. A tak musel nastoupit drsný naftař Bruce Willis se svými kumpány, aby mu vysvětlili, že si vybral špatný kurz... Bay popustil uzdu megalomanské akci, nešetří vtipnými hláškami (hlavně v podání Stevea Buscemiho a Petera Stormara) a snímek dotváří podmanivá hudba. Je fakt, že patriotismus z filmu stříká všemi směry a milostná linka Afflecka s Tyler (mimochodem Liv je kus) je tak přeslazená, až to bolí, nicméně doporučuji to ignorovat a film si užít. A že je co užívat... ()

LordMysti

Totální americká nelogická a neuvěřitelná slátanina, ale i přes to přeze všechno zajímavá podívaná, vizuálně moc pěkně zpracovaná. Režisér odvedl také dobrou práci, spousty hereckých hvězd také. Takže ve výsledku se u mě film vydrápal alespoň na lepší průměr za zpracování. Ale amíci a jejich vlastenectví mě fakt začíná čím dál víc točit... Update 08/2017: Viděl jsem v TV po nějaké době znovu a snižuji hodnocení. Jak už jsem psal, tak šílenou absurdní slátaninu jsem fakt dlouho neviděl, navíc když se k tomu zvěrstvu propůjčí i známí herci. ()

Aldamir

Je to klišé a doják na druhou, otravnej amíckej patriotismus z toho jen kape, ale co naplat, pod čtyři prostě jít nemůžu... Hudba je vynikající, obsazení hvězdný, Steve Buscemi boží a popravdě, u málokterýho filmu se mi stává, že některý scény emočně nedávám ani napopátý... ()

Sosak

Michael Bay je pověstný svými naivními a béčkovými filmy, které ale zachraňujíp pouze slušné efkty. No a o tom je i Armageddon, akorát těch efektů zde není tolik. Příběh samotný je hloupoučký a prostý jako bulharská prostitutka. Pokud by naší Zemi ohrožoval meteor, pak pochybuju, že by jedinou možností záchrany byla parta vrtáků s náloží. Jo a samozřejmě první sprška meteoritů padne na New York, přímo na Chrysler building, kam taky jinam, že? ()

SMJSmoK

Scénář mi příde dost neoriginální, ale co mě na tomhle filmu skutečně sere je to jejich přehnaný vlastenectví...těch pár hvězd je za tu kolosálnost a některý celkem povedený "dojemný scény" ... jinak je to fakt hrozná blbost :-D ()

Wencek

Ach můj bože, film plný hvězd a nakonec taková blbost. Dost mě zklamal B.Willis (od B.Afflecka jsem to čekal) i ostatní celkem dobří herci, tím že se propůjčili takovému katastrofickému průseru. Americký patriotismus tady teče v míře více než vrchovaté a hrdinství a sebeobětování by naši skvělí zachránci mohli rozdávat po hrstech. Nechápu jak se tento film může někomu líbit a považovat ho za dobrý kus filmařiny. Navíc jsem na ...fóru četl anketu o filmech u kterých brečí kluci a spousta roní slzy zrovna u takovýhle slátaniny u který se dá brečet možná tak akorát smíchy, jak je ten film špatný. Opravdu asi "nejdojemnější" je scéna kde se obětuje B.Willis a všichni jsou z toho tak opravdu tak smutní. cha cha cha. Ale zase abych nebyl tak kritický, tak co musím uznat, tak triky jsou docela obstojný a dcera B.Willise, kterou hraje L.Tyler stojí za pozornost ale to je asi tak všechno. A za tyto dvě pozitiva dávám 2*. ()

BLADER

Mám rád všetky filmy Michaela Baya. To na úvod. Tento film je jednoducho skvelá oddychovka, pri ktorej vám tie dve hodiny aj niečo ubehnú ľahučko a navyše sa aj skvele pobavíte. Bay dokonale zvláda formu a zrejme netočí žiadny "seriózny" film, či nebodaj drámu, tento film je dokonalým príkladom BLOCKBASTERU, so všetkým, čo k nemu patrí. Nechýba tu nič - skvelá akcia, napätie a koniec, pri ktorom si uvedomíte, že tento film je jednoducho skvelý. ()

zberatel

Dalsi film ktory mozem pozerat dookola a nezunuje sa mi. Skvely hudobny doprovod trevora rabina a pesniciek tvori druhu cast preco milujem tento film, ta prva je jednoznacne postava ruskeho astronauta Leva - .. Ja sem tady jediny poradny astronaut a ted zachranim americany :D. Vtipom a specialnymi efektmi sa tu veru nesetri a aj preto mam tento film naozaj rad. Vsichni mi odporucuji jednoho muze, pracoval v kazdom terene na zemi, kdyz rekli ze to nejde, on to vyvrtal. :)) ()

Bobšule

Normálně bych dala čtyři hvězdy, ale ten dialog tatíka s dcerkou před Bruceovým sebeobětováním, ten mě zničil. Ten byl kýčovitej i na mě. Takže tři. Za trest. ()

Dartdevil

Dle mého soudu nejhorší film Baye (psáno 2009). Až se chvílemi ty nesmyslnosti a všechno to hrdinství takřka nedalo vydýchat. Efekty ovšem opět na nejlepší možné úrovni + hvězda navíc pro zábavného Buscemiho. ()

RajAthen

Michal zase vaří polívčičku podle osvědčené receptury (zbraně, vojáci, vlajky,vlastenectví, výbuchy v množstvím i provedením VELKÉM), ovšem tentokáte krapet přebral s množstvím patosu. Ovšem Michel je dobrým kuchařem, proto základ je opět poctivý a dobře natočený a tu přesládlou šlehačku okolo je dobré slíznout s úsměvem, protože pokud se na to člověk podívá s nadhledem, je to dobrá akce s hláškami a navíc se u toho člověk rozumně pobaví (tedy pokud nejste cílový divák, tedy ten americký). ()

Alexandre

Armageddon je film, který mě dokázal vtáhnout do děje už v prvních minutách a nepustil mě z něj až do samého konce... Úžasný výtvor režiséra, jemuž patří můj velký obdiv. Ty jeho filmy hltám s ústy dokořán a užívám si je jak jen to jde a s každou přibývající minutou spokojenost a obdiv roste. Navíc když jej doprovází tak překrásná a fascinující hudba.... Tohle krásné atmosférické dílo patří mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec. ()

Withree

Bay je jediný režisér, který jednu z hlavních hvězd nechá zemřít hned na začátku (pravda v této nebyl myslím ještě tak známí, ani nevím proč jsem to napsal). V menší roli potěšil skvělý rusák v podání Petera Stormera a také Steve Buscemi ("A to na tom asteroidu budeme plavat"?). No a to hrdinství a vlastenectví Bruce na konec. ()

shakein

Ten film by byl dobrý, kdyby se snažil být fantasy, jenže on se snaží být realný, a to mu krutě nejde. (Na Měsící je 60% gravitace oproti Zemi, tak jak se na může na mnohem menším asteroidu člověk normálně procházet, nebo dokonce udržet prach) Jednu hvězdičku si zaslouží za I don't wanny miss a thing. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)