Ouija: Zrodenie zla

• Česko Ouija: Zrození zla (viac)

Mladá vdova a matka dvoch dcér Alice Zanderová (Elizabeth Reaserová) nedokáže banke splácať dlhy, a tak si privyrába vyvolávaním duchov zo záhrobia, hoci sama v duchov neverí. Každý zákazník má povolené iba tri otázky, čo sa jej zdá trochu nudné, preto svoje seansy oživí novou vešteckou doskou Ouija. Varovanie o rizikách nebezpečnej hry však ignoruje a začne ju hrať sama.  Keď Alice dostane oznam z banky o exekúcii pre nesplatený dlh, ešte v ten istý večer jej mladšia dcéra Doris (Lulu Wilsonová) prinesie tašku plnú peňazí, ktorú našla v pivnici. Šokovanej matke vysvetlí, že sa rozprávala s duchom svojho otca. Tým sa však zlovestná hra Ouija iba začína. Doris totiž nevyvolala iba ducha svojho otca, ale aj niečo oveľa horšie - samotné zlo z ríše mŕtvych, ktoré ohrozí ich malú rodinu. (TV JOJ)

Scraffy

Neveril som tomu, ale je to lepšie, ako jednotka. Zišlo sa z trápnej zlátaniny a dodali nám celkom slušnú (aj keď klišovitú) dávku hororovej až mysterióznej filmovosti. Mike Flanagan zachránil potápajúcu sa loď. Nie je to nič extra, ale ako blbosť na jeden večer to postačí. ()

Worry77

Po Whitově nezdařeném pokusu přichází Mike Flanagan a s ním i boření veškerého stereotypu hororového žánru, teda skoro. Příběh Origin of Evil je natolik chytrej, že hned od začátku nemusíme bejt svědky toho, jak se na první pokus začnou na tabulce dít "strachuplné pohyby" a spousty laciných jump scarů. Ne vážně, je opravdu až osvěžující, jak tady tvůrci dokázali odolat dojebání filmu tím, že se někdo rozběhne proti kameře nebo na ní něco třikrát po sobě vyskočí a radši pracovali s atmosférou. Ačkoliv můj údiv ke konci už trochu zkomíral, protože už to ztrácelo tempo a těžce to upadalo do mainstreamu. Hlavní tři představitelky odvedly docela solidní výkony, třebaže Henry Thomas jako kněz si mě svým výkladem o polským migrantovi získal víc. Takže co si odnést z mého bezvýznamného hodnocení? Je to rozhodně lepší než jednička a to několikanásobně. A co se týče mě, tak si to ospravedlnilo svojí existenci. Na poli duchařin, který tak moc nemusím se jedná o nadprůměrnou podívanou, od který však žádnou revoluci nečekejte. (65%) ()

Fungore

Po naprosto špatném prvním dílu tu máme pokračování, které mě celkem překvapilo. Určitě to patří mezi nejlepší letošní horory. Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami. ()

intro

Rozhodně lepší než první Ouija. Ke konci atmosféra už řádně houstne, jen škoda, že to nepřišlo dřív. Přes půlku filmu je to totiž celkem hororová nuda. No i tak dávám pěkných 60% ()

adakraj

Líbí se mi horory, které jsou zasazeny do "starší doby". Ouija: Origin of Evil není až zase horor o tom, aby jsme se počůrávali strachy. To ovšem všem nedojde, že se horory nedělají jen kvůli tomu, abychom měli strach. ()

titmok

Nejako mi to hrozne rýchlo ubehlo a to tam JOJka pacla ešte aj reklamy. Úvod aj jadro by ešte ako tak ušli ale ten záver bol taký mišmaš bordel, nevedel som že kto je kedy posadnutý, kto koho zabil a plus ešte ten démon čo vyzeral ako rytier z križiackej výpravy. Najstrašidelnejšie bolo asi ako malá dievčina otvárala hubu asi na 40 cm XD. Neodporúčam pozerať v slovenskom dabingu./ 40% ()

micka999

Cekala jsem asi trochu vic, samotny film nebyl uplne k zahozeni, ale chybely lekave sceny, jedine co za to opravdu stalo, byla holcicka s protahlou pusou xD ()

inuisibilis

Po ošklivém popálení prvního dílu který svojí úrovní spadal do těch nejhorších filmů béčkové skupinu musím prostě a s radostí dát 100%. Film má vše akci, napětí, špetku humoru v podání lživé reklamy matky a mnoho dalšího. Jediné co bych asi vytkl bylo minimum lekacích scén. Jediná co mi připadala akorát bylo rožnutí světla v místnosti a šokující zjevení posedlé dívky s dokořán otevřenými ústy visící na stropě hlavou dolů. Vřele film doporučuji a řadím ihned na třetí místo ihned po V zajetí démonů jako TOP horor roku. ()

mikessc

Pekné prekvapenie po nepodarenej jednotke. A ten koniec za titulkami, ja len zo srandy že to je ... ..... a ona to bola vážne :-D ()

maniacxl

Jednička byla totální odpad a jen další hororové nic.Co tedy lze čekat od dvojky?Kupodivu jsem byl kladně překvapen,nikdy bych nevěřil,že to bude dívatelný se slušným scénářem a v rámci možností i dobrými herci.Žádnou převratnou bombu sice nečekejte,ale na jedno bubákový odpoledne to určitě je.Fakt už stárnu,55%. ()

ZHODNOTITEL

Od děsné jedničky je toto vydařený kousek. Nebojím se říct, že tento film patří mezi ty žánrově zdařilejší. Navíc se divákovi dostane i menší retro styl s přepínáním projektorů, který mi v kinech prostě chybí :) ()

Aywes

Tak za mě je to dokonce o kousíček lepší, než díl předchozí. Což se cení. Sice je to stále ta samá kýčovitá vykrádačka, ale celkově to působí jako takové moderní béčko. Rozhodně v těch 99 minutách nenajdete nic originálního nebo nedej bože skvěle zahraného, ale film dokáže příjemně pobavit. Celková délka tedy příjemně utíká. Doporučeno nenáročným divákům hororu. Nebo alespoň lidem s otevřenou myslí, kteří dokáží akceptovat, že staré horory jsou prostě pryč. ()

honzic

Kvalitnější verze než ta z roku 2014. Flanagan umí lépe stupňovat napětí, ale hlavně více se vžít do samotných postav. Hodnocení: 65 % ()

PamelaJJK

Trochu chaotické a takové neuspořádané, čímž trpělo napětí a atmosféra. Hudba tak nevýrazná, že v podstatě nebyla. Obsazení vcelku OK, stopáž ideální na duchařskou jednohubku, která neurazí, ale ani nenadchne. A jelikož existuje spousta mnohem větších blábolů a bejkáren, tak nakonec bych to viděl na lehký nadprůměr. A protože se hvězdy nedají půlit, tak těch tři a půl hvězdy zaokrouhlím na čtyři a je to. ()

Hyssi

Docela fajn snímek. Ouija 2 je milonkrát lepší než jedNička. Má atmosféru, sice má takové low budget lekačky , ale dokáží vylekat. Za zmínku stojí skvělá Lulu Wilson, která je opravdu fantastická... Celkově je Ouija 2 obstojný snímek. 55% ()

AndrewNewman

Mike Flanagan to vie. Aj keď dostal priblbú tínedžerskú tému, dokázal z toho urobiť skvelo vyzerajúci a obstojne fungujúci horor. Tentokrát to je ale preplnené absolútne nelogickými vecami, ktoré robili snáď úplne všetky postavy a završené to je tým, že staršia sestra predviedla chirurgické šitie úst svojej sestry v priebehu niekoľkých sekúnd, pričom jej do ucha neustále hulákali démoni. ()