Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

luky31

Jeden z najpodarenejších filmov aký som kedy videl. Veľmi intenzívne som ho prežíval a dokážem si hocikedy pozrieť. Jediné čo mi trošku vadilo bolo pár trápnych scén ale kvôli nim nedám o hviezdu menej. Už si ho musím zohnať na DVD. ()

Alchemilla

Vizuální stránka filmu výborná, ale nezkousnu americké vlastenectví křičíčí na mne z plátna jako bych byla hluchá. Pokud bych neviděla ve stejnou dobu i Drtivý dopad, dala bych nejspíš vyšší hodnocení. V přímém souboji u mne ale vítězí druhý jmenovaný film, i když o žádný zázrak také nejedná. Mám raději komornější tragédie než hrdinství bombastických rozměrů. ()

enzo_cz

Pokud nepůjdete až na dřeň, jde o pohodovou popcornovku, kterou si rád čas od času pustím. Jsem až přesvědčený, že Bay to takto chtěl, protože brát tento film smrtelně vážně znamená sledovat jen další "trapný americký sen" se spoustou předvídatelných scén o hrdinství a obětování se pro "vyšší dobro". Na to jsem se vykašlal a nechal se vézt ve vagónu, který táhne výborná akční lokomotiva. ()

zero_zelo

zdá se to bejt nejvěřitelná proamerická sračka, což asi taky je... co by ale byl americký film bez tleskání, salutování a zpomalený chůze emocí všech druhů, že... ale armageddon mě nikdy tak nerozčiloval. naopak, akčňák jak má bejt. člověk se zasměje, nečeká moudra, romantika, zápletka, hrdina, smrt.. paráda. čím sem starší, tím víc začínam znova sjíždět tenhle zlatej fond devadesátek. ()

klaranapoli

Film, u kterého si každý zaručeně pobrečí :) Nádherná muzika, skvělé obsazení a má to skvělý příběh a všechno nej nej nej...Nic víc k tomu nemám co říct. ()

Mark1983

Je to dobrý film a ve své době se mi hodně líbil,ale časem se z filmu pro mě stal jen filmový průměr,na který se jednou za čas mrknu,ale v posledních letech nemám vůbec potřebu se na něj podívat.Okoukané. ()

Majklkm

Na můj vkus moc proamerické a vlastenecké. Být američan, dal bych asi plný počet hvězdiček, ale upřímně ty jejich patriotské manýry moc nemusím. No ale co už naděláme, když pouze amíci (a jeden rus:)) můžou zachránit svět. Tak zase v nejednom americkém srdci vyvolali pocit hrdosti a pýchy. ()

Otan

Měsíc jsem měl u tohoto filmu odpad,teď jsem jej omilostnil na 1*.Možná proto,že jsem viděl Srážku planet a ta lepší není.Nic méně,vyškrtnu-li si blikání světel a k tomu naprosto nesmyslné zvukové efekty a nezbytné popření všech fyzikálních zákonů,pak tento film bude trvat 26 minut.Což je dobrá stopáž pro tak neuvěřitelně bezduchý film,s naprosto nijakým Willisem.Amíci bohužel tomuto počinu skandují,to asi pro vlajky apod.Půl hvězdy Rabinovi,jenž coby někdejší člen skupiny Yes,něco o muzice ví.Prvada,hlavní song měl být ,ale v jiném filmu,protože se jednoduše k A.nehodí. ()

2sistem

Katastrofický film podle amerického scénáře. Bay se snaží vše vyšperkovat do detailů ale mě by spíše bavil film z oči obyčejných vystrasenych lidí, než bandy namyslenejch idiotů. Film je takovou jednorazovou senzaci, což byl účel. ()

T600

Už jen to že tam hráli herci jako Bruce Willis nebo Liv Taylor bylo skvělé. Dobrá herecké výkony a nebyla to taková krávovina jako většina běžných katastrofických filmů. ()

mcclane412

Přemýšlím jestli jsem někdy viděl američtější film než tenhle, protože patriotismus z toho stříká jako tuk z pečeného selete v odstředivce (a že prý používám jen sexuální metafory a přitom tady se to úplně nabízelo). Ale kvality to má a to především hromadu slavných herců a jednu elfku. Takže jestli vám nebude vadit film vlastenečtější než deklarace nezávislosti, obalená v americké vlajce, na klíně lincolnova památníku a dokážete se koukat na film bez toho aniž by jste řešili realističnost nebo logiku vzhledem k příběhu u každého záběru, tak budete schopní úspěšně dokoukat tento film, aniž by jste se nepozvraceli. Kruciš jenom doufám, že až na nás nějakej ten šutrák poletí, tak bude ještě Bruce Willis naživu... ()

macoslavek

škrtněme ten patetismus, přehnané hrdinství, klišé v každé třetí minutě a to jejich připosrané vlastenectví.. a dostaneme kvalitní kousek z bayovy dílny se skvělým willisem navrch. jinak mňam. ()

Richard333

V roce 1998 byl vydán ještě jeden film na stejné téma, Drtivý dopad. Podle tržeb byl lepší tento film, ale podle mě jenom kvuli obsazeni hercu. Film byl výborný ale vtipný, ale mě se víc libil Drtivý dopad. Škoda že Willis na konec umřel. ()

Romla

Tak nějak jsem čekal, že na konci přistane Bruce Willis na kusu toho meteoritu přímo ve Washingtonu s americkou vlajkou zapíchnutou v zadku. A ono nic. ()

malyLibor

Miluji americké filmy s vlasteneckým patosem. Někdy mi sice pijou krev svou stupiditou - když jeden člověk zachraňuje Zemi, obzvlášť je-li to nějaký looser, ale filmy typu Armageddon mám rád. Takže pět hvězd je jasných. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)