Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Rodin

Tak končí tahle komédie. Zlo prohává a dobro žije. Bohužel šlo o komédii bezděkou a rovněž smích byl poněkud kyselý. Již nikdy více. ()

hero_bk odpad!

Houstone, máme problém, tenhle film bude hrozná sračka. ... Nebude, přidáme víc efektů a víc klišé a pořádnej happyend, to mají lidi rádi. Pokud mám tenhle film zhodnotit jednou větou, tak asi takhle: Quantum efektům, ale efekt žádnej. ()

coco.brice

skvělá zábava..nic víc ani nic mín:-)tohle není akční film ani romantický a sci-fi natož thriller..prostě Bruce Willis,Thorton,Affleck,Tyler,Buscemi a 144 minut zábavy...a já to prostě miluju a tak není co řešit:-) ()

MRPitivier

Režisér M. Bay má rád akci a akční scény, vyžívá se v detailech, ale na druhou stranu trochu zanedbává dialogy, naštěstí pro něj vybral skvělé herce, které z mála dokáží vytěžit maximum! Maximum z melodramatického konceptu plných amerikanismu. Bruce Willis hraje tvrďáka, ale který ke konci zjistí, že také není z kamene, B.B. Thornton se mi líbí každým snímkem více a Steve Buscemi je prostě dokonalej! Je to film, u kterého neluštíte nic, nedává Vám otázky, jen Vám ubíhá čas! Nenáročné, akční, napínavé, romantické, sci-fi...prostě pro každého něco! ()

haffen

Čo sa logiky týka, tak je to skutočný prúser cez ktorý som sa nevedel preniesť. Všade všetko lieta, vybuchuje, kopa dementných postav, k tomu fimové klišé na najrýdzejšej podobe. Je len málo filmov, pri ktorých mi tak neuveriteľne liezla na nervy neustále preliatajúca kamera. 1 1/2* ()

Izz

Srdcovka a ta vůbec nejúžasnější koncentrace hollywoodské zábavy všech dob.Armageddon je vyložená popkornová radost plná nadšeně špatných herců,dementních dialogů,toho nejtvrdšího patosu,navíc podbarveného nejlepší filmovou písní ever.Je to úchylka,ale já ten film prostě nehorázně žeru! ()

Kariya

Když se na tento film podívám jako na sci-fi, vůbec mi nevadí, že scénář je tak nereálný, je to zkrátka americké sci-fi! Film je opravdu skvělý! Je plný suprových hlášek, které nezevšední, je točen s americkou ,,lehkostí" a Bruce Willise je Bruce Willis - film dělá mnohem lepším, než by byl. ()

Newman_xf

Amerika zachranuje svet... Je to zabavne, akcni, dementni, dojemne, velkolepe, technicky mnohdy nepresne a ujete (hlavne co se gravitace tyce), je to z vesmiru a hraji tam herci vybrani na miru v cele s Willisem... pokud to clovek bere vazne, tak si to neuzije, ale s nadhledem a zapalem pro vesmirny blockbuster je to na 5*. Bay proste nemohl slapnout vedle :). Nelze tomu dat stejny pocet jako jinym vybornym filmum, ale jako ma srdcovka si to 4* zaslouzi. Spousta vlajek, dojemne hudby a drsnych frajeru.. Když se oprostite od te demence, kterou snad ani Bay nemohl myslet vazne, tak vam zbyde vlastne komedie. Harry Stamper je pojem! ()

sethi

Donedávna jsem si myslela, že Armageddon je dobrej film.Včera sem se přesvědčila, že to tak horký nebude. Ten patos je fakt nadávkovanej v extra velkých porcích. Proč mě pořád nutěj brečet, když nechci??Scény z asteroidu jsou hodně umělé a co se týče slzopudných scén, tak úplně nějhorší. Hrdinové jsou nejhrdinštější, padouši nejpadouštější.....atd, atd, však tyhle klišé všichni známe. Plus má Willis, Buscemi, Stormare a moje oblíbená Tyler, protože je tak krásná. ()

Freshoun

Skvělý film(samozřejmě ta nejtěžší možná amerika) ale některé vtipy a scény se mi vryli do paměti a proto jsem tento film viděl už mockrát a vždy se na něj podívám rád znovu. ()

kyLuke

Pravda , není to nějáký ukázkový umělecký film , ale Armageddon je pro mě tak skvělým a příjemným zážitkem , že se neubráním plnému hodnocení . Je to sice skutečně americký film , ale má tolik kladů ! Výborný Bruce Willis , fantastické triky, velmi snesitelný Ben Affleck a skvělá hudba ! To je shrnutí pro mě jednoho z nejlepších akčních sci-fi všech dob ! Jak už jsem říkal , není to úplně na plný počet , ale fakt se mi to líbilo ! ()

masino

Stary, ale pre mna perfektny film. Mam rad reziu M.Baya a Armageddon nie je ziadna vynimka. Je to asi prvy film, pri ktorom mi vypadla slza z oka. Paci sa mi humor, ktory je pre Baya typicky a pre mna velmi chytlavy. Co v tomto filme chyba z mojej strany? Akcia? Napatie? Romantika? Humor? Z mojej strany tento film splna vsetko to, co ma dobry film mat. Kto nevidel, odporucam. U mna 5*. ()

kuro

Jeden z mála filmov, ktoré si veľmi rád púšťam....Sám neviem čím ma tento film tak zaujal, pretože keď sa blyžšie pozriete na scenár filmu, zistíte že sa jedná o totálny nezmysel :)...Asi tobude Willisom alebo čo....Ale kašlať na scenár....Vždy sa pri sledovaní dobre bavím a to je podstatné :)...4,8* ()

groz122

Konečně !... Film z apokaliptyckým nádechem na který se dá koukat a stojí za to shlédnout ! Už jen kvůli hlavnímu taháku filmu Willisovi, který jako vždy dal najevo svou kvalitu skvělým hereckým výkonem. No... příběh je takoví vskutku netradiční...: Skupina lidí musí letět do vesmíru zachránit svět. Jak jednoduché že ? Bruce samozřejmě na to kejvne, snad proto že se chce dostat tam kde Schwarzenegger ještě debyl. I tak, ale příběh patří mezi ty lépe odvyprávěné. Ve filmu sem zaslech jen jeden hudební výkřik, který vás upoutá. Film je akční, příběh chvalitebný a to filmu nikdo nevezme 90% ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)