Serenity: Ticho pred búrkou

• Slovensko Ticho pred búrkou (viac)

Všetky tajomstvá raz vyplávajú na povrch. Baker (Matthew McConaughey) má toho dosť za sebou. Svoje životné rany si hojí v pokoji a horúčave rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí sa tu ako rybársky sprievodca, má svoju loď s názvom „Serenity“, v dedine má domček aj milenku (Diane Lane) a nepeknú minulosť zapíja v bare. Ticho jeho života prelomí ako blesk z jasného neba jeho bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A prinesie búrku. Znenazdajky sa objaví a zúfalo požaduje od Bakera, aby zabil jej súčasného násilníckeho manžela. V mene ich spoločného syna, aj v mene jedného milióna dolárov ako odmeny, má vziať jej manžela na rybársku výpravu a uprostred oceánu ho hodiť žralokom. Baker najprv odmieta, ale pokojné vody karibského raja sú už nenávratne sčerené. Výčitky a strach o syna ho začnú ešte viac prenasledovať a začne o návrhu premýšľať. Následná vlna vášní, udalostí a zvratov odhalí aj tie najskrytejšie tajomstvá. (Bontonfilm SK)

JosefTomas

Štěpán Rytíř podle ČSFD není blbý scenárista a asi ani režisér, ale ty vole! Co mělo tohle jako bejt? Tohle není ani mind fuck, jako spíš dog shit. Vytáhnout v midpointu zvrat, který otřásne smyšleným světem, to bych ještě bral, ale že otočí tím pomyslným kormidlem směrem od bouře plné zábavy k ostrovu plného nudy a ještě k tomu tak pičuským způsobem, až popře celý dosavadní příběh a ten "nový" je zbytečně prázdný, na to mám nakoukáno víc, než zkousnu. Těžko říct, jestli to chápat jako tvůrčí demenci, nebo vychytralý kalkul, možná od každého něco, ale bohužel je ten film ve výsledku tupá sračka, která v náznacích zní mnohem zajímavěji, než skutečně je. ()

PlysovyMacko

Thriller s mystickými prvkami. V centre diania je rybár, ktorého bývalá žena požiada, aby zabil súčasného muža. Nič nie je ako vyzerá a film sa vytasí s nečakanou pointou. Tú vnímam akože tvorcovia chceli skúsiť niečo nové. Najviac sa mi páčili scény odohrávajúce sa na lodi, najlepšia je zabitie záporáka. Jason Clarke hrá totálne hovädo. ()

solisoli

Začiatok sľuboval klasický thriller z ktorého sa postupne vykľulo niečo úplne iné. Príbehovo pretaktované do psychologických nelogických prvkov, ktoré boli nakoniec natoľko zdezorientované, že nebolo jasné čo treba chápať a čo sa pochopiť vôbec nedá. Zachránila to až záverečná časť, ktorá vysvetlila, že celý príbehový vlečúci sa guláš nemal so záverečnou pointou temer nič spoločné. ()

Mikecat

To bolo čo?!!Od začiatku nás dej drží v napätí až do konca, pri chytaní "Tuna", pri návšeteve tajomnej ženy, pri všetkých indíciách od obyvateľov ostrova, čudné správanie zvierat, ľudí samotného Bakera, aby sa pri vyvrcholení napätia nestalo vôbec nič a nabehnú titulky, zabitých 106 min.môjho drahocenného času! ()

jokino

Pre mňa prvá polka filmu ako-tak ušla, ale čo mal znamenať ten zvyšok..??? Mohlo to byť ešte celkom zaujímavé, ale potom to nabralo úplne zbytočný / oničom smer a totálne to zhodilo celý zvyšok filmu do bezodnej priepasti nezmyselnosti a zabudnutia.. ()

JenYu

Opálená a zpocená kůže, natrhané kusy ryb, nekonečný mořský obzor, brčálově zelené palmy, čekání, tajemství, atmosféra k zalknutí, skvělý McConaughey. Letní film jako lusk! Pointa zajímavá, ale ne dechberoucí. Pozn. Proč tu můj oblíbený Djimon Hounsou má zase jenom pár vět? ()

PamelaJJK

Za Matthewa, za krásné prostředí, skvělou kameru, patřičnou hudbu, za to vše plus. Za Anne Hathaway velké mínus. Jako osudová žena mě vůbec nenadchla. Působila nepřirozeně. Škoda. Jinak bych možná dal i plný počet. Rozervanec Matthewa mi skvěle ladil. Za mě zkrátka fajn film s jed(i)nou vadou na kráse jménem Anne. ()

honzic

Trochu zklamání, neb jsem čekal opravdu film, který bude reálný a ne virtuální. Pár záběrů fajn, ale závěr mne zklamal. Hodnocení: 55 % ()

blondboss

Tak tomuto sa hovorí premrhať potenciál. Sľubne sa rozvíjajúci príbeh v prvej polovici totálne zabije domotaný bezmyšlienkovitý paškvil v polovici druhej, ktorého pointa bola tak hlúpa a neprirodzená, až ma to zabolelo. Matthew a Anne boli síce skvelým bonusom, nakoľko ich mám rád, ale nemôžem prehliadať zjavné hlúposti, ktoré v tomto filme boli nakoniec "vyložené na stôl". Nabudúce by som sa asi riadil heslom "Menej je niekedy viac". Podpriemerný snímok. 40 % ()

mnx

Mám rád filmy o moři, tak z tohoto pohledu jsem se těšil. Bavilo mě to do té doby, než vyšla najevo zcela absurdní pointa, která veškeré klady pohřbila. Ve výsledku je to dost temný a depresivní film, ale podle mého názoru bohužel velmi nešťastně podaný. ()

Birter

Tak jsem tedy v tichu čekal na bouři, ale k mému zklamání, žádná nepřišla. Místo toho jsem se dočkal naprosto tuctového klišé mindfuck thrilleru, který už dneska není nic zvláštního a to, že oba plot twisty/zvraty jsou naprosto předvídatelné a celý děj je nepřirozeně vykonstruovaný samozřejmě jenom škodí. Do kamen nekvality přidává polínko i Matthew McConaughey (čichám čichám nejednu Razzie), jehož postava je strašně nesympatická a stejně jako ostatní postavy, i on se chová dost hollywoodsky. ()

karnifex

Vzhledem k tomu, že jsem na tento film četl většinou velmi negativní komentáře, byl jsem při jeho sledování mile překvapen - vůbec nebyl špatný. Vše bohužel shodil neuvěřitelně kýčovitý závěr (nebo jsem něco nepochopil?). ()

Kushina

Příběh malého chlapce nadaného na IT, který si vytvořil vlastní realitu kterou nemohl nikdy mít a díky fikci proměnil realitu na takovou jakou by chtěl. Zajímavý námět ale dlouho dost nepochopitelný a ne moc zábavný. 50% ()