Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

pepa3rd

Teda, já fakt čekal průšvih a nakonec sem se ještě skvěle bavil. Je to bláznivé jako originál, ale současně ne tak ulítlé, aby to v hrané verzi bylo neuvěřitelné nebo dokonce trapné. Všeho je tak akorát včetně pisniček a povedených hudebních čísel. Přidejte k tomu skvěle vybrané herce a já dávám bez váhání 80 %. ()

DAPDO

Rozhodně nebudu cílová skupina tohoto filmu.Arabský pohádky o Aladinovi, Ali Babovi, nebo Šeherezádě mě nikdy nevzali, měl jsem k nim spíš odpor. Aladina jsem si stáhnul jenom kvůli osobě režiséra, kterej patří mezi moje oblíbený. Ten se od svejch krimi pecek, který točil ze začátku, hodně odklonil v žánru a tedˇ na něj čeká už snad jenom horor, sci-fi a porno. Aladin je spíš taková pohádka pro děti prošpikovaná spoustou písniček. Efekty samozřejmě dobrý, taky když se do toho filmu narvalo tolik peněz, tak aby taky ne, ale jinak film neměl žádnej extra spád. Písničky bych ještě přežil, ale ten cirkus okolo - chvilku se rapovalo, pak se tančil kozáček...Z herců mě zaujal jenom Will Smith, jinak je to jak výběrový řízení na šéfa plantáže. Jenom za Willa a některý super efekty dám dvě hvězdy. A trochu odbočím - obdiv pro českej dabing tohoto filmu, že ty písničky přezpívali do cz a neulehčili si to titulkama. Sice by mě zajímal originál, ale kvůli tomu si teda Aladina znova nepustím. Guy už by se měl vysrat na experimenty a začít točit zase to, co mu jde nejlíp, poslední výborný, co jsem od něj viděl, byla RocknRolla a to už je dvanáct let. Uvidíme, co Gentlemani, na který se chystám, snad to bude návrat ke kořenům a postavení orientálních pohádek, nebo dobrodružných filmů na druhou kolej. ()

Hpatrik

Bez toho zpěvu by to bylo koukatelnější, protože kromě snad jediné písně to za moc nestojí. Bavila mě dobře obsazená ústřední dvojce a chemie mezi nimi. Jinak je to ale ničím nezajímavý, a zbytečně dlouhá průměrná Disneyovka. Slabší tři. ()

ViktorS

Keď som film prvýkrát pozeral, tak sa mi javil skôr ako sklamanie pretože predsa len som bol zvyknutý na animovaný film. Ale keď som ti to pred nedávnom pozrel znova, tak musím zmeniť názor. Film je skutočne celkom vydarený. Nehrajú tu síce najznámejší herci s výnimkou Willa Smitha, ale určite nijako moc za sebou nezaostávajú. Je tu pekné prostredie, hlavne Agrabah, ktorý hrá množstvom farieb. Samozrejme piesne, vďaka ktorým si ma už samotný animovaný film Aladin získal sú tu pekne zachované aj keď z určitými zmenami, na ktoré som si musel zvyknúť, ale je mi jasné, že sa všetko presne dodržať nedá. ()

Darckol

Farbami hýriace prostredie, kostýmy aj Džin - ale prečo pesničkyyyy?! Malo to atmosféru, vtip (Will Smith s kobercom to tiahnu veľmi slušne) aj tempo i skrz typické klišé momenty, avšak prespievané časti som skrátka musel prepnúť (slovenský dabing keby dačo). Ak by to nebol muzikál, malo by to síce slimačejšie tempo, no váhal by som medzi *** a ****. Takto len 4,5/10 ()

Razzor_82

Aladin v Ritchieho podání je hezky vizuálně malovaná rodinná pohádka na dlouhý večer. Postavy jsou svěží a nepůsobí otravně a dialogy mají smysl. Smith srší vtipným rapem tak, že ho chceš mít za kámoše prostě hned teď! Naomi Scott je trochu emancipovaná ale příjemná. Přesně takhle si představuji moderní a svižnou adaptaci Aladina která nenudí a zasmějete se od srdce. 6/10 ()

Urukhaj98

Jelikož si animovanou verzi moc nepamatuji, nemůžu se pouštět do velkých srovnávání. Sám o sobě ale film funguje dobře. Že ho režíroval Richie není sice z výsledku moc znát, ale evidentně točil podle zadání Disneyho a svou práci odvedl dobře. Aladin je svižná pohádka, která nadchne děti a bez problémů zabaví i většinu dospělých. 6/10 ()

FeriusParfax

Další echt diseyovka, kterou jsem asi po 5 letech zhlédla... 3 hvězdy dávám vyloženě jen za džina a roztomilou CGI opičku. Jinak jde o klasický příběh, kde je čitelný a přihlouplý úplně všechno. Písničky, chování postav, dialogy, charaktery, děj. Ale budiž, je to pro děti. Já, jakožto odpůrce Disney, si ale asi další pohádku dlouho nepustím. Džin, alias Will Smith, byl super. Už jen proto, že to bral očividně s nadsázkou. Z mého pohledu fajn postava, co táhla celý film. Jeho linka byla jediná, která mě bavila a zajímala. Zbylé pasáže filmu mi ale pili krev Aladin a Jasmína. Přímo mě sralo, jak byli ti dva dokonalí. Krásní, hodní, inteligentní filozofové, kteří sežrali moudrost světa. Jejich dějová linka mě opruzovala a nezajímala (hned je totiž samozřejmě jasné, jak vše dopadne). Na druhé straně byl zlý a mocichtivý Jafar, jehož Aladinova brutálně geniální mysl spoutala v lahvi… Opáčko si rozhodně nedám. ()

Sala1

Aladin sa nesnaží inovovať v deji, zato prináša nesmiernu producentskú prácu, ktorá dodáva filmu punc a núti réžiu a scenár pracovať so zaujímavými prvkami v zaujímavých prostrediach. Snímka je koncipovaná ako muzikál, čo vôbec nezdržuje ani nevadí, piesne niektoré poznáme, iné nie, choreografie sú zaujímavé a sólo výstupy majú svoje miesto. Čo som nepochopil a čo ma veľmi nemilo prekvapilo, bolo zrýchlenie pohybu pri niektorých choreografiách. Zúfalý čin, ktorého dôvodom musela byť buď snaha o dynamiku výstupu alebo pripodobnenie k animovanej forme. Postavy sú sympatické a herci podávajú slušný výkon, Naomi Scott je bohyňa a to myslím naozaj aj po hereckej stránke, zaslúžila by si väčšiu príležitosť. Krívajúcou nohou sa stáva Džafar, ktorý je herecky tak neohrabaný a poddimenzovaný, že s ním prestáva fungovať každá scéna a týmto spôsobom dehonestuje aj film, ktorý stráca na intenzite hlavného konfliktu. Herec nedokáže vytvoriť zlo a my tak nemáme pocit, že naši hrdinovia sú v ohrození. Will Smith ako džin reprezentuje úchylky Guya Ritchieho a amerikanizovanosť blockbustru. Nemôžem si pomôcť, ale s výnimkou príjemnej bodky tejto postavy pôsobí jej vystupovanie ako reklama na Willa Smitha a napriek extravagantnosti v pôvodnom filme, réžia z nej v tomto prípade mohla ubrať. Vynikajúca hudba, výprava, kostýmy, make-up, to sú všetko prvky, ktoré v hraných Disneyovkách jednoducho musia fungovať a fungujú a pokiaľ hľadáte ľahké rodinné dobrodružstvo, Aladin je snímka, ktorá sa snaží zo svojho fiktívneho sveta vydojiť čo najviac. Viac tu: https://youtu.be/McfXo-2Xf7A ()

Raijin

Rozpravka :) ale pekna rozpravka, netreba v tom nasilu hladat chyby a pozera sa na to pekne, aj slovensky dabing sa dal pocuvat, hoci nechcene. Akorat to posobilo trosku neplynulo a kostrbate. ()

Mouchal

Přiznám se, že jsem Aladina asi nikdy neviděl a nikdy mě nezajímal, a tak nemusím trpět srovnáváním s originálem. Od filmu jsem nic nečekal a docela příjemně překvapil. Zpěv nebo nějaké taneční kreace ve filmech většinou nemám rád, zde se nějaká výjimka v mém případě nekonala, ale dalo se to a některé písničky se mi i líbily. Celkově je Aladin takový příjemný pohodový film na jedno líné odpoledne. Hodně zvedá výsledný dojem skvěle povedený casting postav. Tím zrovna nemyslím Willa jakožto Džina (ikdyž mi nevadil a občas byl i vtipnej), ale hlavně dvojici Aladina a Jasmínu, kdy Aladin má to správné drzé charisma a Jasmína je prostě kočka (a to se mi pak na film hned líp dívá). Být malá holka, tak tento film nejspíš celým srdcem miluju. takhle nejsem přímo cílovka, ale musím uznat, že hraná verze Aladina není vůbec špatná a nelituji těch 2 hodin v Agrabahu. 70% ()

quixote

Pár výtek by se našlo (džin s moderním jazykem a slangem, trochu zmatené finále), ale jinak se mi to fakt líbilo. Pělné pokoukání, které si možná zopakuji. ()

Maximilianus

Rozprávkové, kúzelné, veľkolepé. Jasmína bola dosť pekná, Aladin nič moc, ale ušiel. Aj keď už nemám Willa Smitha moc rád, jeho džin bol fakt super. Pesničky chytlavé, efekty presne také ako mali byť, teda presne ako džin, to znamená bez limitov. Abu a IAGO super vložky, koberec perfektný presne ako v animovanej predlohe. Jaffar bol mladý a málo slizký (v podstate vôbec) ale svoj účel splnil. 7,3/10. ()

netWoor

Vlastně muzikál s hodně barvičkama, chvílema mi to připomínalo šarádu Dana Nekonečného. Will byl fajn, ale z lidských herců mě asi bavil jedinej (opičáky, koberce a spol. beru, jenže ...). Na mě asi moc dětské a ty písničky to zabíjí zcela ... ()

rublik05

Po velkém zklamání z nového Lvího krále jsem od tohohle snímku raději nic nečekal. Musím podotknout, že stále jsem nepochopil smysl přetáčení starších kvalitních pohádek. Zpět k filmu. Aladin není k mému překvapení až taková tragédie, má hodně vtipných scén a momentů. Džin v podání Willa Smithe vcelku ujde, Aladin sice takový nemastný, neslaný, ale dá se skousnout. Animace dobré, na můj vkus místy až moc přeefektováno. Písničky většinou trapné a mizerně zazpívané, jiné než v původní pohádce. Hodně scén je zde také nových a nový Aladin se hodně scénami liší od původní pohádky. Kdyby raději natočili sólo film s Džinem a ne pod hlavičkou Aladina, měl by film určitě větší úspěch. Takhle se jedná jen o ne tak dobrou kopírku, která je sice vizuálně načančaná a moderně udělaná, ovšem na charisma a atmosféru původního snímku ani zdaleka nemá. 3/10. ()

Likan7

Bavil jsem se a to je nejdůležitější a i hodně překvapivý, protože jsem to vůbec nečekal a pouštěl jsem si to jen na popud přítelkyně. Předně se mi hned od začátku líbí lokace i výprava. Sice jsem netušil, že to je muzikál, takže jsem u toho ze začátku trochu trpěl, ale v momentě, kdy na scénu přijde džin a rozjede svou vysvětlovačku, dokázal jsem si užít i tohle. Má to spád, má to tempo a říkejte si co chcete, ale Will Smith je tady skvělej. Je vidět jak si natáčení vyloženě užil. Problém nemám ani s ostaními herci. Princezna je krásná a princeznovsky správně princeznovská. Mena Massoud je sympaťák a hlavní roli pohádky utáhl v pohodě. Nejlepší byl ale pro mě koberec, kterému jsem se smál pokaždé, když byl na scéně. Jasně, dělá kraviny, staví si z písku hrad a chová se jako takový to přitroublý zvířátko, jaké je v každém animáku, jenže mě to prostě bavilo. Je to pohádka! A za mě Disney trefil sice rutinu, ale stále do černého. ()

kukkik

Světlá stránka filmu je snad jedině to, že záporácký čaroděj, vypadá, jakoby do filmu zabloudil z nějaké telenovely typu "Tisíc a jedna noc", čímž působí ve filmu vysloveně komicky a člověk se alespoň zasměje. Všechno ostatní je spíš k pláči. 1/5 ()

Durgas

Celkom milé, sranda, ako sa niektorí herci podobali na svoje "predlohy" z kresleného seriálu. Bez Willa ale aj tak slabé 2 hviezdy, s ním dávam za tri. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)