Asterix a tajomstvo čarovného nápoja

• Česko Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (viac)

Príbeh z prostredia svojráznej Galskej dediny sa točí okolo ich čarovného nápoja. Ten účinkuje tak, že kto ho vypije tak sa stane nadpozemsky silný. A vďaka tejto sile, odoláva dedina neustálym útokom Rimanov. Starý a popletený druid Panoramix, ktorý ako jediný vie tento nápoj pripraviť, však jedného dňa spadne pri zbere imela zo stromu. Pri páde si nielenže zlomí nohu, ale si aj uvedomí, že ak sa s ním niečo stane, tak budúcnosť Galov je ohrozená. Preto sa rozhodne odovzdať tajomstvo čarovného nápoja niekomu mladšiemu. Pri hľadaní toho správneho druida si vezme na pomoc dvoch „osvedčených “hrdinov z dediny – Asterixa a Obelixa. A dobrodružná cesta za budúcim nositeľom tajomstva čarovného nápoja môže začať... (Magic Box)

pafka

Nalestena bida skvelou animaci. Trikrat nic bez hleba a bez masla. Mozna trosku soli. Tezko byste hledali neco zabavneho, ani gagy, ani humor, ani dej. Jen hodku a pul barevneho filmu s oblibenymi postavickami. ()

DonBraso

Naprosto stejný jako u u filmu s podtitulem "Sídliště bohů".Opět viděn originál s titulky.Vše je naprosto stejné,ono už vlastně celkovost příběhu nelze moc měnit a starý gagy na všechny postavy se opakují už od prvního dílu.O lektvaru a vyzrazení druidem byl skvělý náměť a já se opět bavil tak jako kdysi. ()

megajalec

Ďalšie pokračovanie príbehov z galskej dediny. Tentoraz ide dvojica Asterix - Obelix do úzadia a príbeh je o Panoramixovi a jeho kúzelnom nápoji a tiež hľadaní nástupcu. Film neočarí, ale ani neurazí, poteší sem-tam nejaký vtipný fórik. Priemer, ktorý si dlho asi ale nebudete pamätať. Séria mala aj lepšie diely. ()

blondboss

Opäť ďalší príbeh z Gálie a opäť so starými známymi hrdinami. Animácie pokročili, postavičky sú ešte milšie a dejovo to naopak nebolo až také terno. Určite ale minimálne na úrovni dnešných moderných animákov a navyše sa mi strašne páčil ten vtipný úvod. Postupom času to síce išlo do rutiny, ale pozerať sa na to dalo a určite to neurazí. Ako animovaná oddychovka je to určite fajn, ale na štvrtú hviezdu to žiaľ nie je. 60 % ()

Perunwit

Pokračování záznamu likvidace nebohých pirátů a Římanů v přímém přenosu. Pět let staré Sídliště bohů bylo celkem solidní překvapení, zejména úvodní sekvence honičky s divočákem dala vzpomenout na mladická léta, trávená chechotem nad komiksovými sešity, Postupně film lehce ztrácel páru, ale i tak se z takřka perfektního udržel na pro mě slušných 70%. Novinka o hledání nástupnického druida je vyrovnanější a v některých pasážích předchůdce dokonce převyšuje. Objevují se zde postavy, známé z komiksů, nicméně snaha vytvořit nový příběh je patrná a dle mého se povedla. Velice příjemné nedělní odpoledne v plzeňském kinosále, kdy rodiče se řehtali tentokrát víc, než děti. ()

Skylwalker42

Je to velmi slabé narozdíl od sídliště :( což je škoda. Tento typ animace Asterixovi sluší. A mrzí mě, že u nás nezachovali původní dabing... :( ()

PatrikP4

Ten konec se mě osobně nelíbil ani trochu... Okej doba postupuje tak proč nedat sem i něco šíleného, ale sem se to prostě nehodí... Asterixe a Obelixe mám rád jako filmy, kreslené filmy i komiksy, ale tohle bylo prostě moc... ()

HennessyVSOP

Hodne jiny druh animace i pojeti celeho dila, ktere je zasazene no moderniho kontextu. Klasiku to opravdu prekonat nemuze, nicmene velmi zdarile se to dle meho nazoru postavilo na uroven hranych filmu, misty je to asi i vtipnejsi. Plati ale, ze toto je spis film pro deti, nez pro dospeleho divaka, coz u puvodnim animaku nebylo pravdou. ()

esmoke

Druid Panoramix spadne ze stromu a zraní se, proto se rozhodne najít svého nástupce, kterému sdělí tajemství posilujícího lektvaru. Současně s tím chce Panoramixův sok tajemství lektvaru získat a to klidně za pomoci Římanů. Skvělá animace, docela vtipné, děj ucházející. (2D dabing) Rozpočet: N/A , Tržby: $37,4 miliónů. ()

Kushina

Příjemné vrátit se do dětských let a zavzpomínat na časy pohádek o galské vesnici a jejích obyvatelích. Sranda, zábava, hezký konec. Jako dítě bych si to přál vidět už dávno. 75% ()

Merenre

Vlastně mě to bavilo víc než Sídliště bohů. Je to dobrodružnější, což pro mě prostě k Asterixovi patří. Ale někdejší slávy nejlepších dílů jako 12 úkolů a Británie už to nedosahuje, přesto se dá říct, že jde o úspěch a na další díly v téhle kvalitě bych se rád podíval. ()

Tomas_PO

Podarený diel niekoľkonásobného pokračovania tejto nestarnúcej klasiky. Vtipné, milé, s veľkým, ale skutočne veľkým množstvo rôznych vsuviek a to nielen animovaných, ale aj verbálnych (Kakofonix, Geriatrix, Unhygienix, Pacifix, Tragikomix, Homeopatix...). Občas divák ani nestíha, čo je trošku na škodu. Ale to možno aj kvôli pôvodnému, francúzskemu zneniu a anglickým titulkom. Predsa len zvykli sme to pozerať ako deti dabované do slovenčiny. Nesklamal ani príbeh, dokonca sa tu objavili nové tajomné lokality a postavy. ()