Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Toro8

Film, na ktorý sa môžem dívať stále znova a znova. Nechápem tých 70% a už vôbec ne hodnotenia a komentáre niektorých užívateľov. Očividne pre mnohých robí vo filme problém nadmerný amerikanizmus. Bohaté herecké obsadenie so slušnými výkonmi, kombinácia vážnych, vtipných a smutných momentov pôsobí naozaj akoby za 18 dní mal byť koniec sveta. Pre mňa je toto už kultovka 4.5 * ()

wayne_79

Sú tu tak gýčovité scény, že miestami je trápne ich pozerať. Nesmierne ma iritujú detailné zábery na vejúcej americké vlajky.... Ale napriek tomu je to nadupaný film, ktorý ani na chvíľku nenudí. V rámci žánru jeden z najlepších filmov. Asi by som Willisovi tiež zveril osud ľudstva do rúk :-) ()

pelegryna

Doják jako hrom.... hahahahaha, ale ne lidi vždyť o tom to celé bylo.Bruce nemůže zachraňovat už jen města, ale musí rovnou celý svět... Ruku na srdce, každý kdo viděl tak to viděl minimálně dvakrát, zkrátka dobře utacené peníze a vynikající výdělek. Je to jen byznys a o umění se tu přeci nejednalo.. ()

Traktorista

Klišé narvané na klišé a to celé zabalené v klišé, ale světe div se, funguje to. Slušná akční jízda doprovozena dobrými hereckými výkony - hlavně buscemi jede - ale i taky profláká hudba, sladák, happy end a Willis. Bay to ale celé dokázal ještě navíc narvat do maximálního vlastenectví a bokem ještě do suprových efektů, který zvedaj aspoň u mě hodncení o jednu hvězdu. Je to taková ta jednohubka, co když jí člověk uvidí jednou za dva roky, tak neuškodí a ani neurazí. Myslet se u tohodle filmu rozhodně nemusí .) ()

kremrik

Toto je další americká akční sci-fi pi*ovina!!!!! Ze začátku si říkáte "hmmm, dobré no klasická amerika", ale pak přijde zvrat!!!! A to v podobě ohně ve vesmíru!!! :-OOOOOO většině lidí to ani nepřijde, ale jak může ve vesmíru hořet? Je tam snad kyslík? jestli jo proč tam ještě nežijeme... tuto otázku nám můžou zodpovědět jen lidi co film natáčeli= IDIOTI!!! ()

Milerp

Armagedon je relativně výborný film. Jen bych ho nenazýval katastrofický. Když něco takového slyším, jsem natěšen na vymření lidstva, nebo zničení planety - spadne meteor do oceánu a je to jako, když hodíte kamínek do louže. Ale rozhodně 80% ()

SilviSaleva

Taky jsem zastáncem původního dabbingu, kde je ve scéně jak se Grace pohádá s Harrym a říká:"...Lovec mě musel vzít do Tampey pro tampóny a pak mi ukázat jak je použít...jak to dělají motýli jsem se dozvěděla z tetování Fredyho Moonena... a v novém dabingu to teda zprasili strašlivě. A vůbec se mi nelíbí. Nemohu jej bohužel nikde stáhnout již nyní, nemáte jej náhodou někdo? ()

Andrej1388

Film sa mi pacil,mam rad katastroficke filmy,a tento patril urcite medzi najvydarenejsie,aj ked tam boli niektore tazko vykonatelne veci,bruce willis so svojim teamom divaka drzia v napeti,ale aj rozosmeju,samozrejme vo filme su aj okamihy ked si clovek chce aj poplakat,naozaj u mna velmi dobry film ktory sa da pozerat casto,ma svoju kvalitu. ()

Black1e

Tenhle film mám moc ráda..No a co, že je to klišé?(JE:-) Herci jsou vybraní skvěle - charizmatický Billy Bob Thorton, trojice naštvaný Bruce, krásná Liv a popleta Ben, banda magorů, co má zachránit svět (mimochodem scény s výcvikem v NASA mě opravdu pobavily) Velice se mi líbí i obsazení Jasona Isaacse, co by nejchytřejšího muže na zeměkouli.. podle mě je to naprosto nejlepší záporák všech dob, ale lze se na něj dívat i v kladné roli. Jeden z mála apokalyptických filmů, které stojí za to vidět (ještě snad drtivý dopad), protože to co se na nás valí hlavně z německé produkce je pravá katastrofa - ale v jiném smyslu než tvůrci zamýšleli. Příběh samotný by nemusel být taková fikce a Bay to vymyslel tak dobře, že bych mu celkou tu šaškárnu s Nasa uvěřila. Po technické stránce opravdu super. Je to přes deset let starý film, ale pořád mě dokáže maximálně pobavit a zaujmout. ()

Veromonny

film u kterho brečím a i směju...jsem na tomhle filmu už závislá,.. a jediné co - nejspis kdo mi tam vadí je Ben Affleck(kazí to tam!!) jinak super i když některé scény jsou už nudné a na některé bych se mohla koukat furt :D ()

modrafixa

Už názvu a postavy Bruce Willise na obalu čiší americký heroismus a patetické vlastenecké promluvy, které se pak nesou celým filmem. Ale uvědomme si, že za 18 dní má být zničena země, podle mě přesně takhle by se Amerika chovala. Je pravda, že v Čechách by se celý problém asi řešil jinak, nebo neřešil vůbec,ale tímhle přiznaným patriotstvím je pro mě Armageddon uvěřitelným filmem. Proto ho můžu vidět kolikrát chci a vždycky mě vtáhne do děje a přemýšlím, co bych dělala já, ten poslední večer na Zemi. ()

Gutti

Presne takto má vyzerať dokonalý akčný film, ktorý má úmysel diváka aj pobaviť...Skvelá oddychovka na hociktorý večer =) ()

atrofonic

klišé, ale tento film rovnako ako ďalšie patrí medzi (u mňa) nedotknuteľné...aj napriek prehnaným schopnostiam Brucea Willisa to je jasná 5* ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)