Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

SNCIS

Obsahuje spoilery: Provázaný svět DC Films! Kapitola 9: "Život je prima, ale může být lepší." S Wonder Woman se setkáváme v roce 1984, kde okouzlující Wonder Woman v podaní Gal Gadot žije v podstatě smutný, osamělý život, protože neustále truchlí nad smrtí svého milovaného pilota Steva Trevora. Odreagovává se otloukáním kriminálníků a prací. Pracuje jako kulturní antropoložka a archeoložka v jakémsi vědeckém institutu ve Washingtonu. Na scénu však přichází její nová kolegyně Barbara Minerva v podaní Kristen Wiig, která je specialistka na archaické nálezy. S touto postavou přichází i záhadný kámen s mystickou mocí, který plní přání. Díky tomuto předmětu se znovu vrací Steven Trevor a s nezajímavé Barbary Minervy se stává nejvíc ostrá holka na scéně, kerá se dovede měnit z člověka na něco jako gepradodlaka. Přezdívá si Cheetah a dle komiksů je to hlavní nemesis Wonder Woman! Ženský fight, kde do sebe holky pěkně šijí má skvělou choreografii. Konec však patří herci jménem Pedro Pascal, který bravurně zahrál démonického úspěšného obchodníka a televizní osobnost Maxe Lorda. Ten se doslova promění v záhadný kámen, což vygraduje v obrovské finále, kde bude v sázce samotná budoucnost lidstva. Jinak všechno je tady křiklavé, barevné, divoké, bláznivé, prostě Amerika v době, kdy lidé necivěli celé dny do mobilních telefonů. Natočené to je pochopitelně supermoderní kamerou a všechny scény, kde je Wonder Woman, Cheetah, nebo se v nich bojuje, jsou skvělé, akční a především zábavné. Režisérka Patty Jenkins to celé uchopila trochu Donnerovsky, protože snímek připomíná jeho filmy s Mužem z oceli. Scénář napsala taky kvalitní a velmi originální. Hansi Zimmerovi za soundtrack taky pochvala. Gal Gadotová v roli taky znovu zazářila. Já jsem upřímně zhnusen z některých komentářů. Jako dávat tomu 1 nebo 2 * bez pádného důvodu? Tenhle film zaznamenal nejúspěsnější uvedení filmu během pandemie a je po všech stránkách vynikajícím pokračováním. - 100%. P.S: Wonder Woman tady de facto někoho znásilnila. Abych to upřesnil. Wonder Woman si ve filmu přeje, aby se Steven Trevor vrátil. A to se splní. Jeho duše přeleze do tělo nic netušící muže a s tím má Wonderka potom opakovaně sex. Je to tak. :D Tohle prosím berte jako vtipný bonus, protože si myslím, že to dotyčnému nevadilo. Nechápejte mě špatně, ale dostat nabídku na sex od této izraelské krásky, tak neváhám ani minutku. Vy snad ano? ;) ()

Kpitbull

Proč má ww tak nízké hodnocení celosvětově? Protože se hodně lidí našlo v konci a stydeli se za sebe. Snad si z toho někdo alespon něco vezme. A Gal? Gal je v pohodě. Za to co nám to mělo dát bych dal 100 %. Ty co nechapou, dají odpad ale jen to ukazuje jací jsou. ()

majorzeman13

No rozhodně jde o průměrné pokračování. Na svého předchůdce nemá ani omylem !!! Prostě řečeno "přepálená,dlouhá komiksová pohádka roku.....Několik dobrých aspektů filmů se najde,ale čekal jsem minimálně nadprůměrný biják a to se nestalo. Snad příště to dopadne lépe ?! ()

jethrotull

Zaciatok usiel,potom to nejako islo ale rozhodne dolu kopcom. A zaver to uz bola super presladena americka sracka,ktoru by nemali rozhodne pozerat diabetici,lebo mozu dostat z presladenia sok. Na te rozpocet teda ozaj slabota. ()

wheelie

Po relativním nadšení z jedničky, díky famóznímu traileru ke dvojce a oddalování premiéry v důsledku pandemické situace, jsem doslova protrpěl 2,5 hodinovou nálož “ničeho”. Nemá to děj a když už to děj má, tak je absurdní. Nemá to herecké výkony a...ne, herecké výkony to fakt nemá vůbec. Vrcholem všeho byla soundtracková stopa 1:1 vykradená z traileru k žánrové bombě “X-Men: Days of Future Past”. Tohle se fakt nepovedlo, Gal Gadot ani Chris Pine by už hrát neměli, protože jim to evidentně moc nejde (v páru už vůbec ne). 2/5 hvězd dávám ze soucitu k postavě WW a společnosti co vyprodukovala trailer, resp. velmi povedenou návnadu. ()

Muffin

Jako by tvůrci filmu tušili, že výdělek nebude valný, a tak rezignovali na dopracování triků, nebo natočení pořádných akčních scén. Snesl bych pohádkovost filmu, snesl bych srovnávání se starým Supermanem, ale zápletka točící se kolem zázračného kamene udělala z filmu nelogický a místy až absurdní myšmaš. Když jsem si druhý den pustil několik scén z první WW, nestačil jsme se divit. Akční scény byli napínavé a krásně se na ně dívalo i několikrát po sobě. Finální souboj po tmě působí jako z Cimrmanovi divadelní hry, kde hráli bez elektrického osvětlení. Snad by se nabízelo i přirovnání k animáku Tom a Jerry. Jenže tam byl Tom i při rychlém běhu rozeznat od Jerryho. Naštěstí měla Diana na sobě tolik zlata, že se díky jejímu svítícímu lasu občas zablýskla a mohli jsme rozeznat kde se na plátně nachází. Jsou tam samozřejmě i pěkná místa a líbil se mi i pozitivní náboj filmu. Nemusí být vše ponuré, smutné a krvavé, jak dnes bývá trendem. Ale nesmí to být hloupé a bez akčních scén, které u těchto filmů divák právem očekává. ()

tein

U tohoto paskvilu mám pocit, že se tvůrci ani neobtěžovali shlédnout co to vlastně někde někdo ve studiu spatlal dohromady, a pustili to jen tak do éteru. Dávám jednu * dohromady za to, že Gal Gadot je docela kočka, za napád jež by ovšem jistě lépe obstál v televizní pohádce se stopáží do 40 minut, a za to, že je to pořád lepší než ty ostatní DC paskvily z posledních let. ()

Coody

wtf..? Jako zamotaný, nepřehledný děj, spoustu věcí si divák musí domyslet. Některé scény vyloženě trapné no a konec.., bleh.. Kdyby tam hrál někdo jiný než Gal Gadot, nebudu to ani pouštět. ()

Whitehorse odpad!

Spatne herecke vykony , stupidni scenar...nulova dramaturgie...welcome to america...radsi se kouknete na tak jde cas...vetsi emocni naboj :-) ()

terc odpad!

Co za chujovinu to dokazal DC vyprodukovat!?! Taku stupiditu som v zivote nevidel!!! Pri tych dialogoch som citil ako mi klesa IQ na bod mrazu. Vsetky tie nezmyselne prvoplanove "zvraty" mi pripadali ako keby ich vyprodukoval niekto s poslednou fazou demencie. Bojove sceny a efekty robili zda sa ziaci na zakladnej skole ... a to som ich teraz asi aj urazil ... no priste jedna velka kravina tento "radoby" film ... ()

Mach Tom

Na film jsem chtěl jít do kina, čekal jsem, ale nakonec se to na mě valilo všude, takže jsem jej shlédl na HBO. Co k němu však říct. Stejně jako od prvního jsem od něj nic nečekal, ale podle traileru jsem si představoval, že bude nabitý suprovou hudbou, ale to co jsem tam věčně slyšel bylo k uzoufání, stále stejný motiv a navíc tam celý film nezazní ani jedna pořádná skladba. To mě naprosto otrávilo. Co však dalšího filmu schází je pořádný padouch, protože on tam vlastně žádný není. Tedy pokud nepočítáme toho Boha co stvořil kámen přání. Třetí věc je přepálená délka, neděje se tam toho tolik aby to muselo být 151 minut dlouhé. Takže film neurazí, ani moc nenaštve, ale také člověka nepřinutí se na film kouknout znova. Což je škoda, možná měli natočit spíše rok 1968 s válkou ve Vietnamu. Ten válečný podtext tam chyběl. ()

Drslw

Problémom tohto diela (scenára) je, že sa rozbehol za príliš veľa zajacmi naraz. Námety tu začaté by vystačili na tri, možno štyri filmy – alebo dvadsaťdielny seriál. Vo výsledku bohužiaľ neladia v symbióze, ale naopak, medzi sebou sa bijú - na žiaden z nich nezostáva dosť času a sú tak nedopovedané, a teda pre diváka nepochopiteľné. Presnejšie, pre bežného diváka (ktorý však platí najväčšiu časť tržieb). Je nútený uvažovať príliš veľa smermi, a uniká mu pôžitok i zážitok. Na dôvažok, všetky námety dohromady sa bijú so superhrdinovskou indentitou Wonder Woman, ktorá, priznajme, si, až tak pre film nebola potrebná – ale kvôli ktorej do kina divák išiel. A ešte aj táto identita sa bije so štylizáciou do roku 1984, ktorá sa... nuž, nepodarila. Čo sa týka ostatného - Pedro Pascal je výborný herec, keď práve nemá na hlave mandaloriánsku prilbu. To je veľké plus (že to vieme)! Chris Pine je tiež fajn (fine), aj keď niekedy len pricmrndáva. A Kristen Wiig dobre zapadla. Bohužiaľ, sklamala ma Gal Gadot, ktorá celý film odohrala v štýle „ja tu vlastne ani nechcem byť“. No a Lynda Carter... dobre, pocta. Ale nykdy vác! Tento film však rozhodne nie je odpad, skôr stratená príležitosť (tri-štyri-možno päť). A prežiť sa dá. Aj keď mohol byť bez ujmy o hodinu kratší. ()

HombreT

Kedy už konečne títo tvorcovia pochopia, že komiksový divák chce vidieť super hrdinu a nie kopu predstavovacej vaty na pol hodinky finálnej akcie. A hlavne plnokrvného záporáka, nie len nejaké cameo k blbej kvázi hrozbe ! ()

wollfy

Tak tohle je velký špatný. On teda DC nikdy nic dobrýho nepředvedl ale tahle feministická slátanina je fakt odpad. Všecko špatně, jedna hvězda jen a pouze za fajn atmosféru 80' a za Gal Gadot která je fakt kost. Jinak bída svrab a neštovice. Takhle přesně se filmy dělat nemají. Pedro Pascal bez helmy docela pobaví. Ale jinak scénář děravej jak sejra, dialogy tupý jak rozhovor s fotbalistou CGI jak by ho někdo děla ve windows malování.A finále k zblití. Chodák Gal měla by trošku kecat do scénáře a nebrat vše co jí nabídnou. ()

Mexican82

preboha preco. DC mam moc rad. Bal som sa ze to bude moc feministicke, ale to nebol proble. Je to zufalo slabe, nudne. Trikovo a obsahovo podpriemerne ()

StanDee

Za mě krásný návrat k rodinným dobrodružným filmům 80. let. Roztomilou naivitou a optimistickou nadsázkou mi to připomíná spíš Donnerova Supermana, než moderní komiksové filmy. Škoda, že je děj mnohdy hodně nelogický, čímž kazí jinak docela příjemnou podívanou. Myšlenka filmu se mi líbila a oceňuji snahu o originální příběh a trochu toho "supermanovského" poselství. Film sice má trhliny v logice, ale na to jsem si u komiksových filmů už zvykl (Donnerovým Supermanem počínaje a posledními Avengers rozhodně nekonče). ()

somme

Prekvapuje me takovej rozdil v procentech od jednicky, me to prislo stejne nanic... Ale Gal je proste WW, zustavam u trech* (proste vsechno lepsi nez Afflackuv radoby batman). ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)