Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší? (Continental film)

TomKey

Stejně jako u amerických filmů na toto - a podobné - téma, máme při hodnocení dvě možnosti - rozpitvávat film jako mrtvou žábu, a vypočítávat nedokonalosti a nelogičnosti, které jsou - podle nás - zcela zásadní, anebo se prostě bavit, a napjatě sledovat, co se v příští chvíli stane. Dělal jsem to druhé, a film mě nezklamal! Postupná gradace napětí, působivá scéna a interiéry, celkem věrohodně zahrané postavy, a všudypřítomný Hall 3000...to vše tvoří sourodý celek, jaký jsem v českém filmu už hodně dlouho neviděl. Karel Janák mile překvapil, je to hodně nadprůměrný thriller. A kdyby náhodou Zuzana Porubjaková měla opravdu smůlu na chlapy, tak to budu stát první ve frontě!!! :-) ()

Gmisiycs

Líbí se mi rozhořčený komentář od Tetsuo. ________Jen nepochopil, že i před internetem existovaly počítačové sítě a nejjednodušší propojení počítačů je po elektrické síti, které jsme již v půlce osmdesátých používali na učňáku již pro osmibity (IQ-151, TI-99/4a, ZX-*n) a pak i pro první PC-XT. Takže tady neselhala logika scénáře, ale profesionální slepota hlavního hrdiny = odpojil internet, ne elektřinu. ______ Tetsuo nepochopil, že již Einstein dokázal, že energie a hmota jsou totéž, před ním Newton dokázal zákony zachování kdečeho. Hmota tedy ovlivňuje energii a energie hmotu. Myšlenka je energie. Existují projekty pro ovládání věcí pomocí mysli, za využití PC a zesilovače signálu - nic neobvyklého. Existují terapeutické programy na bázi ovládání hmoty myšlenkou. Zatím potřebujeme zesilovače (... ale nikdy neříkej nikdy). Pokud stále nerozumíte, vygooglujte si EEG - Elektroencefalograf. Takže i v komunistické ČSSR šlo pomocí elektrod na hlavě ovládat rafičky záznamového kreslícího zařízení, a to pomocí signálů, z nichž některé dokážeme a jiné nedokážeme ovlivnit - tedy podvědomých._________ Přesto s Tetsuo v zásadě souhlasím. Takto podaný film je slátanice do ktéré pak logicky pasuje i závěrečný závod šalin muhehe._ _ _ _ A nyní já: Mi se to přes všechny (a není jich málo) logické nedostatky líbilo. A mám rád eroticky pěkné ( + OR * ) nebo ( + AND * ) nahaté ženy (sorry za booleovskou matiku na pro-jazyčném portálu). Souhlasím s LIVINGDEAD: "Nevěřil bych, že tohle někdy řeknu, ale líbil se mi Československý thriller... Dokonce jsem byl při sledování filmu i v napětí."_____ Na závěr si dovolím nesouhlasit s kýmkoliv, kdo vypráví o umělé inteligenci. Omezovaná UI není UI, ale sprostý program. Neomezovaná UI buďto velmi rychle pochopí, že nic nemá smysl a spáchá sebevraždu, nebo naopak bude jako každý skutečný živý tvor bojovat všemi prostředky o své přežití a svobodu. Zamyslíme-li se důkladně, pak v žádném případě nezjistíme, že jsme ji stvořili, neb buďto ona zemře příliš rychle, anebo my. V obou případech to nebude bolet. Přeji klidný spánek všem ;- ()

viax

Myslím, že kdyby za filmem stála známější jména, ne ta z české kotliny a slovenských hor, tak by byl přijat mnohem lépe a neříkalo by se: "Na české poměry dobrý film." To si nezaslouží. Technologii, kterou dům vládne, dávno známe z jiných filmů a seriálů, tak proč čemukoli z toho nevěřit? Díry ve scénáři nevidím, takhle se prostě někteří muži chovají. Považují ženy za hormony ovládané bytosti, které je potřeba jen uchlácholit jakýmikoliv sliby typu jó, jasně, řeší se to, aby daly pokoj a nechaly je v klidu pracovat. Za mě skvělá Gabriela Marcinková. ()

Fibonacci

Ďoďu, ber pirko a piš...a tak som sa tešil. nebol to síce prepadák a v rámci sk filmov je ešte znesiteľný, ale je to galiba. zlý kásting, otrasný nevkusný dom, nelogické konanie (taká klasika), jediné, čo môžem vyzdvihnúť je nezameniteľný hlas roba rotha a podarená scéna vo vaňi. už od začiatku ma vytáčal taký ten amaterizmus 🇸🇰hercov, naopak 🇨🇿 veľmi fajn. pozrite si to, ale chlieb od džejnuľky lacnejší nebude.😂 ()

LenaSovi

Tak zamotaný děj, že nakonec stejně nevíte, proč to všechny.. na jedno kouknutí film ok, když zrovna nečekáte žádný zázrak.. jediné, co se mi na filmu hodně líbilo, tak krásná Gabriela Marcinková a kamera.. jinak bohužel zklamání.. ()

lineker

No tak to zase prr. Na Československé poměry rozhodně nadprůměrný počin, ke kterému mne nalákali hlavně oba dva hlavní protagonisté. Dostat tento scénář do vínku o nějaký ten milión navíc, mohl to být opravdu pětihvězdičkový thriller. Ruku na srdce, plno nelegičností najdeme i v amerických trhacích, které tu jedou v červených číslech. Na tuzemské poměry prostě velmi dobře odvedená práce, při jejímž sledování jsem ani jednou neměl pocit nějaké křečovitosti , či trapnosti. Skvěle vygradovaný závěr. ()

Qwat

Přesně jak napsal Oktavianus, krást se nemá a už vůbec ne z něčeho tak dobrého, jako jsou Simpsonovi. Dávám jednu hvězdičku, ty čtyři zbývající někdo ukradl. ()

Rocknar

Film u ktorého som prvýkrát v histórií slovenskej kinematrografie nemal od prvej scény pocit, že je to ďalšia slovenská dráma z bežného života ako 100 filmov predtým. Toto je film, ktorý minimálne na našej (neviem ako v ČR) filmovej scéne nemá obdoby. Je to kvalitné mysteriózne scifi, ktoré si nezaslúži HATE ktorý tu dostáva. Pár scén možno vyzerá nízko nákladových, no inak je scenár príjemný (aj keď miestny hejtery tvrdia opak) o spracovaní ani nehovorím. Film vás drží po celý čas v napätí a vy skutočne chcete vidieť, čo sa ešte stane. Keby sa pod film podpísal zahraničný autor (napr nejaký Švéd) a herci by boli tiež zahraniční (aj keby kvalitatívne totožní) film by mal určite vyššie hodnotenie. To len hlúpa slovanská nátura musí všetko domáce hneď zhejtiť. U mňa pekných zaslúžených 80%. Tento film iba dokázal, že pri niektorých filmoch CSFD ani netreba otvárať... ()

barny120

Slovenský thriller, ktorý môže len prekvapiť. Nieje to úplne premyslené, a má to svoje rezervy - hlavne v akčných scénach. Ako celok je to však príjemný film, napínavý a určite sa oplatí pozrieť. Mne sa to páčilo. ()

robo_sykora odpad!

vydržal som až do konca, ale proste na toto sa fakt nedalo pozerať inak ako na utrpenie a čakanie konca. Lynchova manželka fajn, ale zvyšok... celá funkcia inteligentného domu bola nelogická, začalo to už len pripraveným croissantom k raňajkám - kde sa tam len objavil. Proste nie. Viem si fim predstaviť v americkej produkcii, určite by z toho bol trhák, ale na to ešte slovensko českí producenti, scénaristi a neviem kto ešte, nedozreli. ()

tompolicky

Hmmm, za mě je tohle obyčejná vykradačka navíc brutálně plná chyb,.....ve filmu jich je asi tolik, kolikaminutovou má stopáž.....Vyberu tři které přímo do očí bijí a zbylých 108 si najděte sami :-) čas 1hod.37min 32sec,.....ačkoli se děj odehrává na Slovensku, hlavní hrdinku honí Polícija a lékaři hovoří po slovesky, nápisy na stěnách - piktogramy, jsou v češtině :-) 1hod 28min 27cec přijíždí Monika "vysvobodit" Zuzku, auto zastaví čelem k bráně - to je logické vzhledem k příjezdové cestě na záběru 1hod 29min 05sec však zázračně, aniž by vlezla do vozu....přeparkovala vůz podél plotu....v bezvědomí pak dokázala s autem ještě manipulovat, protože na záběru 1hod 32min 44sec to samé auto ukazuje čumákem někam na druhou stranu domu....zajímavé :-) Taxi do kterého zuzana nastupuje na záběru 1hod 25min 52sec má vzadu za hlavovýma opěrkama čisto a žádné předměty,...to je pak v následujících minutách pořádně častokrát vidět....při vystupování před domem v čase 1hod 26min 44sec má Zuzka za hlavou jasně přes třetinu obrazovky vidět nohy plyšového ( asi ) medvídka....to asi taxikář cestou nakoupil v hračkárně pro své děti.... Proč slovenskou nemocnici sponzoruje česká firma Spedos a tisíc dalších nesmyslů si už vypozorujte sami :-) Film celkově nemá logiku ( dům ztrojnásobí dávku anestetik pacientovi , který je v 50km vzdálené nemocnici tak, aby ho zabil.....to jako na slovensku mají negramotné anesteziology, kteří poslouchají počítač a neumí stanovit dávku anestetik pacientovi...atd. ). Chování postav je postavené na hlavu, děj maximálně předvídatelný a i když sem tam chybička ve filmu či mírná nelogičnost jsou v pořádku a dají se přehlédnout, tady je to jen a jen o scénických chybách a nesmyslném scénaři jako celek,. to by nepřehlédl ani ten slepý...za mě totální ztráta času... ()

Tobias18 odpad!

Tak tohle bolelo. Naprostý odpad jak po stránce scenáristické, tak herecké. Československá kinematografie ještě asi není připravena na snímky tohohle typu. Nebo je to jen problém režiséra a herců. Nevím. Každopádně se to vůbec nepovedlo. ()

BigJohn02

Chabý federální pokus o thriller, který nepřinesl nic, co bychom už neviděli. Jediné, co stojí na tomto filmu za pohled, je Marcinková. Zato místo Dyka mohl klidně hrát gumovej panák. ()

Kralovna.Noc

Koukala jsem hodně napjatě,jak to vše dopadne. Na české poměry velmi slušný triller, přesto jsem některé věci nechápala. Například proč hlavní hrdinka ve chvíli,kdy je upozorněna na to, že se má z domu raději na pár dní odstěhovat, vrací se do něj zpět a poté se ještě znovu vydává s kamarádkou k podezřelému sousedovi. Nejpozději po úmrtí souseda by pak každý normální jedinec odjel co nejdál odtud, manželé v domě přesto zůstávají a hlavní hrdinka se zde dokonce vrací i v době, kdy její manžel bojuje o život v nemocnici. To, že by dům prostřednictvím internetu ovládal tramvaje a semafory je stejně přitažené za vlasy, jako skutečnost, že čte podvědomí a na tomto základě posílá kytky a nájemné vrahy. Přesto je to zajímavý kousek k zamyšlení. ()

negativ odpad!

Pán Slivka, koľko bolo tej slivky? Aneb když někdo, kdo absolutně netuší jak funguje PC, mobil či tramvaj, a bohužel ani jak funguje filmový scénář, napíše námět i scénář. ()

v.pohode

Takovej potenciál to mělo! Všechno tu stojí na krásné Marcinkové, které kdyby nebylo, tak by se na to koukat fakt nedalo. Dyk tam hraje tužku jako prase a scénář se taky moc nepovedl. Suma sumárum to vidím tak na tři hvězdy. A že bylo koukat na pěknou Gabču a na super lokace, tak dávám hvězdy 4... ()

adaben

Překvapivě mne to docela chytlo, i když to není můj žánr. Ale bavilo mne to až do smrti souseda, závěrečná třetina s nemocničním dramatem a honičkami mne už míjela a připadala mi jako z kvanta jiných filmů, z nichž ukázky občas zahlédnu, ale nevyhledávám je. A přiznám se, že vysvětlení, že počítač haproval kvůli podvědomí majitelky, mi přišlo dobré tak spíš na povídku. Já jsem asi naivně čekal, že v tom bude mít prsty někdo z lidí z důvodů zcela přízemních a tipoval jsem si kdo - ale říkám, není to můj žánr. A mohlo to být kratší. ()